Kilo Vermek için 7 Yöntem: Keşfedin

Bazı insanlar kilo vermek istediğinde sıkça sorunu azaltmaya yardım etmek yerine durumu daha da zorlaştıran ve ciddi sonuçlara yol açabilecek belirli aktiviteler veya yöntemler uygularlar.
Kilo Vermek için 7 Yöntem: Keşfedin

Son Güncelleme: 24 Mart, 2019

Genelde insanlar kilo vermek için sayısız yol denerler. Bu da onların sağlığını risk altına sokan bir yoyo etkisine girmelerine neden olur. Kontrolsüz bir şekilde kilo alıp verebileceğiniz için bunun sonuçları (deride çatlak, selülit, gevşeklik, sindirim sorunları, vs.) hiç de iyi olmaz.

Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey endokrin hakkında bilgi sahibi olan bir uzmana danışmanız olacaktır. İyi bilgi sahibi olmadığınız bir tedavi uygularsanız veya tedavi olup olamayacağınızı belirlemek için kan testi yaptırmazsanız hem olumlu herhangi bir sonuç elde edemezsiniz, hem de sağlığınıza zarar verebilirsiniz.

Kilo almamak için belirli gıda türlerinden uzak durmalısınız ve diğer bazı gıda türlerinin tüketimini arttırmalısınızdır. Obezite nedeniyle veya sadece zamanla kilo alımının önüne geçmek için günlük rejiminizden bazı gıdaları azaltmayla ilgili bir uzmanla görüşmeniz gerekir.

Her durumda, kilo verme hedefinizde sağlık sorunlarına neden olmayacak bazı püf noktalar vardır. Aşağıda, o fazla kilolardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri yazdık.

Şu da ilginizi çekebilir: Kilo Vermek için 5 Kolay İçecek Tarifi

Birkaç Kilo Daha Vermek için 7 Yöntem

su

Sağlıklı ve aktif yaşam tarzı sürdüren insanlarla vakit geçirin. Bu sizi egzersiz yapmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için motive edecektir. Her gün asansöre binmek yerine basamakları hızlı bir şekilde inip çıkmayı deneyebilirsiniz. Bu sizin kalp ve damar sisteminizi koruyacaktır.

İsterseniz akşam yemek yemeden yatabilirsiniz. Bu sizin çok daha iyi bir şekilde dinlenmenize ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ancak bunun yerine, isterseniz sağlıklı bir öğün hazırlayıp daha erken saatlerde yemek yiyebilirsiniz.

Bu yazımıza da bir göz atın: 10 Günde 4 Kilo Vermek İsteyenler için

Daha ufak öğünler yemeyi deneyin. Bu vücudunuzun daha ufak miktarlardaki öğünlere alışmasına ve daha çabuk doymanıza yardımcı olacaktır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öncesinde yarım litre su içmeyi deneyin. Bu size sağlık açısından bolca yarar sağlayacaktır.

Aynaya bakıp vücudunuz ideal biçimini gözünüzde canlandırın. Bu sizin hedefe ulaşmak için plan yapmanıza ve sonuçlara daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu biraz garip gelebilir, ancak tamamen gerçektir: aktif bir cinsel yaşam kalori yakmak için idealdir. Bu aynı zamanda zihinsel sağlığınız için de çok faydalıdır.

İlginizi çekebilir ...
Kilo Vermeye Yardımcı Beş Leziz Çay
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Kilo Vermeye Yardımcı Beş Leziz Çay

Fazla kilolarınızla savaş halinde misiniz? Bu kilo vermeye yardımcı çaylar sayesinde sağlığınıza istediğiniz özeni gösterebileceksiniz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.