Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek için Meyve Suları

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek için Meyve Suları

Tarafından yazılmıştır Yamila Papa Pintor

Son Güncelleme: 25 Mayıs, 2022

Tatile çıkmadan önce birkaç kilo verip daha güzel mi görünmek istiyorsunuz? Bunun için aç kalmanız veya mide ameliyatı olmanız gerekmiyor. Neyse ki, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak meyve suları bulunuyor. İşte kilo verdiren harika meyve suları!

Kilo Vermek için Meyve Suları

 • Greyfurt ve karpuz suyu: Bu tarif için bir bardak greyfurt suyuna ve bir bardak çekirdeksiz ve kabuksuz, dilimlenmiş karpuza ihtiyacınız olacak. Karpuzu ve greyfurt suyunu blendırdan geçirin. Tercihe göre bir miktar su da ekleyebilirsiniz. Bu karışımı sabahları aç karnına için. Bu meyve suyu sıvı ihtiyacını karşılar, tok tutar, kanı temizler ve fazla yemek yemenize engel olur.
 • Ananas, kavun ve papaya suyu: Bu meyve suyu için 1 fincan kabuksuz ve dilimlenmiş ananas, 1 kavun dilimi, 2 adet dilimlenmiş papaya ve yarım bardak suya ihtiyacınız olacak. Meyveleri yıkayın ve dilimleyin, kavunun ve ananasın suyunu çıkarın ve malzemelerin geri kalanıyla birlikte blendırdan geçirin. Bunu her gün süzmeden için. Bu meyve suyu bol miktarda C vitamini ve lif içerir. Bu da yağ ve protein sindirimini iyileştirerek kilo vermenize yardımcı olur.
 • Çilek, portakal ve maydanoz suyu: İhtiyacınız olacak malzemeler: 1 fincan çilek, bir portakalın suyu, 1 tutam maydanoz, bal ve su. Bunların hepsini blendıra atın ve homojen bir macun elde edene kadar karıştırın. Bir ay süresince haftada üç kere olmak üzere bu içeceği sabahları için. Bu içeceğin kanı temizleme ve idrar söktürme özellikleri vardır. Bu da vücutta sıvı birikimini önleyerek sizin kilo vermenize destek olur.
 • Ananas, demirhindi ve papaya suyu: İhtiyacınız olacaklar: 1 fincan dilimlenmiş ananas, yarım fincan demirhindi suyu ve 1 dilim papaya. Tüm malzemeleri birlikte blendırdan geçirin. Süzdükten hemen sonra için. Bu sıvı birikimini önleyerek, vücudunuzu toksinlerden arındırarak, selüliti azaltarak ve daha hızlı yağ yakmanız için metabolizmanızı iyileştirerek kilo kaybetmeniz için oldukça etkili bir içecektir.
 • Armut, ananas ve yoğurt suyu: Aslında bu yoğun bir içecek olduğu için “shake” olarak sınıflandırılabilir. Malzemeler 1 adet armut, 1 ananas dilimi, 1 çorba kaşığı doğal tatlandırıcı (örneğin şeker otu), 1 fincan sade hafif yoğurt ve yarım çorba kaşığı vanilya esansıdır. Meyveler soyulmalıdır. Hepsini blendıra atıp 30 saniye karıştırın. Ardından hemen içebilirsiniz.
 • Muz, soya sütü ve keten tohumu suyu: Bu tarifteki malzemeler: 1 adet muz, 1 fincan soya sütü, 1 çorba kaşığı doğal, hafif yoğurt, yarım çorba kaşığı keten tohumu, yarım çorba kaşığı bal, yarım fincan kızılcık (taze veya dondurulmuş). Bunların hepsini blendırda iyice karıştırın. Bu kilo vermek için ideal bir “shake” ve özellikle yemek öncesi kendinizi tok hissetmenizi sağlamak için idealdir.
  renkli smoothiler

Kilo Vermeye Yardımcı Sebze İçeren İçecekler

Kilo vermek için daha etkili bir çözüm peşindeyseniz, o zaman meyvelerin yanı sıra sebzelerden de faydalanabilirsiniz. Bu içecekler, yukarıda bahsetmiş olduğumuz meyve suları gibi kendinizi tok hissetmenizi sağlayarak kilo kaybetmenize yardımcı olur.

