Kollarınızı Sıkılaştıracak 3 Etkili Egzersiz Rutini

Vücut yağını yakmak ve dengeli bir diyet yapmak, yağ oranını azaltmanıza ve kollarınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır.
Kollarınızı Sıkılaştıracak 3 Etkili Egzersiz Rutini
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Kollarınızı sıkılaştıracak bu egzersiz rutini ile sarkıklıklara son! Bunu başarabilirsiniz.

Obezite problemi yaşayan ve daha ince bir vücut elde etmek için diyet uygulayan, tedavi gören ve hatta ameliyat geçiren birçok insan vardır. Sorun karın, bacak ya da kol gibi alanların hala sarkık görünmeye eğilimli olmasıdır.

Herkesin işkence olarak gördüğü şey ise sonuncusudur.

Özellikle kol kası bölgesinde ve sarkık olan yağ estetik açıdan büyük bir komplikasyon haline gelebilir.

Birçok kişi, özellikle de kadınlar, bu soruna karşı mücadele etmeye çalışır. Sorun, egzersizle birlikte sonuç alınması çok zor bir alan olmasıdır.

Kollarınızdaki bu sarkmayı ortadan kaldırmak ve onları sıkılaştırmak istiyorsanız, bu makalede size üç rutin açıklayacağız ve böylelikle günlük egzersiz yaparak arzuladığınız şekli elde edebileceksiniz.

Ne yapmalıyım?

Pazı ve triseps kas bölgesinde çalışmaya başlamadan önce genel olarak tüm vücudunuz üzerinde çalışmanız son derece önemlidir.

Sadece karın ya da bacaklar gibi genel alanlardan değil, belirli bölgelere odaklanmak için daha ziyade genel olarak vücuttaki yağın ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan iyi bir diyetiniz olması gerekir. 

yiyecek

Yağları yakın

Maalesef vücuttaki belirli bir hedef bölgeden yağın uzaklaştırılması olanaksızdır. Bu nedenle genel olarak kilo vermeye odaklanmalısınız.

Bu yüzden, kendinizi aç bırakmadan ya da sıkı bir rejim programı izlemeden yağlardan kurtulmanızı sağlayan, düşük kalorili bir diyet başlatmanız önerilir.

Aç kalmamanız ya da mucize diyetler yapmamanız son derece önemlidir, çünkü bu yalnızca sıvı ve kas kütlesi kaybetmenize neden olur ve yağ yakamazsınız. Bu nedenle,mucize diyetler kolları sıkılaştırma ve inceltme sırasında etkili olmaz.

Yemeğinizin porsiyonlarını azaltarak ve günde 5 defa yemenizi sağlayan dengeli bir diyetle işe başlayın (3 ana yemek ve 2 aperitif).

Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın: tam yağlı yerine yağsız süt tüketin ve düşük yağlı gıdalarla kolesterol seviyenizi düşürün.

koşu

Daha fazla enerji yakın

Daha fazla enerji harcamak, vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına ve dolayısıyla daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yağlardan kurtulmasına izin verir.

 • Yapılması gereken en iyi şey günde 20 ya da 30 dakikalık yürüyüşler yapmaktır. Bu, metabolizmanızı harekete geçirir ve iyi bir diyet eşliğinde daha hızlı ve verimli sonuçlar verir.

Vücudunuzu herhangi bir egzersiz sürecine tabi tutmadan önce, sağlık durumunuzun mükemmel olduğundan emin olmak için genel bir tıbbi muayene olun.

Bu şekilde egzersiz rutini güvenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kollarınızı sıkılaştırın

Kollarınızı sıkılaştıracak en iyi yöntem, kaslarınızın egzersiz yapmasını sağlayan ağırlıkları ya da dambılları kullanmaktır.

Bu ağırlıklar ile kasları kasılı hale getirirsiniz ve bu şekilde sıkılığını ayarlamış olursunuz. Ancak ağırlık her türlü egzersiz için gerekli değildir. Çok fazla çaba harcamadan kollarınızı kullanmanız için pek çok seçenek vardır.

Bu 3 kilo verme egzersizini sahip olduğunuz günlük egzersiz rutini ile kombine edebilir ya da dengeli bir diyetle bağımsız olarak yapabilirsiniz.

1. Pazı

Pazıların güçlendirilmesi en önemlisidir ve bu egzersiz, en basit egzersizlerden biridir.

 • İki su şişesini doldurun, tercihen ½ litre ya da 1 litrelik şişeler olsun.
 • Her elinize birini alın ve dirseğinizle birlikte yanınızdan aşağı doğru sarkmış olarak konumlandırın.
 • Dirseğiniz 90° açı oluşturacak şekilde kollarınızı uzatın.
 • Bu hareketin yaklaşık 15 tekrardan 4 set yapın.
egzersiz kollarınızı sıkılaştıracak bir ipucudur

2. Triseps

Bu, pazı egzersizine çok benzemektedir, ancak bu durumda fark, yukarı doğru kaldıracak olmanızdır.

 • İki elinizde birer adet ½ litre ya da 1 litrelik şişeler tutun ve kollarınızı başınızın üstünde kaldırın.
 • Dirseğinizi bükerek kolunuzu geriye doğru indirin.
 • Kolu tekrar uzatın ve hareketi yaklaşık 15 kez tekrarlayın.

3. Karın ve kolların kombinasyonu

Bu egzersiz omuzlarınızı, sırtınız ve karnınız ile birlikte çalıştırmanızı sağlar.

 • Dirseklerinizi çene yüksekliğinde birleştirin ve avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde ellerinizi birleştirin.
 • Dik durun.
 • Dirsekleriniz ayırmadan alın seviyesine ulaşana kadar kaldırın.
 • Bu hareketi yaklaşık 20 kez tekrarlayın.

Artık kollarınızı sıkılaştıracak ipuçları elinizde, deneyin ve  görüntünüzün tadını çıkarın !


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.