Lynlee: İki Kere Doğan Kız ve Dünyaya Dokunuşu

Doktorlar 16 haftalık gebelik döneminde küçük Lynlee'den bir tümör almak zorunda kaldılar. Daha sonra, bebeği annesinin rahmine yeniden geri koymak zorunda kaldılar. Bu yazıda bu inanılmaz hikayeyi öğrenin!
Lynlee: İki Kere Doğan Kız ve Dünyaya Dokunuşu

Son Güncelleme: 02 Ağustos, 2022

Lynlee Hope, inanılmaz hikayesi dünya çapında bilinen Lewisville, Texas’tan küçük bir kız.

İki Kere Doğan Kız Lynlee

Doğum günü olarak tescillenen doğum tarihi aslında dünyaya ilk kez geldiği gün değil. Annesi 16 haftalık hamileyken, bir sonogramda Lynlee’nin kuyruk kemiği üzerinde küçük bir tümör olduğu keşfedildi. Bu tümör bir sakrokoksigeal teratom olarak bilinir.

Küçük kızın pozisyonu ve tümörün büyüklüğü nedeniyle hayati tehlikesi vardı. Tümör bebeğin kanını engelliyordu ve bu durum kalp yetmezliğine neden olabilirdi. Çifte, müdahale gerekiyordu.

Kız bebek

Bebeğin sezaryen ile annesinin rahminden dışarı alınması gerekiyordu. Tümörü çıkarmak için ameliyat gerçekleştirildi ve sonra gebeliği tamamlamak için bebeği annenin rahmine geri koydular.

Çocuğun hayatta kalmak için yalnızca %50 şansı vardı, ancak yine de bu riski almaya karar verdiler. Lynlee ameliyat sırasında göbek kordonu aracılığıyla plasentaya bağlı kaldı ve böylece oksijen aldı. Bu dikkat çekici bir prosedür ve gerçekten harika bir tıbbi başarıdır.

Lynlee’nin İnanılmaz Ameliyatı

Doktor ameliyatı 23 haftalık gebelik aşamasında gerçekleştirdi. Aynı zamanda, tümör bebeğin kalbine baskı yapıyordu. Tuhaf bir şekilde, operasyon sırasında, tümör Lynlee’nin neredeyse kendisi kadar büyüktü.

Ameliyatın zorluğu nedeniyle, tümörün ana kısmı alınırken bebeğin kalbi atmayı durdurdu. Buna rağmen, bebek güçlü kaldı. Ameliyat bittiği zaman, annesinin rahmine geri döndürüldü. Bebek gelişimini tamamlarken annesi 12 hafta boyunca en iyi dinlenme durumunda kaldı.

Lynlee 6 Haziran 2016’da “ikinci kez doğdu”. Günler sonra doktorlar tümörün geri kalan kısmını da aldı ve Lynlee iyileşmeye başladı. Şu an halen Lynlee, hayatına başlamak için sağlığına yeniden kavuşuyor.

Sizce de muhteşem değil mi?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.