 • Elma, salatalık ve zencefil suyu: Meyveler bolca pektin içerir ve bunlar sindirim yolunda biriken atıkların atılmasına yardımcı olur. Salatalık doğal bir idrar söktürücüdür. Bir dilim zencefili (yaklaşık 2,5 cm) soyulmuş salatalık ile karıştırın. Elmanın suyunu çıkarın. Bu aynı zamanda kötü kolesterolü azaltmaya ve daha hızlı kalori yakmanıza yardımcı olur. Bunu her gün mümkünse aç karnına için.
 • Karpuz ve ıspanak suyu: Karpuz %90 sudan oluşur ve bu nedenle eşi görülmemiş bir idrar söktürücüdür. Bu meyve aynı zamanda A ve C vitamini ve potasyum içerir ve böylece kan basıncınızı düzenlemenizi ve atıkları elimine etmenizi sağlar. Ispanak ise yağları yakar, kas gelişimine yardımcı olur, ve oksijeni hücrelere aktarır. Karpuzu soyup kesin ve ıspanakları yıkayın. Bunları blendırda bir güzel karıştırın ve sabahleyin süzmeden için.
 • Portakal, havuç ve maydanoz içeceği: Portakal bol miktarda folik asit, C vitamini ve potasyum içerir ve bunlar vücudun metabolizmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda canınız tatlı çektiğinde de imdadınıza yetişecek bir içecek. Maydanoz ise bolca C ve K vitamini içerir. Bunlar kalsiyumun emilmesini sağlar ve damarların sertleşmesini önler. Böylece kalp hastalığı riskini azaltmış olursunuz. Havuçları dilimlere kesin ve iki portakalın suyunu çıkarın. Bir tutam da maydanoz ekledikten sonra bunu her sabah içebilirsiniz.
 • Brokoli ve armut suyu: Şekli bir ağacı andıran brokoli A, C ve K vitamini, folik asit ve kalsiyum için inanılmaz bir kaynaktır. Bazı araştırmalara göre kalsiyum kilo vermenize yardımcı olur. Brokoliyi ve armudu yıkayın, soyun ve dilimleyin ve blendırdan geçirin. Bunu örneğin iştahı yatıştırmak için yemekten önce yiyebilirsiniz.
meyve suları
 • Havuç, Pancar, Kereviz, Elma ve Salatalık suyu: Bu içeceği hazırlamak için 5 adet havuç, yarım pancar, 1 adet kereviz, 1 adet elma ve yarım salatalığa ihtiyacınız olacak. Bunların hepsini soyun ve dilimleyin, iyice yıkayın ve blendırdan geçirin. Buna biraz tat katmak için az miktarda zencefil de ekleyebilirsiniz.
 • Vücudu temizleyici sebze suyu: Bu muhteşem ve idrar söktürücü karışım için ihtiyacınız olacak malzemeler 3 adet havuç, 2 adet kereviz sapı, 2 adet pancar, yarım demet ıspanak, 3 adet Brüksel lahanası, yarım lahana, yarım soğan,  3 diş sarımsak ve birazcık da maydanoz. Bunların hepsini yıkadıktan ve doğradıktan sonra birlikte kaynatın. Bir süre beklettikten sonra süzün. Afiyet olsun!

Görseller Jan Jablunka, Alan Levine, Amanda Slater, Breville USA, Bertholf y Thomas Angermann izinleriyle kullanılmıştır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Imágenes cortesía de Jan Jablunka, Alan Levine, Amanda Slater, Breville USA, Bertholf y Thomas Angermann.
 • Henning, S. M., Yang, J., Shao, P., Lee, R.-P., Huang, J., Ly, A., … Li, Z. (2017). Health benefit of vegetable/fruit juice-based diet: Role of microbiome. Scientific Reports, 7, 2167.
  http://doi.org/10.1038/s41598-017-02200-6
 • Bertoia, M. L., Mukamal, K. J., Cahill, L. E., Hou, T., Ludwig, D. S., Mozaffarian, D., … Rimm, E. B. (2015). Changes in Intake of Fruits and Vegetables and Weight Change in United States Men and Women Followed for Up to 24 Years: Analysis from Three Prospective Cohort Studies. PLoS Medicine, 12(9), e1001878.
  http://doi.org/10.1371/journal.pmed.1001878
 • Mansour, M. S., Ni, Y.-M., Roberts, A. L., Kelleman, M., RoyChoudhury, A., & St-Onge, M.-P. (2012). Ginger consumption enhances the thermic effect of food and promotes feelings of satiety without affecting metabolic and hormonal parameters in overweight men: A pilot study. Metabolism: Clinical and Experimental, 61(10), 1347–1352.
  http://doi.org/10.1016/j.metabol.2012.03.016
 • Stelmach-Mardas, M., Rodacki, T., Dobrowolska-Iwanek, J., Brzozowska, A., Walkowiak, J., Wojtanowska-Krosniak, A., … Boeing, H. (2016). Link between Food Energy Density and Body Weight Changes in Obese Adults. Nutrients, 8(4), 229.
  http://doi.org/10.3390/nu8040229

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.