Kalıcı İlişkilerde Ortak Olan 8 Şey

Kalıcı ilişkilerde kişiler birbirlerinin bireyselliğine saygı duymayı ve her anın tadını çıkarmayı öğrenmiştir. Ayrıca, yaratıcılardır ve sıkıntıya girmezler. Bu makalede daha fazla bilgi edinin.
Kalıcı İlişkilerde Ortak Olan 8 Şey
Bernardo Peña

tarafından incelendi ve onaylandı. psikolog Bernardo Peña.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

İstikrarlı bir ilişki elde edemeyen birçok insan kalıcı ilişki içinde olan çiftlere hayrandır. Sonuçta, her yeni yılı birlikte mutlu bir şekilde kutlayan çiftleri tanımak güzeldir.

Birçok insan hayatının geri kalanını birlikte geçirecek bir partner bulmayı hayal eder, bunu bulmak göründüğünden daha zordur. Bu nedenle, kalıcı ilişkilerin ortak noktalarının neler olduğunu tespit ettik.

Kalıcı İlişkilerin 8 Ortak Özelliği

Kalıcı ilişkilere sahip olmak için sihirli bir rehber olmadığı belli. Ancak, göstereceğimiz 8 şey, bunu başarmanız konusunda harika dayanaklardır.

1. İletişim Kurmayı Bırakmayın

Yıllarca birlikte kalan çiftler, temel dayanaklarından biri olan diyaloğa sahiptir. Kendilerini rahatsız eden şeyler hakkında sakin bir şekilde konuşabilirler. Ayrıca, ilişkilerini etkileyebilecek deneyimlerden bahsedebilirler.

İyi olanlara ek olarak pek de hoş olmayan şeyleri nasıl konuşacağınızı ve dinleyeceğinizi de bilmek önemlidir. Zamanla birçok farklı durumu atlatacağınız açık. Bu nedenle, tetikte olmalısınız ve asla iletişim kurmayı bırakmamalısınız.

2. Detaylara Dikkat Edin

Bir ilişkinin başlangıcında detaylar çok önemlidir. Bir günaydın öpücüğü, Sevgililer Gününde bir sürpriz… Yapılan her şey altın değerindedir!

Ancak, kalıcı çiftler ne kadar zaman geçerse geçsin ayrıntılara önem vermeye devam ederler. Örneğin, ofise küçük bir aşk notu gönderebilir veya radyoda bir şarkı ithaf edebilirler.

Benzer şekilde, her başarı sonrasında yanında olmak, sevgiyi devam ettirmek ve sağlıklı bir ilişki sürdürmek için bir önceliktir. İşler beklendiği gibi gitmezse basit bir kucaklaşma yeterli olabilir.

sarılan yakın çift

3. Bitmeyen Kavgalarla Kalıcı İlişkiler Sürdürülemez

Uzun süren ilişkilerin ortak noktası olan başka bir şey, bitmeyen kavgalardan kaçınmalarıdır. Sebepsiz yere kavga etmek genelde gündemleri olmaz, Kavgalarda sakince müzakere etmek daha iyi sonuç verir.

Anahtarlardan biri asla birbirlerine kızgın bir şekilde yatağa girmemeleridir. Bir sorun varsa, uykuya dalmadan önce sorunları tartışmak ve çözmek daha iyidir.

4. Her Zaman Birbirlerine Güvenirler

Kalıcı ilişkilerde olan bireyler birbirine tamamen güvenirler ve her zaman eşlerinden tam destek alacaklarından emindirler. Ayrıca, sahip oldukları güvensizliklerin üstesinden gelirler.

İlişkilerinde kıskançlık veya dışlanmışlık gibi duygulara yer yoktur. Bu çiftler, bir takım olduklarını anlar ve bu şekilde davranırlar. İlişkileri o kadar sağlamdır ki üçüncü bir taraf bile onları ayıramaz.

