Her Gün Ananas Kabuğu Yiyerek Kilo Verin

1 Aralık, 2020
Ananas kabuğu, vücut yağlarını sağlıklı bir şekilde yakmaya yardımcı olur. Aynı zamanda vücudu mükemmel bir şekilde temizler ve böbrek taşını ortadan kaldırmak için idealdir.

Farkında olmadan bile kilo alabilirsiniz. İşten kaynaklanan stres, hareketsiz bir yaşam tarzı ve kötü beslenme alışkanlıkları obezitenin başlıca nedenleridir. Bu yazımızda her gün ananas kabuğu yiyerek kilo vermenizi sağlayacağız. Kaçırmayın!

Peki, kilo vermenize yardımcı olabilecek ve çok fazla çaba gerektirmeyen doğal bir yöntem var mıdır?

Evet, pek çoğunuz farkında olmasa da ananas kabuğu zayıflamaya yardımcı olabilir ancak pek çok insan bunu çöpe atmaktadır. Oldukça basit ve çok sağlıklı bir yöntem olmanın yanı sıra, ananas kabuğu sayesinde pek çok kişi doğal olarak kilo vermektedir.

Genel olarak bahsetmek gerekirse, ananasın saflaştırıcı ve idrar söktürücü özellikleri öne çıkar. Ayrıca, ananasın kalorisi oldukça düşüktür. 100 gram taze ananasta sadece 70 kalori vardır ve tüketmek size çok fazla lif sağlar.

Bu nedenle, ananasın tüm faydalarını bilerek, bu meyveyi düzenli olarak tüketirseniz, vücudunuzdaki olumlu etkilerini görebilirsiniz. Haftalar içerisinde hızlı ve kolay yoldan kilo vereceksiniz.

Her gün ananas kabuğu tüketmenin faydaları nelerdir?

ananas kabuğu

Ananasın kabuğunu çöp kutusuna atarak boşa harcarsanız, en güçlü doğal arındırıcı ve idrar söktürücü maddelerden bir tanesini kaçırmış olursunuz. Arındırıcı özellikleri, vücudunuzu toksik veya zararlı olabilecek maddelerden uzak tutar.

Ayrıca, güçlü bir diüretik olduğundan, idrar veya dışkı ile vücuttaki zararlı maddeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanlar böbrek taşlarını ortadan kaldırmak için ananas tüketmenizi tavsiye ediyor.

Ananas kabuğunun bu iki özelliğini bir araya geldiğinde, bu meyve yağları etkili ve sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Ananas kabuğunun diğer faydaları

Tüm bunların yanı sıra, doktorlar ayrıca konjestif kalp hastalığı, hipertansiyon ve karaciğer sirozu olan hastalar için ananas önermektedir. Ayrıca, akciğerlerdeki veya vücudun diğer kısımlarındaki ödemleri gidermek için oldukça etkilidir.

Ananas kabuğu ile kolesterolden kurtulun

bir sürahi ananas suyu

Genel olarak, ananas kabuğu yağ yakmaya yardımcı olur ancak aynı zamanda “kötü kolesterol” olarak da bilinen LDL kolesterolü de düzenlemektedir.

LDL kolesterolünüzü düşük tutmak önemlidir. Bu, kalp krizi ya da diğer kardiyovasküler hastalıklardan kaçınmanıza yardımcı olurken, kan dolaşımını düzenlemeye de yardımcı olur.

Bu yazımızı da okuyun: Bu 5 Ev Tedavisi ile Kötü Kolesterolünüzü Düşürün

Kilo vermek için her gün ananas kabuğu çayı nasıl hazırlanır

Meyveyi doğrudan tüketmek doğal yollardan zayıflamanıza yardımcı olur. Ancak, ananas kabuklarını kullanarak daha iyi bir etki elde edebilirsiniz. Peki, ananas kabuğu nasıl tüketilir?

Ananas kabuğunun sunduğu avantajlardan yararlanmanın en iyi yolu, ondan bir çay yapmaktır. Böylece, hem kullandığınız bitkinin ya da meyvenin tüm faydalarını da alıyorsunuz hem de vücudunuzu nemlendiriyorsunuz. Bu ananas kabuğu suyunu doğru bir şekilde hazırlamak için aşağıdaki tarifi aklınızda bulundurmalısınız:

Malzemeler

  • Orta boy bir ananasın kabuğu (yaprakları çıkarabilirsiniz). Ananasın organik olduğundan emin olun.
  • 1 litre su

Yapılışı

  • Kabuğu suya batırmalı ve kaynamaya başlaması için ocağın üzerine koymalısınız.
  • Daha sonra, tadının daha iyi olması için içerisine tarçın ya da başka tatlar ekleyebilirsiniz.
  • Vücudunuzu arındırmak için her sabah aç karnına bu çaydan bir fincan içebilirsiniz. Ayrıca, bu çayı içmek organlarınızın düzenli çalışmasını sağlar.

Ayrıca bakınız: Ananas Suyu İçmeniz için 5 Sebep

Ananas kabuğu çayı içmeyle ilgili sorunlar

ananas suyu içen kadın

Herkesin bildiği gibi, evde herhangi bir yöntem uygularken veya ilaç kullanırken aşırıya kaçmak sorunlara neden olabilir.

Söz konusu ananas kabuğu çayı olduğunda, bunu aşırı miktarda tüketmek aşağıdaki gibi sorunlara neden olabilir:

Bu nedenle, yalnızca gerektiği dozda kullanmanız önerilir. Kontrolsüz bir şekilde kilo vermenin ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini de akılda tutmak önemlidir.

Ananas kabuğunun kullanımı ile beslenme alışkanlıklarınız arasında bir denge kurunuz. Bu şekilde kendinizi sağlıklı ve enerji dolu tutmanın yanı sıra, doğal olarak yollardan da zayıflayabilirsiniz.

  • Buford TW., Cooke MB., Redd LL., Hudson GM., et al., Protease supplementation improves muscle function after eccentric exercise. Med Sci Sports Exerc, 2009. 41(10): 1908-14.
  • Barbieri R., Coppo E., Marchese A., Daglia M., et al., Phytochemicals for human disease: an update on plant derived compounds antibacterial activity. Microbiol Res, 2017. 196: 44-68.