Kanserle Savaşan Şifalı Bitkiler

· 22 Aralık, 2014

Şifalı bitkiler yüzyıllardır çeşitli hastalıklarla savaşmak için kullanılıyorlar, hatta daha tıbben tedavisi olmayan hastalıklara karşı bile kullanılıyorlar ve bu günümüzde bu bazı kanser türleri için de geçerli.

Hepimizin bildiği üzere, çeşitli hastalıklarla savaşmakta bize yardımcı olabilen çok etkili bitkiler var. Bu bitkilerin çoğunluğu bilim adamları tarafından araştırılıp test edilip etkileri kanıtlanmıştır. Kimse bu alternatif tedavilerin herhangi bir kanser türünü kalıcı olarak tedavi ettiğini garanti edemez ama bu bitki tabanlı tedavilerin, bu hastalıktan muzdarip hastaların semptomlarını yatıştırıp yaşam kalitelerini arttırdığı kanıtlanmıştır.

Bu alternatif tedaviler, klasik tedavilerle birlikte uygulanmalıdır, süregelmekte olan tıbbi tedavinizi bırakıp doğal, şifalı bitki tabanlı bir tedaviye geçmemelisiniz. Bunu yapmanızı hiçbir şekilde önermiyoruz. Böyle bir şey yaparak, sağlığınızı hatta hayatınızı tehlikeye atabilirsiniz. Unutmayın ki klasik tedaviler ve doğal tedaviler birlikte de uygulanabilir. Şifalı bitkilerden bir karışım yapmak istiyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalı ve onayını almalısınız.

En çok kullanılan bitkiler:

  • Ekinezya
  • Yeşil çay
  • Zencefil
  • Sarı Kantaron

Raiz-de-jengibre

Biz bu bitkilerden yapacağınız çayları içmenizi öneriyoruz. İsterseniz bu bitkilerin kapsüllerini alabilir veya bölgesel uygulama için bu bitkilerin krem veya merhemlerini kullanabilirsiniz.

Kanser için önerilen şifalı bitki türleri

Zerdeçal

Antibakteryal ve ateş düşürücü/iltihap söktürücü özellikleri ile bilinir. Kolon kanseri ve çeşitli poliplerin tedavisinde çok işe yarar. Ayrıca karaciğere yararlı antioksidan özellikleri de vardır.

Ekinezya

Ekinezya çok iyi bir bitkidir çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Hücre büyümesini kontrol etmeye yardımcı olduğu için beyin tümörü tedavisinde kullanılır.

Pelinotu

Güçlü bit antimikrobiyotik ve anti-mantar bitkisidir. Lösemi hastaları için kullanılır. Son dönemde yapılan çalışmalar,  pelinotunun kanser önleyici özelliklerini de ortaya çıkartmıştır.

Koyungözü Papatyası

Bu bitki de lösemi hastalarında hücre kontrolüne çok iyi yrardımcı olur.

Diken Üzümü

Bu kocaman çalılarda yetişen diken üzümleri, özellikle yumurtalıklarda olmak üzere kanser tedavilerinde çok etkili sonuçlar vermiştir. 

Çalı Meşesi

Tedavilerde, bağışıklılık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca tümörlerin boyutunu küçülterek yayılmayı da durdurur. Antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri vardır.

Unutmayın…

Daha önce de söylediğimiz gibi, şifalı bitkilerin tek başlarına kesin bir tedavi etkisi yoktur çünkü bu hiçbir bilim adamı tarafından daha kanıtlanmamıştır. Bizim size söyleyebileceğimiz, klasik tedaviler ile birlikte kullanıldıklarında, herhangi bir tür kanserin etkilerini azaltıp tedavi sürecine destek olduklarıdır.

Bu şifalı bitkilerin çoğu kanser olduğunuzun bilinci ile üstünüze yüklenen stresi azaltmanıza yardımcı olur. Alternatif bir tedavinin de uygulanması, bedeninizin genel olarak sağlığını arttırır. Bu da unutmamanız gereken bir yardım türüdür. Bir hastalığı önlemeye veya tedavi etmeye çalışırken, size gelen önerileri kulak arkası etmeyin ama bu önerilerin nereden geldiğine ve ne kadar sağlıklı olduklarına da dikkat edin.