Eski Kot Pantolonları Değerlendirmenin 9 Yolu

Dolabınızda giymediğiniz ve unutulmuş eski kotları kullanmanın birçok farklı yolu vardır. Bunların neler olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin!
Eski Kot Pantolonları Değerlendirmenin 9 Yolu

Son Güncelleme: 16 Şubat, 2019

Bazen kullanmadığınız eski kot pantolonlarınızı birilerine vermek en iyisidir; ama bunun yanı sıra, uzun yıllar kullanabileceğiniz bu kumaştan çeşitli yollarla faydalanabilirsiniz. Eski kot pantolonları yeniden kullanmanın yollarını öğrenmek ister misiniz? O zaman okumaya devam edin!

Yaratıcılığınızı ve el işine yatkınlığınızı test etmeye hazırsanız aşağıdaki fikirler eski kot pantolonlarınızdan yararlanmak için harika olacaktır. Tek ihtiyacınız olan dikiş dikmeyi bilmek ve makas, iğne ve iplikle denemeler yapmaya açık olmaktır.

Eski Kot Pantolon ile Şort

Eğer kot pantolonunuza hala girebiliyorsanız; ancak artık tarzınız farklıysa veya kotun bacakları mahvolmuşsa, bu fikri kullanın. Tek yapmanız gereken kotu keseceğiniz yeri işaretlemek ve makasla istediğiniz uzunlukta kesmektir. İğne iplikle uçlarını kapatabilir veya tarz olsun diye öyle bırakabilirsiniz.

Mini Etek

kot etek üzerine çizim

Tatlı şortlar yapmanın yanı sıra, yaz için mini etek de yapabilirsiniz. Özellikle de sıcak günlerde etek giymek hiç demode olmaz. Mini etek yapmak için büyük bir kota ihtiyacınız vardır; böylece kestikten sonra uçlarını birleştirebilirsiniz.

Çanta veya cüzdan

Eski kot pantolonlarınızı çanta veya cüzdan haline getirerek yeniden kullanabilirsiniz. Bunun için tüm yaratıcılığınızı kullanmanız ve hoşunuza giden bazı detayları yapacağınız şeye işlemeniz gerekir.

Örneğin, eski kot pantolonunuzdan bir çanta yaptığınızda üzerine taşlar, düğmeler, renkli kumaşlar, fermuarlar veya akla gelebilecek başka detaylar ekleyerek onu güzelleştirebilirsiniz.

Mutfak önlüğü

kot pantolondan mutfak önlüğü

Mutfak önlüğü yapmak çok kolay ve çok kullanışlıdır. Önce kotlarınızı eskiyene kadar giyin ve daha sonra vücudunuza göre mutfak önlüğünü kesin. Eğer parçalardan biri belinize dolanmıyorsa ekleme yapın.

Kestikten sonra bağlamak için renkli kumaşlarda kullanabilirsiniz. Yukarıda söylediğimiz gibi yaratıcılığınızı kullanın ve çeşitli taşlar, düğmeler, renkli parçalar ekleyin.

Bozuk para çantası

Bozuk paralarınızın her yere saçılmasına engel olmak mı istiyorsunuz? O halde eski kot pantolonunuzlaa çok tatlı bir bozuk para çantası yapın. Yapmanız gereken tek şey küçük bir parça kesmek (kare, yuvarlak, oval, yarım daire) ve kenarlarını dikip ucunu fermuar, düğme vb. ile kapamaktır.

Ajanda

kotla kaplanmış ajanda

Ajandanızı kişiselleştirmek için eski kot pantolonlarınızdan bir parça alın ve defterin arkasına sarın. Ölçülerine uygun olarak kesin ve kaplamak için yapıştırıcı kullanın. Bir diğer seçenek dikmek olacaktır; ama bu biraz daha fazla zaman alabilir.

Cep telefonu kabı

Cep telefonu malzemeleri satan dükkanlarda telefonların çizilmesini engellemeye yarayan birçok kap vardır. Peki ya kendinizinkini yapmaya ne dersiniz? Kumaşı telefondan 1-2 cm büyük olacak şekilde kesin ve uçlarını dikin. Tepesini telefonu koymak için açık bırakın. İstediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Evcil hayvanlarınız için giysi

kot giydirilmiş köpek

Evcil hayvanınıza giysi giydirmek çok tatlı olur. Neden bu giysileri kendiniz yapmayı denemiyorsunuz? Atmak istediğiniz bir kotu kullanarak yaratıcılığınızı keşfedin ve bir yer gördüğünüz ya da kendi oluşturacağınız bir tasarımı dikin.

Yastık kılıfları

Eğer eski yastık kılıflarınızı değiştirmek istiyor ve onlara yeni bir tarz vermek istiyorsanız, eski kot pantolonlarınızı yastıklarınızı kaplamak için kullanın. Böylece hem yastıklarınız yeniden kaplanacak hem de çok özel bir tarzları olacaktır.

İlginizi çekebilir ...
Eski Kıyafetleri Tekrar Kullanmak için Harika Fikirler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Eski Kıyafetleri Tekrar Kullanmak için Harika Fikirler

Bu makalede eski kıyafetleri tekrar kullanmak ve onları eskisinden bile daha iyi hale getirmek için birkaç harika fikir var. Okumaya devam edin.  • Giler Choez, J. Y. (2015). Reciclaje de tela en la elaboración de bolsos su incidencia en el aprendizaje de las estudiantes del décimo año básica de Corte y Confección, del Centro de Formación Artesanal “Armando Coronel Dreshner” del Cantón El Empalme Provincia del Guayas (Bachelor’s thesis, Babahoyo: UTB, 2015).
  • Chumbi Rivera, K. V. (2016). Guía de procesos para la fabricación de objetos textiles para generar fuentes de trabajo desde una conciencia social y medioambiental (Bachelor’s thesis, Universidad del Azuay).
  • Soto Marín, C. (2015). Sostenibilidad y reciclaje: elaboración de ropa hogar usando muestras sobrantes y residuos de lavandería, procesos y acabados del Dením de las empresas textilera de Medellín (Bachelor’s thesis, Escuela Arquitectura y Diseño).