Kanserle Savaşan Şifalı Bitkiler

Kanserle Savaşan Şifalı Bitkiler

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Şifalı bitkiler yüzyıllardır çeşitli hastalıklarla savaşmak için kullanılmaktadır. Hatta daha tıbben tedavisi olmayan hastalıklara karşı bile şifalı bitkiler kullanılmaktadır ve bu, günümüzde bu bazı kanser türleri için de geçerlidir.

Hepimizin bildiği üzere, çeşitli hastalıklarla savaşmakta bize yardımcı olabilen çok etkili bazı şifalı bitkiler vardır. Bu bitkilerin çoğunluğu bilim adamları tarafından araştırılıp test edilerek etkileri kanıtlanmıştır.

Kimse bu alternatif tedavilerin herhangi bir kanser türünü kalıcı olarak tedavi ettiğini garanti edemez; ama bu bitki temelli tedavilerin, bu hastalıktan muzdarip hastaların semptomlarını yatıştırıp yaşam kalitelerini artırdığı kanıtlanmıştır.

Bu alternatif tedaviler, klasik tedavilerle birlikte uygulanmalıdır, süregelmekte olan tıbbi tedavinizi bırakıp doğal, şifalı bitki temelli bir tedaviye geçmemelisiniz. Bunu yapmanızı hiçbir şekilde önermiyoruz.

Böyle bir şey yaparak sağlığınızı; hatta hayatınızı tehlikeye atabilirsiniz. Unutmayın ki; klasik tedaviler ve doğal tedaviler birlikte de uygulanabilir. Şifalı bitkiler ile bir karışım yapmak istiyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalı ve onayını almalısınız. En çok kullanılan bitkiler:

  • Ekinezya
  • Yeşil çay
  • Zencefil
  • Sarı Kantaron
toz ve kök zencefil

Biz bu bitkilerden yapacağınız çayları içmenizi öneriyoruz. İsterseniz bu bitkilerin kapsüllerini alabilir veya bölgesel uygulama için bu bitkilerin krem veya merhemlerini kullanabilirsiniz.

Kanser için önerilen şifalı bitkiler

Zerdeçal

Antibakteriyel, ateş düşürücü ve iltihap söktürücü özellikleri ile bilinir. Kolon kanseri ve çeşitli poliplerin tedavisinde çok işe yarar. Ayrıca karaciğere yararlı antioksidan özellikleri de vardır.

Ekinezya

Ekinezya çok faydalı bir bitkidir; çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Hücre büyümesini kontrol etmeye yardımcı olduğu için beyin tümörü tedavisinde kullanılır.

Pelin otu

Güçlü bit antimikrobiyotik ve mantar karşıtı bir bitkidir. Lösemi hastaları için kullanılır. Son dönemde yapılan çalışmalar, pelin otunun kanser önleyici özelliklerini de ortaya çıkartmıştır.

Koyungözü Papatyası

Bu şifalı bitki de lösemi hastalarında hücre kontrolüne çok yardımcı olur.

Diken Üzümü

Kocaman çalılarda yetişen bu diken üzümleri, özellikle yumurtalıklarda olmak üzere kanser tedavilerinde çok etkili sonuçlar vermiştir. 

Çalı Meşesi

Tedavilerde, bağışıklılık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca tümörlerin boyutunu küçülterek yayılmayı da durdurur. Antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri vardır.

Unutmayın…

Daha önce de söylediğimiz gibi, şifalı bitkilerin tek başlarına kesin bir tedavi etkisi yoktur; çünkü bu, hiçbir bilim adamı tarafından henüz kanıtlanmamıştır. Bizim size söyleyebileceğimiz, klasik tedaviler ile birlikte kullanıldıklarında, herhangi bir tür kanserin etkilerini azaltıp tedavi sürecine destek olduklarıdır.

Bu şifalı bitkiler, kanser olduğunuzun bilinci ile üstünüze yüklenen stresi azaltmanıza yardımcı olur. Alternatif bir tedavinin de uygulanması, bedeninizin genel olarak sağlığını artırır.

Bu da unutmamanız gereken bir yardım türüdür. Bir hastalığı önlemeye veya tedavi etmeye çalışırken, size gelen önerileri kulak arkası etmeyin; ama bu önerilerin nereden geldiğine ve ne kadar sağlıklı olduklarına da dikkat edin.

İlginizi çekebilir ...
Kansere Karşı Aşı Bulundu mu?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Kansere Karşı Aşı Bulundu mu?

Kanser, bu ölümcül hastalığın tedavisi için yürütülen araştırma çalışmalarının ana objesi haline gelmiştir. Peki, kansere karşı bir aşı mevcut mudu...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.