Kendiniz Olun Asla Hata Yapmış Olmayacaksınız

Kendinize iyi davranmanın, kendinizi cesaretlendirmenin ve hayat sizi zorladığında devam etmenin vakti geldi. Şimdi kendiniz olma zamanı.
Kendiniz Olun Asla Hata Yapmış Olmayacaksınız

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Kendimiz olmak varken başkası gibi olmak isteriz. Peki kendimiz olmak neden bu kadar zor? Belki de, ne kadar harika olduklarını fark edene kadar mevcut duruma uymayan şeylerin eleştirilmesi yüzündendir. Kendimize verdiğimiz değerle ilgili bilinçlenmek için “Kendiniz Olun Asla Hata Yapmış Olmayacaksınız” adlı makalemize bir göz atın!

Haksız olmaktan, hata yapmaktan ve komik duruma düşmekten korkarız. Kendiniz olmanın ne kadar önemli ve özgürleştirici bir şey olduğunu biliyor musunuz?

Her şeye rağmen kendiniz olun

yüzünde kelebek olan çocuk

Bazen kendinize inanmak zordur. Her şey ters gittiğinde ya da çabalarınızın boşa çıktığını gördüğünüzde moralinizin bozulması normaldir. Ancak, her zaman bir problem ya da zorlukla karşılaşacaksınız. Kişiliğinizin güzelliği ise her zaman orada olamayabilir.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamak kolaydır. Diğerleri gibi olamadığınız ve onların başardıklarını başaramadığınız için kötü hissedebilirsiniz.

Böyle bir durumda şu ana kadar yaptığınız şeyleri hatırlamalısınız. Kendinizi kaybetmemeniz daha önemlidir. Her şeye rağmen kendinize güvenin çünkü her şeyi yapabilirsiniz.

Kendiniz olun ve sınırları zorlayın

özgür kadın

Kendiniz olarak en yüksek dağlara çıkabilirsiniz çünkü hiçbir hata pes etmeniz için bir sebep değildir.

Çok yanlış bir düşünce olsa da hataları başarısızlıkla özdeştiriyoruz. Yolunuza çıkan her tümsek ya da önünüze çıkan her insan aşılması zor bir engel değil, bir şeyler öğrenmek için bir fırsattır.

Önünüze çıkan zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Bu zorluklar olmasaydı büyüyemez, öğrenmez ve olgunlaşamazdınız.

Kendiniz olun ve hata yapmaktan korkmayın. Hayallerinizin peşinden gidip istediğiniz yere gelmenin vakti geldi.

Kendiniz olmayı bırakmak en büyük hatalardan biridir.

üzgün kız

Kendiniz olmaktan vazgeçmek yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. 

Problemlerinizin kendi kendine çözülmesini beklemeyin. Sorumluluğu üstlenin ve bu problemleri bir fırsata dönüştürün. Korkularınızın ve endişelerinizin sizi sürüklediği güvenli bölgenizden kurtulun. “Ne düşünürler?” demekten vazgeçin ve gerçekten istediğiniz şeyi yapmaya başlayın.

Kendinizi başkalarının yaptığı şeye uydurmaya çalışmayın. Farklı olun, çünkü farklısınız, eşsiz, kıyaslanamaz ve kendinize özgürsünüz.

Kendiniz hakkında ve ne istediğiniz konusunda kafa yorun başkalarını memnun etmek için uğraşmayın. Özünüzü koruyun ve ona saygı gösterin. Bu sizin bir parçanız, onu kaybetmeyin.

Kendinize güvenin

saçı örgülü kadın

Başkasının sahip olmadığı özelliklere sahipsiniz. Bundan şüpheniz mi var? Çünkü bu özelliklere gereken değeri vermiyorsunuz. Bir başka deyişle kendinize güvenmiyorsunuz.

Kendi kendinizi nasıl sabotaj ettiğinizi fark edin. Kendimize iyi davranmaktan çok kendimize zarar veriyoruz. Sizi eşsiz kılan küçük şeylere değer vermek, sizi doğru yola sokacak olan ilk adımlardan biridir.

Çok uzun zamandır kendinize güvenmek yerine başkalarının ne düşündüğüne kulak astınız. Yetersiz ve başarısız olduğunuza inanmaktan vazgeçin.

Kendinize iyi davranmanın, kendinizi cesaretlendirmenin ve hayat sizi zorladığında devam etmenin vakti geldi. Şimdi kendiniz olma zamanı.

Başkasının “her şey iyi olacak” demesine ihtiyacınız yok. Onun yerine kendinizi cesaretlendirmeli ve kendinize güvenmelisiniz.

Unutmayın kendiniz olarak asla kaybetmiş ya da hata yapmış olmayacaksınız. Çünkü her şey öğrenme sürecinin bir parçası, hayatta ilerlemek ve olmak istediğiniz kişi olmak için bir fırsattır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.