Zencefilin Zayıflatıcı Özellikleri

· 27 Kasım, 2014

Zencefil eşsiz tadından dolayı pek çok yemekte kullanılmaktadır. İçerdiği harika maddeler nedeniyle şifa için de kullanılan zencefil, kilo vermeye de yardımcı olur. Zencefilin kilo verdirici özelliklerini öğrenmek için okumaya devam edin!

Sindirime yardımcı olur

Zencefil sindirime yardımcı olarak kilo vermenizi sağlar.

Bu aslında çok basit: düzgün çalışan bir sindirim sisteminiz olduğunda, vücudun ihtiyacı olan maddeler daha iyi şekilde sindirilip kullanılır.

Yağ yakıcı özellikleri vardır

Yapılan bazı çalışmalar, zencefilin metabolizmayı hızlandırıp vücudun normalde yaktığından daha çok yağ yakmasını sağladığını ortaya çıkarmıştır.

Ayrıca zencefil size kendinizi daha tatmin olmuş hissettirip, yemek vaktinde normalden daha az yemenizi sağlar. Yemeklerden önce zencefil çayı içmeyi alışkanlık haline getirmek, sizin için çok tatmin edici sonuçlar doğuracaktır.

Doğal ödem söktürücü

Zencefil güçlü bir ödem söktürücüdür ve bu kilo vermek isteyen kişilerin çok işine yarayabilir. Genellikle ödem ve hazımsızlık sonucu şişen karın bölgesini hafifletmek için birebirdir.

Zencefilin diğer sağlıklı özellikleri

zencefil-kökü

Kırmızı biber veya tarçın gibi kilo vermeye yardımcı olan başka baharatlar da bulunmaktadır. Bu baharatları da günlük beslenmenize ekleyebilir veya yemeklere tat vermeleri için kullanabilirsiniz. Böylece bir yandan yemeklerinizi lezzetlendirirken bir yandan da sağlığınıza çok zararlı olabilecek ürünler kullanmak yerine, istediğiniz vücuda sağlıklı bir şekilde erişebilirsiniz.

Zencefil çayı yapımı

Zencefil çayı yapmak çok kolaydır. Bir bardak suyu kaynatın ve içerisine bir yemek kaşığı taze rendelenmiş zencefil ekleyin. Beş dakika bekleyin, süzüp bal ile tatlandırın. Ferahlatıcı başka bir içecek içinse, bir bardak limonatanın içerisine biraz taze rendelenmiş zencefil ekleyebilirsiniz.