Kiralık Emlaklar İçin 4 Feng Shui Dekorasyon İpucu

Feng shui uyum ve dengeyi arar. Bu basit feng shui dekorasyon ipuçları ile rahat ve canlı alanlar yaratabilecek hale geleceksiniz!
Kiralık Emlaklar İçin 4 Feng Shui Dekorasyon İpucu

Son Güncelleme: 26 Ocak, 2021

Eğer ikinci bir eviniz varsa ve bu evden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu feng shui dekorasyon ipuçlarını takip ederek evinizi kiraya verebilirsiniz. Bu antik sanat, yaşamak için ideal bir dekorasyon ve organizasyon tarzı sunar.

Bu yazımızda, harika feng shui dekorasyon ipuçlarını keşfedebilirsiniz. Bunlarla birlikte, düzen ve huzur yaymak için odaları nasıl dekore edeceğinizi ve kiralık mülkünüzde refahı nasıl yansıtacağınızı öğreneceksiniz.

Harika Bir İlk İzlenim İçin Feng Shui Dekorasyon İpuçları

Herhangi bir yeri, evi ya da mekanı ilk kez ziyaret ettiğinizde, hemen bir ilk izleniminiz olur. Bazen, nedenini bile bilmeden, bir kafeterya size romantik gelirken bir bina iç karartıcı gelebilir. Bir meydan sakin görünebilirken, diğeri kendinizi güvensiz hissetmenize neden olabilir.

Gerçekte, yerler duyguları uyandırır ve anıları hatırlatır. Bu nedenle, günlük yaşamınızda, bunu yapabildiğiniz her anda, muhtemelen bilinçsiz bir şekilde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan şeyleri seçersiniz.

Bu nedenle, bir mülkünüzü kiraya vermek istiyorsanız; olumlu tepkiler, neşe, huzur ve esenlik uyandırmaya çalışmalısınız. Bunu başarmak için feng shui dekorasyon ipuçlarına başvurabilirsiniz. Bu antik Çin felsefe sistemi, bir evde her şeyden önce uyum arar.

Bu yazımızı da okumalısınız: Sürdürülebilir Bir Ev Sahibi Olmak İçin 12 Öneri

Feng Shui Dekorasyon İpuçları

1. Az Ama Öz

Minimalist bir şekilde dekore edilmiş bir oturma odası.
“Az ama öz.” Tarzınız konusunda net değilseniz, nesneleri azaltmayı tercih edin ve basitlik prensibini uygulayın.

İnsanların kiralık bir mülkü dekore ederken yaptıkları en büyük hatalardan biri aşırıya kaçmaktır. Dekorasyon, bir sürü eşyayı toplayıp duvarlara asmaktan ibaret değildir. Oluşturmak istediğiniz konsept konusunda net değilseniz, en iyisi daha azın daha iyi olduğunu hatırlamaktır.

Bir odayı rahat yapmak için fazlalık olan nesneler yerleştirmekten kaçınmalısınız, böylece oda sükunet ve huzur duygularını iletir. Bu nedenle mülkünüzü antik bir çarşı gibi doldurmak yerine dekoratif objeleri çok seçici bir şekilde kullanmak en iyisidir.

Eğer bir objeyi kendi eviniz için düşündüğünüzde ondan hoşlanmıyorsanız, kiracılarınızın evinde de iyi görünmeyebileceğini unutmayın. Bu nedenle, hiçbir şeye katkıda bulunmayan şeylerden kurtulmaktan korkmayın.

2. İyi Seçilmiş Renkleri Kullanın

Uygun bir feng shui dekorunu tanımlayan harika özelliklerden bir diğeri de seçtiğiniz renk paletidir. Bir odadaki doğru renk seçimi, odayı cennet gibi bir alana dönüştürebilir.

Bunu yapmak için pastel ve nötr renkler kullanın. Buna ek olarak, parlak ya da yarı parlak boyalardan kaçının; bunun yerine mat boyaları tercih edin. Ve renkleri seçmek söz konusu olduğunda, genellikle gerçek renklerin örneklerdekinden daha koyu göründüklerini unutmayın.

Orası sizin yaşayacağınız ev olmasa bile bu ayrıntıları özen ve dikkatle ele alın. Bu şekilde, mülkünüze aşık olan ve onu kiralamak isteyen bir aile bulmanız daha kolay olacaktır.

Bu yazımızı da okumalısınız: Bitki Yetiştirmenin Fiziksel ve Duygusal 7 Faydası

3. Işık En İyi Dekoratörünüzdür

Bolca doğal ışık alan bir oda.
Aydınlık odalar, mülkünüze canlılık ve ek bir olumlu dokunuş katar.

Evinize yeni ışık noktaları eklemenin çok karmaşık ve pahalı olduğu doğru olsa da, eğer mümkünse, bunu yapmaktan çekinmeyin. Aydınlık bir ev, nereye bakarsanız bakın popüler olacaktır.

Işık canlılık, enerji ve neşe sağlar. Ayrıca, herhangi bir odanın görünümünü büyük ölçüde değiştirir. Doğal ışık alan bir gayrimenkulün fiyatları daha yüksektir. Aslında, doğal ışık mülkü ayrıcalıklı ve çok talep gören bir mülk haline getirir.

Feng shui, doğal alanlar ile doğrudan teması önerir. Her zaman doğal alanları mekana entegre etmeye çalışın. Tüm evlerin bahçesi ya da ağaçlı bir alanı yoktur. Bu nedenle evi bitkiler ile dekore etmek iyi bir seçenektir.

İç mekan bitkilerinin ya da çiçekli süslemelerin kullanılması bir odayı büyük ölçüde değiştirebilir. Ayrıca, yumuşak renkler üzerine gitmeye karar verdiğiniz için, bitkiler ve çiçekler mekana renkli ve canlı dokunuşlar sağlamaktan sorumlu olacaktır.

Kısacası bu ipuçları, kiraya vermek istediğiniz mülkte ve hatta kendi evinizde bile feng shui dekorasyonu yapmaya başlamanız için gereken anahtarlardır! Sadece olumlu bir izlenim bırakmakla kalmayacak, aslında daha sağlıklı bir yuva öneriyor da olacaksınız.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.