Kilo Verdirici Çaylar

· 14 Aralık, 2015

Bu yazıdaki kilo verdirici çayları önermemizin çeşitli nedenleri var. Genel olarak hepsi kilo vermenize ve organlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olacak ve genel sağlığınıza iyi gelecek çaylar. Aşağıdaki çayları ekonomik ve basit malzemelerle hazırlayıp kilo vermenize yardımcı olmaları için tüketebilirsiniz. Ancak, kilo vermek için bu çayların yanı sıra dengeli beslenmeli ve düzenli olarak egzersiz yapmayı da unutmamalısınız.

Enginar

kilo_vermek_icin_enginar

Hem harika bir doğal antioksidan hem de idrar söktürücü olduğu için, enginar çayı en çok önerilen kilo verdirici çaylardan birisidir. Ayrıca enginar, kandaki kolesterol seviyesini düşürür, tansiyonu dengeler ve en önemlisi metabolizmayı hızlandırır. Düzenli enginar tüketimi, bedeninizin bol miktarda lif almasını sağlar.

Bir kaç enginar yaprağını bir litre suda kaynatın. Bir süre deminin çıkmasını bekledikten sonra gün içerisinde için.

Yeşil çay

Yeşil çay bedeninizin ihtiyaç duyduğu antitoksinleri sunarak, bedeninizin toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Ayrıca migrenle savaşır, bağışıklık sistemini güçlendirir, ülser oluşmasını önler, anti kanserojendir, konsantrasyona ve akıl sağlığına iyi gelir.

Kediotu

Kediotu stres ve endişe ile baş etmek için önerilir. Diyet ve spor yaparken bir süre sonra canınızın aburcubur çekmesi veya sürekli bir şeyler yemek istemeniz normaldir. Bu şekilde hissetmeye başladığınızda bir bardak kediotu çayı için. Bu sayede aburcubur isteğinizi tatmin edebilirsiniz.

Greyfurt

Greyfurt çayı da size kendinizi tok hissettirerek yemeniz gerekenden fazlasını yemenizi önleyecektir. Bir greyfurtu 4 parçaya bölün ve birkaç dakika kaynayın. Yemeklerden önce için.

Elma

elma-3

Elmaların arındırıcı özellikleri vardır. Toksinlerin ve kötü yağların vücuttan atılmasına yardımcı olurlar. Ayrıca kabızlığa da iyi gelirler.

Suya dilimlenmiş 3 elma ve biraz toz tarçın katıp kaynatın. Biraz deminin çıkmasını bekledikten sonra içebilirsiniz.

Keten tohumu ve  aloe vera

Keten tohumu lif açısından zengindir, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakılmasına yardımcı olur. Aloe vera ise bağırsaklarınızı arındırır ve vücudunuzdaki toksin ve diğer atıkların atılmasına yardımcı olur.

5 yemek kaşığı keten tohumunu bir litre suda kaynatın. Aloe veranın jelini çıkartıp bu karışıma ekleyin. Eğer çayınızın tadı hoşunuza gitmezse biraz limon ekleyebilirsiniz.

Atkuyruğu

Bu çay bir kaç beden incelmenize yardımcı olabilir. Harika arındırıcı özellikleri olan bu çay ayrıca bademcik iltihabı, artroz, mesane taşı, sistit, depresyon, ağrı, hemoraji, hemoroid, osteoporoz, romatizma ve el ve koltukaltı terlemesine iyi gelir.

Tarçın

tarcin_bal

Tarçın kandaki şeker seviyesini düşürür, metabolizmayı hızlandırır ve iştahınızı azaltır. Bu sayede tarçın çayı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Defne

Bu bitki hem sindirime iyi gelir hem de toksinlerin bedeninizden atılmasına yardımcı olur, sizi solunum yolu enfeksiyonları ve karaciğer hastalıklarına karşı korur. Ayrıca bölgesel olarak mantar, yanık, ülser ve akne tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Adaçayı

meryemiye

Hoş aromasının yanı sıra adaçayı, hem kilo vermenize hem de karın şişliğinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Pek çok arındırıcı özelliği vardır.