Kilo Vermek için Kuşyemi Sütü

· 27 Ocak, 2016
Dünya çapında kanarya tohumu olarak da bilinen kuşyemi bir çok kuş sahibinin evinde bulundurduğu bir yemdir. Ancak, çok az insan kuşyeminin herkes için iyi ve kilo vermeye yardımcı özellikleri olduğunu biliyor. 

Yapılan çalışmalara göre kuşyemi içeriğinde karaciğer, böbrekler ve pankreasta oluşan iltihaplanmayı giderici enzimler bulundurur. Bu enzimlerden biri lipazdır. Bu enzim vücutta biriken yağları çabucak eritmeye yardımcı olur.

Kuşyeminin özellikleri nelerdir?

Kuşyemi yaygın olarak hiplipidemik ajan veya kandaki yağ oranını azaltıcı şeklinde bilinir. Yumuşatıcı ve iltihap giderici özellikleri vardır ve çok güçlü idrar söktürücü etkileri vardır. Kanarya adalarında bu gıda ayrıca safra kesesi hastalıkları, böbrek taşları ve idrar problemlerini çözmek için kullanılır.

Kuşyemi kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

kilovermek

Hepimizin bildiği gibi kilo vermek çok zordur ve iyi bir diyet, fiziksel aktivite ve yaşam kalitesini arttıran iyi alışkanlıklar gerektirir. Diğer yiyecekler gibi, kuşyemi diyetiniz için çok güzel bir diyet temelidir çünkü yağların yakılmasını hızlandırır ve bunun yanı sıra kilo vermeye yardımcı diğer özellikler de taşır. 

Kuşyeminin karakteristik özelliklerinden biri enzim bolluğudur. Bahsettiğimiz gibi bunların arasında lipaz vardır, bu da vücutta biriken aşırı yağların yakılmasına yardımcı olur. Bu yarardan avantaj sağlamak için uzmanlar kuşyemi sütü içmeyi öneriyor. Bu sütü kuşyemini 8 saat suda bekleterek elde edebilirsiniz. 

Doğada kilo vermeye yardımcı olan bir çok gıda bulunur, ama hiçbiri kuşyemi ile karşılaştırılamaz. Kilo verme diyetlerinde çok ünlü olmamasına rağmen, gerçek şu ki kuşyemini deneyenler bundan çok iyi sonuçlar almıştır ve sağlıklı, lezzetli ve kilo vermek için büyük yardımcı olduğunu belirtmişlerdir. Kuşyemi antioksidan açısından zengindir, böylece hücre yaşlanmasını yavaşlatır, cilt sağlığını arttırır, ve erken kırışıklıkları ve çizgileri önler.

Diğer sebze sütleri gibi kuşyemi sütü de çok sağlıklı özellikler taşır, ve hatta sadece kilo vermekten daha fazla avantajları vardır. Büyük yararlarının arasında damar tıkanıklığını önlemesi, sistit gibi idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelmesi ve ayrıca obeziteyle savaşması sayılabilir. İltihap giderici özellikleri karaciğer, böbrekler ve pankreasın sağlığı için çok faydalıdır. Ayrıca, diyabet hastaları kuşyemi sütü içtiğinde çok faydasını görür.

Kilo vermek için kuşyemi sütünü nasıl hazırlayacaksınız?

kusyemi

Kuşyemi sütü hazırlamak çok kolaydır, hem de bu gıdayı marketlerde uygun fiyata kolayca bulabilirsiniz. Orta kıvamda ve tadı güzel olan bir sebze sütü elde edeceksiniz, bu kilo vermenize yardımcı olacak, ayrıca vücudunuzu sağlığınıza iyi gelecek enzimlerle destekleyecek. 

Kuşyemi sütü hazırlamak için adımlar

  • Kuşyemini aldıktan sonra bir bardağa 5 yemek kaşığı su koyun ve 8 saat bekletin.
  • Bir sonraki gün biraz daha su ekleyerek mikserden geçirin ve bir kaç dakika karıştırın.
  • Hazır olduktan sonra artık kabukları elemek için süzün ve günde bir kaç kez için.

Unutmayın!

  • İyi sonuçlar almak için diyetinizde kuşyemi sütünü sıkça bulundurmanız önemlidir, boş mideye bir bardak için ve tercihen her öğünden önce için.
  • Bunun kilo vermek için mucizevi bir gıda olmadığını unutmayın. Kuşyemi sütü daha az zaman içinde kilo vermenize yardımcı olacak ama en önemlisi sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapmanızdır.