Özgür İnsanlar Fırsatları Kendilerine Çeker

Özgür olmak için bariyerleri aşacak cesarete sahip olmalı ve özgür olmayı hak ettiğinizden emin olmalısınız. Pozitif bir tavır çok değerli olan mutluluk ve özgürlüğe kavuşmak için çok değerlidir.

Özgür insanlar kişilikleri, açık fikirlilikleri ve başarılarının önünde duran şeylere bağlı olmamaları sayesinde fırsatları kendilerine çekerler.

Bir çoğumuz için özgürlük o kadar değerlidir ki, onu bir gerçeklikten öte muhtemelen sahip olamayacağımız bir arzu nesnesi olarak görürüz.

Aileler, romantik ilişkiler ve hatta kendi sınırlı düşüncelerimiz, hayallerimizin önünde gerçek bariyerler olabilirler.

Sizleri bu konu hakkında düşünmeye davet ediyoruz.

Özgür insanlar hayallerinin ve arzularının peşinden gider

Fırsatları çekmek için özgür olma düşüncesi çekim kanunundan çok daha öteye gider. Her şeyden öte uygulamaya değer belli bir tavır edinmeniz gerekir.

Bir şeyi istemek, onun size kendi geleceği anlamına gelmez. Durmak ve beklemek hiç bir zaman güçlü silahlar olmamışlardır, çünkü sizi harekete geçiren şey düşünceleriniz ve yarattıkları duygularınızdır.

Ancak, bir diğer önemli noktayı da değerlendirmekte yarar var. Özgür insanlardan bahsettiğimiz zaman hiç bir bağı ve adanmışlığı olmayan insanlardan söz etmiyoruz. Özgür düşünen biri olmak için tek başınıza olmanız şart değildir. 

Bahsettiğimiz şey, size de yardımı olacağını düşündüğümüz aşağıdaki bakış açılarıdır.

Ayrıca bakınız: Bastırılan Duyguların Tehlikeleri

kiz

Ne giyerseniz giyin, önemli olan tavrınızdır

Tavrınız, savaşta hiç bir düşmanın aşacak kadar güce ya da deneyime sahip olmadığı bir kalkandır. Tavrınız sabahları evden çıkmadan önce giyebileceğiniz en iyi giysidir.

  • Tavır, bir insanı tanımlayan inanışlar, değerler, motivasyonlar ve niyetlerin bütünüdür.
  • Tavrınız hiç bir zaman başkalarının sizden beklentileri üzerinden şekillenmemelidir. Öylesi bir durumda, özgür olamazsınız. 
  • Güçlü ve özgür tavırlı bir insan amaçlarını ve ihtiyaçlarını açıkça belirler, ve her şeyden öte söyledikleri ve yaptıklarında içten ve tutarlıdır.

Özgür olmak için, ne hak ettiğinizi düşünmeniz gerekir

Kimse bir şeyi hak ettiğine inanmadan onu elde edemez. Bu, bu kadar basittir. Ancak kulağa ne kadar mantıklı gelse de, her zaman bu şekilde olmayabilir.

  • Her şeyden önce, ne istediğiniz ve mümkün olanlar arasında ince bir çizgi çekmelisiniz. Bu çizgi nesnellik olarak bilinmektedir.
  • Mesela bir örnek verelim: Milyoner olmak istiyorsunuz, ama açıkçası sadece buna odaklanıp tüm gücünüzü buna verirseniz bir günden diğerine öyle bir değişiklik yapmanız mümkün değil.
  • Hak ettiğiniz, şüphesiz ki, sizi mutlu eden şeydir ve dolayısıyla da savaşmaya değer. Hiç bir şey veya hiç kimse buna engel koyamaz – elbette her şeyi saygılı bir düzeyde yaptığınız sürece.
  • Özgürlük inanılmaz bir kişisel cesaretle ulaşacağınız bir kapıdır. Bu yüzden kendinizi bunu hak ettiğinize ve hayallerinize kavuşma hakkına sahip olduğunuza ikna etmeniz önemlidir.

Ayrıca bakınız: Sezgisel Zeka: Sizde Var Mı?

İlk adımı korku duymadan atmalısınız.
ayak

Fırsatlar korku çizgisinin ötesindedir

Zaferinize ulaşmak için, düşmanlarınızı nasıl yeneceğinizi bilmeniz gerekir. Ancak bir çok durumda, korkularınız etten kemikten değildir, aklınızda ve düşüncelerinizdedir. 

  • İsteklerimizi dile getirdiğimizde çevremizdeki insanların nasıl tepkiler vereceğini düşünmek içimizde korku uyandırır: yeni bir iş, okula geri dönmek, başka bir şehre taşınmak, yolculuğa çıkmak, ortam değişikliği yapmak…
  • Korku başaramayacağınıza inanmanızdır. Bu düşük özgüven yaygındır ve kendinizi olumsuz görmeniz bir şeyleri başaramayacağınızı hissetmenize sebep olabilir.

Tekrar hatırlamanız önemli: hayal ettiğiniz şeye sahip olmayı hak ediyorsunuz. Bu yüzden düşüncelerinizi sınırlamanız ya da fırsat trenini kaçırdığınız ve şu anki durumla yetinmek zorunda olduğunuz düşüncesi sizin gerçek düşmanlarınız olabilir.

Ayrıca bakınız: Kendinizi İfade Etmeyi ve “Yeter” Demeyi Öğrenin

Özgür insanların deneyimlediği harika duygular

Özgür bir zihin ve kalp insanın zenginliğini ve üretkenliğini arttırır. Bu basitçe güçlerinizin ve yeteneklerinizin farkında olmanız ve onları yaptığınız her işe uygulamanız anlamına gelir.

  • Açık ve esnek bir zihin hataların farkına varır ve onları aşmak için yeni stratejiler üzerine odaklanır. Böyle bir akıl fırsatları kendine çeker.

Diğer yandan diğerlerini memnun etmeyi seven ve her şeyin programlanmış ve tahmin edilebilir olduğu kendi rahatlık alanlarını terk etmeye cesaret edemeyen kişiler tüm yeniliklere kapılarını kapatırlar. Oysa tüm hayalleri ve beklentileri, tüm yeni fırsatlar bu kapının arkasındadır.

Sizin özgür olmaya cesaretiniz var mı?