"Kristal Çocuk" Nedir?

"İndigo" ve "Kristal" etiket değildirler. Bu sıfatlar çocukları farklı bilinç seviyeleri ve olağandışı yeteneklerle gruplandırır. Fakat, "indigo çocuk" tam olarak nedir?
"Kristal Çocuk" Nedir?
Marcela Caffulli

tarafından incelendi ve onaylandı. çocuk doktoru Marcela Caffulli.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Kristal çocuklar dünyaya aşk, barış ve uyum getirmesi beklenen jenerasyonun bir parçasıdır. Bu makalede, kristal çocukları nasıl tanıyabileceğinizden bahsedeceğiz. Belki bu çocuklardan biri evinizde de yaşıyordur.

Üçüncü milenyum çocukları

telefonlarına bakan çocuklar

İnsanlar dünyadaki değişimin mihenk taşının çocuklar olduğunu söylerler. Yıllar boyunca, bir teoride insanlığın genetik değişimler sayesinde nesilden nesle gelişeceği belirtilmiştir. Bu teori ile ilgilenen kişiler genellikle ruhani şeylerle ilgilenen kişilerdir.

Bu teori, çocukları psikolojik kalıplarına ve alışılmamış davranışlarına göre sınıflandırır. Bazı insanlar ruhani çocukların ilk neslinin 50’ler ya da 60’larda ortaya çıktığını söyler. Fakat, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme amaçları başarı ile sonuçlanmamıştır.

Sonuç olarak, 70’ler ve 90’lar arasında başka bir nesil gelmiştir. Bu nesil aynı zamanda indigo çocuklar olarak tanınır. İndigo çocuklar, daha da katılaşmış kişilikleri ile “sistem çocukları” olarak adlandırılırlar. Misyonları sevgiden doğmayan aksiyon ve davranışlarla savaşmaktır.

İndigo çocuklar insani değerlere saygı ve dürüstlüğün peşindedirler. Fakat, son zamanlarda insanlar farklı tarzda çocuklardan bahseder olmuşlardır: kristal çocuklar. Bu nesli 1999’da ilk olarak tanımlayan kişi Steve Rother’dır.

2002’de Rother bulduğu bilgileri kitabı Hatırla, İnsan Evrimi için Bir El Kitabı’nın bir kısmında paylaştı. O zamandan beri, araştırma bu davranışları ve özellikleri tanımlamak için sürdürüldü.

Kristal çocuklar kimlerdir?

Kristal çocuklar doğru ve sezgisel ve mantıksız arasındaki dengenin peşinde olan barışçıl varlıklardır. Değişen koşullar arasında iyiliği bulmak için insanlığa odaklanan indigo çocukların aksine, kristal çocukların iyileştirme misyonu vardır.

Kristal çocuklar saf ve parlak auraya sahip olan çok güzel çocuklardır ve büyük ifadeli gözlere sahiptirler. İki belirgin davranışları vardır: insanları genellikle sihir olduğunu düşündüğü güçlü yetenekleri vardır ve düşük titreşimli enerjiye karşı aşırı hassastırlar.

“Kristal Çocuk” ne anlama gelir?

“İndigo” ve “Kristal” etiket değildirler. Bu sıfatlar çocukları farklı bilinç seviyelerine referans verirler.

Bu genç nesil, tüm canlılarda titreşen bir enerji olan kristal titreşim ile bağdaştırılmıştır. Bir bilinç halinden bir diğerine geçiş kişinin titreşimini değiştirir.

Kristal titreşim sıklığı maddenin kendini belli edebileceği en saf haldir. Hatta, kristal enerji enerjik kutuplaşma (maskülen-feminen, düşünmek-hissetmek) arasındaki kesin dengedir. Bu tarz bir enerji özellikle kristal çocuklarda titreşir.

Kristal çocuklar nasıldırlar?

kristal çocuk

Bu iyileştirici çocuk nesli sessiz, uysal, huzurlu, sevgi dolu ve şefkatlidir. İndigo ve Kristal Çocuklar, Sorular ve Cevaplar kitabında, yazar bu neslin ebeveynlerinin çocuklarını “küçük melekler” olarak gördüğü belirtiliyor.

Bunun sebebi dengeli bir mizaçlarının olmasıdır. Örneğin, henüz konuşmaya dahi başlamadan huzur vermeyi, öpmeyi, sarılmayı severler. Aynı zamanda çok sağduyuludurlar. Hassas insanlara ilgi göstermelerine rağmen fark edilmeden kalkıp gitmeye meyilli değildirler.

Geleneksel tıbba göre, kristal çocuklar belli gelişim bozukluklara sahip olmaya eğilimlidirler. Bunlar, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, Asperger sendromu ya da otistik spektrum bozukluğu gibi gelişim bozukluklarıdır. Fakat bunların davranışlarının sebepleriyle hiçbir ilgisi yoktur; hayatlarında önemli bir amaçları vardır.

Nitelikler

Kristal Çocuğu Uyandırmak makalesinde Steve Rother bu küçüklerin ana niteliklerinden bahseder. Bununla kristal çocukları daha iyi tanımlamayı umut eder.

Örneğin, bir kristal çocuk psiko-kinetik yeteneklere, titreşimsel aşırı hassasiyete sahiptir ve dünya ile bağlantılıdır. Aynı zamanda, duygusal empati hissederler ve diğer özelliklerinin yanı sıra korkuya alerjiklerdir.

Sonuçlar

Bu teorilerin bilimsel bir kanıtı yoktur. Hatta, uzmanlar böyle özelliklere ve davranışlara herhangi bir çocuğun herhangi bir yer ve zamanda sahip olabileceğini söylerler. Ayrıca her insanın ve çocuğun farklı ve biricik olduğunu da unutmamalıyız.

İndigo ya da kristal çocuk psiko-enerjik karakter özelliklerinin tanımlanmasının kolay bir yoludur. Bu sınıflandırmayı yapmanın amacı bu çocukları ve her şeyden önce verdikleri mesajı anlamaktır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Aisenberg, S., & Melamud, E. (2004). Niños cristal: un puente al corazón. Editorial Kier.
  • Cañete, I. (2022). Crianças Cristal: A transformação do ser humano. Digitaliza Conteudo.
  • Rother, Steve. (2011). Re-member (A Handbook for Human Evolution). Lightworker Publication.
  • Virtue, D. (2003). Los niños de cristal. Obelisco. https://www.academia.edu/22819764/LOS_NI%C3%91OS_DE_CRISTAL

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.