Mutlu Çiftlerin İlişki Sırları

· 31 Temmuz, 2018
Mutlu çiftlerle de çatışmalar ve çelişkiler yaşar. Diğerleri ile aralarındaki fark, karşılıklı saygı ve empati ile sorunlarını çözmeleridir.

Mutlu bir ilişkiye sahip olmak hiç de kolay değil. Bazen ilişkiyi yıpratan hayal kırıklıkları, farklılıklar ve problemler olur. İşte bu yüzden soruyoruz: Mutlu ilişkilerin ve mutlu çiftlerin sırrı nedir?

Mutlu bir çift, ilişkilerin olması gerektiğini söyleyen inançlardan biraz uzaklaşan bazı adımları izler. Bu konuda var olan mitleri ve mutlak hakikatleri daima sorgulamalıyız.

Mutlu bir çift olmanın sırları nelerdir? Diğerlerinin yapamadıkları neleri yapıyorlar? Bugün göreceğiz.

Mutlu bir çift birbirine sevgi ve saygı gösterir

el ele çift

Her iki tarafta da sevgi yoksa ilişki başarısızlığa mahkumdur. İlişkinin temeli şefkate dayanır: el ele gitmek önemlidir.

Mutlu bir çiftin sırlarından biri, aşık olmanın ilk aşamasını, yani cicim aylarını geçtiklerinde ilişkinin rahat olacağı gerçeğinin bilincinde olmaktır. Midede artık kelebekler dolaşmaz. Artık olgun bir aşk yaşarlar.

Yine de, aşk daha da olgunlaştığında, bazen çiftler hata yapmaya başlayabilir. Bunlardan biri sevgi göstermeyi bırakmaktır.

Şefkatten bahsettiğimizde, okşamaktan, yanağına bir öpücük kondurmaktan, ötekinin elini tutmaktan, gülümsemekten ya da basit bir “teşekkür ederim” sözünden bahsediyoruz. Bütün bunlar bazen kaybolmaya başlar ve bu “ilişkide rahatlık” olarak bilinir.

Şu makaleyi de keşfedin: İlişkide asla tolere etmemeniz gereken 7 şey

  • Mutlu bir çift, fiziksel temasın gerekli olduğunu bilir. Aksi takdirde, sadece arkadaşa dönüşürler.
  • Ayrıca, mutlu bir çift, yakın bir çift olmak için sevgi gösterilerinin gerekli olduğunu bilir. Bağları güçlü tutmak, bir çiftin monotonluğa düşmesini önler.
  • Yakınlık ve sarılma olmazsa, zaman içinde seks unutulmaya başlayabilir.

Çatışmaları zekayla çözün

ilişki çift

Mutlu bir çiftin bir diğer sırrı da, ilişkide bazı problemler ortaya çıktığında zekalarını kullanarak çözmeleridir. İlişkiyi baltalayabilecek ve çatışmalara neden olabilecek bir şey, görüş ya da bakış açılarındaki farklılıklardan kaynaklanmaktadır.

Yine de, mutlu çiftler, karşılıklı saygının her şeyden önemli olduğunu bilirler. Böylelikle, birbirlerine saldırmadan ne düşündüklerini ve diğer kişilere karşı tutumlarını nasıl ifade edeceklerini öğreneceklerdir.

Yaptıkları şey birbirini dinlemek, diğerinin konumunu anlamak ve bu şekilde her ikisini de tatmin edecek bir çözüm bulmaya çalışmaktır. Bu ortak zemin bulmak ve anlaşmak anlamına gelir.

Bir ilişkiye başlayan birçok insan geçmişinden olumsuz şeyler getirir. Birbirlerini manipüle etmeye çalışırlar, partnerlerini ararlar ve ilişkiye zarar verecek şekilde davranırlar.

Çatışmaları çözmek için başka yollar vardır. Ancak bunu yapmak için, diğer insanlara saygı duymak, dinlemek ve empati kurmak zorundayız.

Ayrıca okuyun: Nihayet toksik bir ilişkiye son verdiğinizde neler olur?

“Aşk planı” dediğimiz şeyi yaratın

aşıklar

Mutlu bir çiftin son sırrı bir “aşk planı” yapmakta yatar. Bu, bir çiftin ilişkilerinde yarattığı şeylerin bir planı ya da taslağı değildir.

Bu planda ikisi de şu sorulara cevap verir: Ortağımın ilgisini ne çekiyor? Bu kişiyi ne mutlu ediyor? Onu ne motive eder?

Bu plan sayesinde, her birey diğerinin hayallerini akılda tutarak bir hayat inşa eder. Bu, onların arzularını ve hedeflerini, önemli olayları, diğerini nelerin motive ettiğini ve mutlu eden şeyleri içerir.

Bunların hepsi birbirini tamamlar. Birbirlerini çok daha iyi tanırlar ve daha zengin bir günlük hayata nasıl sahip olacaklarını bilirler.

Unutmayın: Hayatımın aşkı olup olmadığını nasıl bileceğim?

Mutlu bir çift mutluluğu elde etmek için olağanüstü bir şey yapmaz. Bunun yerine, sadece kendini değil, aynı zamanda diğer kişi ve ilişkiyi de iyileştirmeye çalışır.

Bahsedilen iletişim, empati ve diğer unsurlar, gerçekten verimli bir ilişkiye sahip olmak açısından önemlidir.

Her problem konuşarak ve diğer insanı dinleyerek çözülebilir. İlişkiyi yaşayan iki kişi her şeyi birlikte çözmelidir. Mutlu bir çift gerçek bir takımdır.

Şimdi mutlu bir çiftin sırlarını biliyorsunuz. Siz de bunu yapabilecek misin?