Karın Yağları için Ev Yapımı Limon ve Sarımsak Tedavisi

Karın bölgesindeki yağlarla savaşmaya yardımcı olmanın yanı sıra bu limon ve sarımsak tedavisini vücudu arındırmak ve genel fonksiyonlarını geliştirmek için kullanabilirsiniz.
Karın Yağları için Ev Yapımı Limon ve Sarımsak Tedavisi
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Karın yağlarının birikimi dünyada milyonlarca insanı etkileyen bir durumdur. Yıllar geçtikçe kötüye gidebilir ve özellikle metabolizma düzgün çalışmadığında savaşması en zor problemlerden biridir.

Bir çok insan bunu estetik bir problem olarak görse de, ciddi sağlık problemlerine yol açmadan önce çözmek çok önemlidir.  Görünüşünüzü etkilemekten öte aşırı karın yağlarının belli başlı hastalıklara risk oluşturabileceğini bilmeniz önemlidir. 

Hem sağlık hem de beslenme uzmanları karın yağlarıyla mücadele etmenin en etkili yolunun dengeli bir beslenme programı benimsemek ve düzenli fiziksel egzersiz yapmaktan geçtiği konusunda hemfikir.

Bununla birlikte, daha kısa sürede iyi sonuçlar elde etmek için tamamlayıcı olarak size yardımcı olabilecek destekleyiciler de vardır. Bu destekleyicilerden biri de kolesterol seviyelerini düşüren ve aşırı yağ birikimiyle savaşan, evde hazırlayabileceğiniz limon ve sarımsak tedavisidir.

Bu makalemizde sizlerle bu karışımın tüm avantajlarını ayrıntılarıyla anlatmak ve size en iyi sonuçları almak için onu nasıl tüketeceğinizi açıklamak istiyoruz.

Karın yağlarıyla savaşta sarımsak ve limonun faydaları nelerdir?

biraz sarımsak

Bu sarımsak ve limon tedavisi, çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılan geleneksel bir reçetedir. Her iki malzeme de atıkların giderilmesine yardımcı olan ve karaciğer ile kolonun işlevini geliştiren arındırıcı ve sindirime yardımcı özellikler taşıyor.

Sarımsak, allisin olarak adlandırılan ve kolesterol düzeylerini ve kalp hastalığı riskini düşürme konusunda olumlu sonuçlar veren aktif bir madde içeriyor.

Sarımsak ayrıca iltihaplanmaya karşı kullanılabilir ve şişmiş dokulardan fazla sıvının alınmasını teşvik etmek için diüretik olarak işlev görür. Doğal bir iştah bastırıcıdır, çünkü sindirildiği zaman tokluk hissini uzatır ve daha fazla kalori tüketme ihtiyacını azaltır.

Yüksek antioksidan içeriği, hücresel hasarın yanı sıra erken yaşlanmayla ilgili diğer sorunları da önler.

kesilmiş limon

Bu faydalar antik çağlardan beri kan dolaşımını temizlemek ve kolesterolü azaltmak için kullanılmış olan limonun kullanımıyla arttırılabilir. Çünkü limon da güçlü temizleyici ve sindirime yardımcı bir turunçgildir.

Antioksidanlar gibi işlev gören maddeler olan flavonoidler, yağların sindirimini arttırır ve karın veya damarlarda birikmelerini önler. Bu limon tedavisi pektin olarak bilinen, iştah kapatıcı ve sindirim problemlerine yardımcı bir lif içerir.

limon ve sarımsak

Karın yağlarını eritmek için bu sarımsak ve limon uygulamasını nasıl hazırlayacaksınız?

Bu limon ve sarımsak karışımını hazırlamadan önce, bunun kilo vermek için mucizevi bir yöntem olmadığını iyice anlamanız gerek. Bu sadece diyet programınıza bir takviye olarak kullanılmalıdır. Diğer ürünlere göre daha avantajlı olmasının nedeni tamamen doğal olması ve dengeli bir öğün programına kolayca eklenebilmesidir.

Karışımın faydaları her durum için bireysel metabolizmanızın ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak eğer kalori alımınızı kontrol altında tutar ve egzersiz yaparak harcadığınız enerji miktarını artırırsanız, farkı bir kaç hafta içinde gözle göreceksiniz. 

Malzemeler

 • 2 baş sarımsak
 • 2 limonun suyu
 • 1 1/2 litre su

Hazırlanışı

 • Sarımsakları soyun ve her dişi ezin.
 • Limonları iyice yıkayıp, kabuğuyla beraber dilimleyin.
 • Suyu bir tencereye dökün, sarımsak ve limon dilimlerini ilave edin ve 15 dakika kaynatın.
 • Sonrasında sıvıyı süzün ve için.
 • Oda sıcaklığında veya buzdolabında saklayabilirsiniz.
 • Eğer bu sarımsak ve limon uygulamasını hazırlamak istemiyorsanız, tüm malzemeleri bir kavanoza koyun ve 24 saat bekletin.

Nasıl tüketmeli?

 • Hazırladığınız karışımı günde 3 veya daha fazla doz olacak şekilde bölebilirsiniz.
 • Üç ana öğünden önce bir bardak içmek en idealidir.
 • Detoks için bunu üç gün boyunca uygulayın. Tekrar uygulamadan önce ise bir hafta bekleyin.

Biliyoruz bazı insanlar için bu acı ve ekşi tadı tüketmek zor olabilir, bu yüzden karışıma biraz organik bal ekleyerek tüketimini kolaylaştırabilirsiniz. 

Diğer iyi alışkanlıklarda olduğu gibi, bu karışımın tüm avantajlarının keyfini çıkarmak için gayret göstermeye değer.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.