Partnerinizle Tatil Sırasında Tartışmaktan Kaçının

Partnerinizle tatil sırasında tartışmaktan kaçınmak için ikinizin de çaba göstermesi gerekir, aksi halde ilişkiniz zarar görebilir.
Partnerinizle Tatil Sırasında Tartışmaktan Kaçının

Tarafından yazılmıştır Francisco María García

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Partnerinizle tatil sırasında tartışmak, yaygın görülen bir durumdur. Bu durum, neredeyse tüm zamanınızı onunla geçirmenizden kaynaklanır. Peki partnerinizle tartışmaktan kaçınıp tatilinizin tadına varmaya nasıl başlayabilirsiniz? Tatilde sorumluluklar ve zorunluluklar daha azdır, ama bazen işler daha gergin hale gelebilir. Bir çift olarak tatile çıkmak, tartışmalara büyüme alanı yaratabilir.

Çiftler genellikle tatilde neden kavga eder?

Günlük hayatta, genellikle partnerinizle çok fazla vakit geçiremezsiniz. İş ve diğer yapılması gereken şeyler, birlikte çok fazla vakit geçirmenize izin vermez. Tüm günü sevdiğiniz insanla geçirmediğiniz için onu özlemeniz çok normaldir. Bu durum, akşam eve döndüğünüzde sevgiliniz ya da eşinizle kavga etmek yerine onunla vakit geçirmeyi tercih etmenizi sağlar.

Öte yandan, tatildeyken işler daha farklıdır. Tüm günü partnerinizle geçirirsiniz, hatta belki çocuklarınız da sizinle birlikte olur. Tatilde çocuklara bakmak da tartışmalara sebep olabilir. 

Hiç yalnız kalmadan bir insanla her dakikayı beraber geçirmek, bazı insanlar için hiç kolay değildir. Partnerinizle bir arada var olmak çok büyük bir testtir.

Ayrıca, tatildeyken birlikte var olma beceriniz bir sınavdan geçer. Bu, karşınızdaki insanı gerçekten tanımaya başladığınız bir zamandır.

Partnerinizle tatil esnasında tartışmaktan nasıl kaçınabilirsiniz?

koltukta tartışan çift

Birçok insan genellikle günlük aktivitelerine çok fazla ilgi gösterir. Bu da onların asıl önemli olan şeyi unutmalarına sebep olur: ilişkileri. Bir ilişkide, aşamalı olarak, alttan alıcı olmak ve proaktif davranmak çok önemlidir. Eğer ilişkinizi iyileştirmek için tatil zamanını beklerseniz bu hiçbir anlam ifade etmez.

Partnerinizle tatil yapmak, tartışmanızı önlemez. Sağlıklı bir ilişki, günden güne şefkat, cinsellik ve konuşma ile beslenerek ve teşvik edilerek elde edilir. Güçlü ve sağlıklı bir ilişkinin tatil zamanı geldiğinde dağılması çok nadirdir.

Kendi alanınıza sahip olmak

yatakta oturan kadın

Bir insanla yedi gün 24 saat vakit geçirmek istemek sağlıklı bir durum değildir. Tatilde olunsa bile, herkesin kendi özel alanına ihtiyacı vardır. Ayrıca, tatilde tüm günü birlikte geçirmek, günlük hayatta birlikte geçiremediğiniz zamanı telafi etmek için de iyi bir yol değildir.

İlişkideki her insan, kendi ilgileri için zaman ayırmalıdır. Bu, ister tatil zamanı ister diğer zamanlar olsun, partnerinizle tartışmaktan kaçınmak için temel bir noktadır.

Ayrıca, tatillerin rahatlamak için olduğunu da unutmamanız gerekir. Her şekilde, stresli ve yorucu durumlardan kaçınmalısınız. Bunu yapmak, partnerinizle tartışmanızı önleyecektir.

Bunu yapabilmek için, her şeyi unutmalı, rahatlamalı ve keyifli aktivitelere katılmalısınız. Bir tartışma başlatmaktan kaçınmalısınız.

Konuşmak ve anlamak

partnerinizle tatil

Anlayışlı olmak da partnerinizle tatil sırasında tartışmadan kaçınmak için çok önemlidir. Tatile çıkmadan önce, ikiniz de izlenecek yol ve detaylar ile ilgili anlaşmaya varmalısınız.

Eğer biriniz dağlık yerleri diğeri ise kumsalları tercih ediyorsa, ikinizin de her iki ortamda vakit geçirebileceği bir anlaşmaya varmaya çalışabilirsiniz. Her zaman diğer insanın isteklerini de değerlendirmek gerekir.

  • Dayanışma ve dostluk, her ilişkinin temel direğidir.
  • Eğer karşınızdaki insanla yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, bu konuda bir şeyler söylemeniz iyi olacaktır. Bu şekilde, tartışma içine çekilmekten kaçınmış olursunuz.
  • Spontane, direkt ve samimi olmak, partnerinizle özellikle de tatil sırasında kavga etmemenin en iyi yoludur.

Tatillerin bir terapi formu olarak kullanılmaması gerektiğini de unutmamanız çok önemlidir. Tartışmacı bir çift, tatilde de kötü vakit geçirecektir. Bu yüzden, bu çiftlerin profesyonel yardım alması gereklidir.

Bir ilişki ancak en iyi halinde ise çift tatile çıkmalıdır. Uzmanlar bu noktayı gerçekten vurgulamaktadır. Eğer çift, sorunlar yaşıyorsa ve tatile gitmek istiyorsa, yakın bir noktayı tatil yeri olarak seçmeleri önerilir. Bu sayede, eğer bir sorun yaşanırsa eve dönmek zor olmayacaktır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.