Kollarınızı Sıkılaştırmak İçin Seveceğiniz 3 Rutin

· 14 Nisan, 2018
Vücut yağını yakmak ve dengeli bir diyet yapmak, yağ oranını azaltmanıza ve kollarınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Kollarınızı sıkılaştırmak için önerilen bu üç rutini daha önce hiç duydunuz mu?

Obezite problemi yaşayan ve daha ince bir figür elde etmek için ameliyat geçiren, tedavi gören ya da diyet uygulayan birçok insan vardır. Sorun, karın, bacak ya da kol gibi alanların hala sarkık görünmeye eğilimli olmasıdır.

Herkese işkence eden alan ise sonuncusudur.

Özellikle kol kası bölgesinde ve sarkık olan yağ estetik açıdan büyük bir komplikasyon haline gelebilir.

Birçok kişi, özellikle de kadınlar, bu soruna karşı mücadele etmeye çalışır. Sorun, egzersizle birlikte sonuç alınması çok zor bir alan olmasıdır.

Kollarınızdaki bu sarkmayı ortadan kaldırmak ve onları sıkılaştırmak istiyorsanız, bu makalede size üç rutin açıklayacağız ve böylelikle günlük egzersiz yaparak arzuladığınız şekli elde edebileceksiniz.

Ne yapmalıyım?

Pazı ve triseps kas bölgesinde çalışmaya başlamadan önce genel olarak tüm vücudunuz üzerinde çalışmanız son derece önemlidir.

Sadece karın ya da bacaklar gibi genel alanlardan değil, belirli bölgelere odaklanmak için daha ziyade genel olarak vücuttaki yağın ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan iyi bir diyetiniz olması gerekir. 
yiyecek

Yağları yakın

Maalesef vücuttaki belirli bir hedef bölgeden yağın uzaklaştırılması olanaksızdır. Bu nedenle genel olarak kilo vermeye odaklanmalısınız.

Bu yüzden, kendinizi aç bırakmadan ya da sıkı bir rejim programı izlemeden yağlardan kurtulmanızı sağlayan, düşük kalorili bir diyet başlatmanız önerilir.

Aç kalmamanız ya da mucize diyetler yapmamanız son derece önemlidir, çünkü bu yalnızca sıvı ve kas kütlesi kaybetmenize neden olur, ancak bu kayıp yağ içermez. Bu nedenle, kolları sıkılaştırma ve inceltme sırasında etkili olmazlar.

Yemeğinizin porsiyonlarını azaltarak ve günde 5 defa yemenizi sağlayan dengeli bir diyetle işe başlayın (3 ana yemek ve 2 aperitif).

Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın: tam yağlı yerine yağsız süt tüketin ve düşük yağlı gıdalarla kolesterol seviyenizi düşürün.
koşu

Daha fazla enerji yakın

Daha fazla enerji harcamak, vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına ve dolayısıyla daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yağlardan kurtulmasına izin verir.

Vücudunuzu herhangi bir egzersiz sürecine tabi tutmadan önce, sağlık durumunuzun mükemmel olduğundan emin olmak için genel bir tıbbi muayene olun.

Bu şekilde egzersiz rutini güvenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kollarınızı sıkılaştırın

Kollarınızdan kilo vermeniz için en iyi seçenek, kaslarınızın egzersiz yapmasını sağlayan ağırlıkları ya da dambılları kullanmaktır.

Bu ağırlıklar ile kasları kasılı hale getirirsiniz ve bu şekilde sıkılığını ayarlamış olursunuz. Ancak ağırlık her türlü egzersiz için gerekli değildir. Çok fazla çaba harcamadan kollarınızı kullanmanız için pek çok seçenek vardır.

Bu 3 kilo verme egzersizini sahip olduğunuz günlük egzersiz rutini ile kombine edebilir ya da dengeli bir diyetle bağımsız olarak yapabilirsiniz.

1. Pazı

Pazıların güçlendirilmesi en önemlisidir ve bu egzersiz, en basit egzersizlerden biridir.

 • İki su şişesini doldurun, tercihen ½ litre ya da 1 litrelik şişeler.
 • Her elinize birini alın ve dirseğinizle birlikte yanınızdan aşağı doğru sarkmış olarak konumlandırın.
 • Dirseğiniz 90° açı oluşturacak şekilde kollarınızı uzatın.
 • Bu hareketin yaklaşık 15 tekrardan 4 set yapın.
egzersiz

2. Triseps

Bu, pazı egzersizine çok benzemektedir, ancak bu durumda fark, yukarı doğru kaldıracak olmanızdır.

 • İki elinizde birer adet ½ litre ya da 1 litrelik şişeler tutun ve kollarınızı başınızın üstünde kaldırın.
 • Dirseğinizi bükerek kolunuzu geriye doğru indirin.
 • Kolu tekrar uzatın ve hareketi yaklaşık 15 kez tekrarlayın.

3. Karın ve kolların kombinasyonu

Bu egzersiz omuzlarınızı, sırtınız ve karnınız ile birlikte çalıştırmanızı sağlar.

 • Dirseklerinizi çene yüksekliğinde birleştirin ve avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde ellerinizi birleştirin.
 • Dik durun.
 • Dirsekleriniz ayırmadan alın seviyesine ulaşana kadar kaldırın.
 • Bu hareketi yaklaşık 20 kez tekrarlayın.

Artık kollarınızdan kilo vermeye başlamak için gerekli ipuçları elinizde, onları deneyin ve yeni ince ve sıkı görüntünüzü gözler önüne serin!