5. Mizah ve Eğlence İlişkinin Bir Parçasıdır

Elbette, etrafa bakarsanız uzun süredir evli olan çiftlerin birlikte eğlenmeyi sevdiklerini göreceksiniz. Bu nedenle, iyi mizah ve eğlence bulaşıcıdır ve çiftlerin birlikte sevinçlerini paylaşmalarına yardımcı olur.

Kalıcı ilişkiler, çiftlerin halk arasında gülmelerine, şarkı söylemelerine, dans etmelerine ve şaka yapmalarına olanak sağlar. Erken aşamalarda yaptıkları aynı etkinlikler halen mevcuttur. Buradaki ana fikir genç ve mutlu hissetmenin sihrini kaybetmemektir.

beraber bisiklete binen muylu çift

6. Kalıcı İlişkilerde Çiftler Cinselliği İlginç Tutmaya Devam Ederler

Her yaştaki yaşanan cinsel ilişkiler size yenilenmişlik hissi verir ve kusursuz bir bağ sağlar. Kalıcı ilişkisi olan çiftler aşk yolculuklarına devam ederken kaliteli cinsel ilişki yaşamayı öğrenirler.

Burada ne kadar sıklıkla cinsel ilişkiye girdikleri değil, duygu yoğunluğun kastediyoruz. Yeni pozisyonlar denemek, birbirlerini gerçekten sevdiklerini göstermekle birlikte, olayları heyecan verici tutar.

7. Kişiliklerine Saygı Duymak

Tüm ilişkilerde olduğu gibi, çiftler arasında saygı kalmadığı anda o noktadan dönüş yoktur. Kalıcı ilişki içinde olanlar da bunu bilir.

Saygı sadece samimi olmak ya da güzel sözler kullanmak değildir. Diğer kişinin iyi hissetmesi için ona gerekli alanı vermek anlamına gelir. Herkesin ihlal edilmemesi gereken kişisel bir alanı olduğunu anlayın.

Ayrıca saygı göstermek, hareket etmeden önce başkalarının duygularını düşünmekle ilgilidir. Herkes aynı tepkiyi vermiyor, bu yüzden kendinizi karşınızdakilerin yerine koymak iyi bir fikirdir.

8. Kalıcı İlişki Yaşayanlar Günü Birlikte Bitirir

Kalıcı ilişkilerin özelliklerinden biri, bir öpücükle iyi geceler denmesi ve yatmaya beraber gidilmesidir. Bu, gün içinde ayrı kaldıktan sonra birkaç dakika yalnız kalmanın iyi bir yoludur.

Sonuç

Kalıcı ilişkiler, mutlu ve sağlıklı ilişkiler için harika rol modelleridir.

Bu ipuçlarını eşinizle birlikte kullanmak için yeterli duygusal olgunluğa sahip olabilirsiniz. Ancak, bunu yapanlar, olduğundan daha kolay görünmesini sağlıyor. Uyum sağlamak, vermek ve almak ve her anı daha iyi bir bağlantı kurmak için ritüele çevirmekle ilgilidir. Eşinizle ilgili başka bir bakış açısına ve vizyona sahip olmak, başka bir günü daha rahat ve minnettar geçirmekle ilgilidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Cid, F. M. (2011). Los cuatro componentes de la relación de pareja. Revista electrónica de psicología Iztacala, 14(1), 321-332.
  • García, F. E., Fuentes Zarate, R., & Sánchez Sánchez, A. (2016). Amor, satisfacción en la pareja y resolución de conflictos en adultos jóvenes. Ajayu Órgano de Difusión Científica del Departamento de Psicología UCBSP, 14(2), 284-302.
  • Cid, F. M., & Cid, Y. M. (2012). Características de los componentes del amor de pareja en una muestra de estudiantes chilenos. Revista Electrónica de Psicología Iztacala, 15(1), 206.
  • Ottazi Ponce, A. (2011). Estilos de amor, satisfacción y compromiso en relaciones de pareja estables.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.