İnce Bacaklar - Bu Bölgedeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur

Düzgün beslenerek ve bir profesyonelin önerilerine uyarak ince bacaklara kavuşabilirsiniz. Bugünkü yazımızda ince bacaklar için nasıl yağları eritebileceğinizden söz edeceğiz.
İnce Bacaklar - Bu Bölgedeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur
Sergio Alonso Castrillejo

Yazan ve doğrulayan eczacı Sergio Alonso Castrillejo.

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2020

Daha ince bacaklar için yağı azaltmak karmaşık bir süreç olsa da imkansız değildir. Vücudunuzun bu bölgesini geliştirmek için elinizde pek çok seçenek bulunmaktadır. Özel ihtiyaçlarınıza göre uygulayacağınız pek çok egzersize erişebilirsiniz.

Tabii ki iyi sonuçlar elde edebilmek adına bir uzmana danışmanız gerekecektir. Yağı azaltmak ve formda kalmak için bir uzman tarafından önerilen beslenme düzenine uymalısınız.

Genel olarak ilk önerilen şey her gün yürüyüş yapmanızdır. Çünkü yürümek solunum ve dolaşım sisteminize de fayda sağlayan bütüncül bir aktivitedir. Yürürken uygun ayakkabıları giymeniz oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra adım sayar da kullanabilirsiniz.

Koşma ya da bisiklet sürme gibi diğer kompleks egzersizlerde de bu önerilir.

Fiziksel aktivitenizi artırmanız ve düzgün beslenmeniz vücut yağınızı azaltmanız için son derece önemlidir. Bundan ötürü, bugünkü yazımızda vücudunuzun alt kısımlarını nasıl çalıştıracağınızdan ve nasıl ince bacaklara kavuşacağınızdan bahsedeceğiz.

Önerilen Egzersiz

İnce bacaklar için bisiklet sürme
Günlük olarak fiziksel egzersizde bulunmanız ve dengeli beslenmeniz vücut yağlarınızı azaltmanız için son derece önemlidir.

Kilo vermek ve yağ yakmak için koşmak çok iyi bir seçenektir. Fitness uzmanları haftada üç kez koşmanızı önermektedir. Basit bir rutinle başlayarak ardından yavaş yavaş koşu parkurlarınızı zorlaştırabilirsiniz. Böylelikle kaslarınızı şekle sokmanız mümkün olacaktır.

Yalnızca bir saat bisiklet sürerek 600 kalori yakabilirsiniz. Bu dolaşım sisteminizi de iyileştirecektir.

Bazı zemin egzersizlerinde de bulunabilirsiniz. Örneğin; yere uzanın ve bacaklarınızı yere dik olacak şekilde kaldırın. Sonrasında tekrar yere değene kadar indirin.

Pilates de zihninizi ve bedeninizi harekete geçiren bir egzersiz olarak son derece farklıdır. Kaslarınıza şekil vermenizi ve istikrarlı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Benzer şekilde, yüzmek de bir seçenek. Yüzerken yalnızca ince bacaklar için değil pek çok farklı şey için yatırım yaparsınız. Ciğerlerinizin ve kalbinizin gelişmesi için de son derece harika bir egzersizdir.

İnce Bacaklar İçin Düzgün Beslenme Şarttır

İnce bacaklar için dengeli beslenme
Meyveler su almanızı ve vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminlere kavuşmasını sağlar.

Sağlıklı beslenme vücudunuz için çok önemlidir. Bacaklarınızdaki yağları yakmanız için de yardımcı bir özellik taşır.

Meyve ve sebzeler lif kaynakları oldukları için beslenmenizde önemli bir yere sahiptirler. Aynı zamanda, vücudunuzda biriken yağların azaltılmasını da sağlarlar.

Benzer şekilde bol bol su içmelisiniz. Uzmanlar günde 1-1.5 litre su içmenizi önerir. Çünkü su vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılmasını ve idrar yoluyla atılmasını sağlar. Ayrıca egzersiz yaparken susuz kalmamaya özen göstermelisiniz.

İşlenmiş gıdalardan da uzak durmalısınız. Çünkü bu gıdalar çok fazla yağ ve şeker içerir. Kurabiye, dondurma, çikolata, kek gibi gıdalar çok kalorilidir. Yağ yakamadığınız zaman kilo almanıza ve bacaklarınızın kalınlaşmasına neden olurlar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Güzel Bacaklar İçin Yedi Basit Egzersiz

Sonuç

Bir elinde ağırlık bir elinde sebze tabağı olan kadın
Sağlıklı bir yaşam tarzı vücudunuzdaki yağları azaltmanızı ve sağlıklı kalmanızı sağlar.

Yağ yakmak için ve özellikle de ince bacaklara kavuşmak için ne yiyip içtiğinize ve yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz. Bu formunuzu korumanızı ve daha sağlıklı alışkanlıklar edinmenizi sağlayacaktır.

Kendinize baskı uyguladığınız diyetlerin pek de iyi seçenekler olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Öncelikle dengeli beslenmeye özen gösterin. Bu sayede her şeyi yeteri kadar tüketmeye başlarsınız.

Kilo vermek için yemeyi kesmek son derece kötü bir tercihtir. Çünkü yeterli beslenmediğinizde enerji sağlamak için vücudunuzun metabolizması yavaşlar.

Sonuçları bir anda değil, yavaş yavaş göreceksiniz. En önemli şey istikrarlı olmaya gayret etmektir.

İlginizi çekebilir ...
Evde Yapılan Bu 5 Egzersiz Rutini İle Formda Kalın
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Evde Yapılan Bu 5 Egzersiz Rutini İle Formda Kalın

Fiziksel egzersiz rutini ile formda kalmak, dengeli bir vücut ağırlığına sahip olmanın en iyi yollarından biridir. Detayları makalede bulabilirsini...
Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.