Partneriniz İlişkinizi Sonlandırmak İstediğinde

Partneriniz ilişkinizi sonlandırmak istiyor ama siz istemiyorsanız, bu makaleyi okuyun. Size ne yapmanız gerektiğini söyleyeceğiz!
Partneriniz İlişkinizi Sonlandırmak İstediğinde

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Bazen sevdiğimiz kişiyle vedalaşma zamanı geldiğini kabul etmeyiz. Birçok şeyin yanı sıra ağlayabilirsiniz, yemek yiyemezsiniz veya uyuyamazsınız. Partneriniz ilişkinizi sonlandırmak istiyor ama siz sonlandırmak istemiyorsanız ne yapmalısınız? Burada keşfedin!

Günümüzde, ilişkiler eskisi kadar sürmüyor. Toplum değişti, işte bu yüzden ilişkiler de değişti. Geçmişte, çiftler zor zamanlar geçirmiş olsalar da, birlikte kalmaya çalışırlardı ve gerçekten de “ölüm bizi ayırana kadar” ifadesini ciddiye alırlardı.

Şimdi daha bağımsızız, bu da çoğu zaman bir partnerin ilişkiyi bitirmek istediği anlamına gelir. Karşılıksız aşk, başa çıkması zor bir durumdur. Bu olduğunda, kaybettiğiniz tüm o zamanı, olası çözümleri ve diğer yarınız olmadan nasıl yaşayacağınızı düşünebilirsiniz.

Partnerinizin İlişkinizi Sonlandırmak İstediğine Dair İpuçları

ilişkinizi sonlandırmak

Sevdiğiniz kişi artık sizinle mutlu değil mi? İşte partnerinizin ilişkinizi sonlandırmak istediğine dair altı ipucu.

  1. İlgi göstermiyor: Artık sizinle zaman geçirmekle ilgilenmiyor, sizinle randevularına gelmiyor veya taahhütlerinden vazgeçmek için mazeret veriyor.
  2. İletişimdeki değişiklikler: Konuşmalarınız artık akmıyor, hayatınızda neler olduğunu anlattığınızda rahatsız oluyor ve size söylediği tek şey “günaydın” ve “iyi geceler”.
  3. Sizinle sürekli kavga ediyor: Her şey onu rahatsız eder ve kavga çıkmasına neden olur.
  4. Bir süredir “seni seviyorum” dediğini duymadınız: Artık sizi sevdiğini söylemiyor ya da sevgisini başka kelimelerle ifade etmiyor.
  5. Daha az yakınlaşıyorsunuz: Cinsel hayatınız sıkıcı hale geldi, taahhütlerini yerine getirmek için sizinle cinsel ilişkiye girdiğini fark ettiniz, ve yakınlaşmalarınız yaratıcı olmaktan oldukça uzak hale geldi.

Ne yapmalı?

Aşk uykuda olduğunda, partnerinizin ilişkinize son vermek istemesinden korkmanız normaldir. Bunun nedeni sevdiğiniz kişiye veda etmenin zor olmasındandır.

Kendinizi suçlamayın.

Partnerlerden biri ilişkiyi bitirmek istediğinde, bu sadece diğer partner yüzünden değildir. Bunun olmasının birçok nedeni vardır. Kendinizi yıpratmak ve suçlamak, yalnızca stres seviyenizi artırır ve sadece kendinizi daha fazla üzgün hissetmenize neden olur.

Gelecek hakkında olumsuz düşüncelere kapılmayın.

Bir ilişki sona erdiğinde, partneriniz olmadan yaşayamayacağınıza inandığınız için üzgün hissedebilirsiniz. Ancak, gelecekte ne olacağını bilmenin bir yolu yok.

Mutluluğun peşinde olun.

Bir ilişkinin sonu yeni, daha tatmin edici bir aşamanın başlangıcı olabilir. Sizi mutlu eden faaliyetlere odaklanın. Ayrıca ilişkiniz nedeniyle arka plana ittiğiniz şeyler üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Onun terapisti olmayın.

Partnerinizin varoluşsal bir krizden geçtiğini ve sadece biraz zamana ihtiyaç duyduğunu düşünseniz bile, sorunlarını çözmek için doğru kişi değilsiniz. Kararsızlıklarının her detayını dinlemek ya da duygusal acınız hakkında onlarla konuşmak verimli değildir.

Peşinden koşmayın.

elinde kırık kalp tutan çift

Bütün insanların özgür olmaya ve baskı olmadan sevdikleri insanlarla birlikte olmaya hakkı vardır. Partneriniz de bir istisna değildir ve onun peşinden koşmak onu yalnızca sizden daha da uzaklaştıracaktır.

Elveda demeniz gerektiğinde

Hiç bir çift, sonsuza dek birlikte olup olmayacaklarını bilemez. Elveda demek, artık bir amaca hizmet etmeyen bir hisse tutunmaktan daha iyidir.

İlk başta düşük özgüvene sahip olsanız ve kendinizi boş, cesareti kırılmış ve güvensiz hissedebilseniz de, zaman geçtikçe, o kişinin yokluğu daha katlanılabilir hale gelecek ve hayatınız yeniden anlam kazanmaya başlayacaktır. Zamanın duygusal yaralarınızı iyileştirmesine izin verin, birlikte yaşadığınız her şey için partnerinize teşekkür edin ve kendinizi yeni deneyimlere açın.

Partnerinizin ilişkinize son vermek istediğine inanıyorsanız, bunu yapmaya ve hatta sizi sevmekten vazgeçmeye hakkı olduğunu unutmayın. Geçmişte yaşayamazsınız. Birlikte yarattığınız hikaye sonlandıysa, hayatınıza devam etmek en iyisidir.

İlginizi çekebilir ...
İlişkimiz Yürümedi ve Hiçbir Şey Değişmeyecek
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
İlişkimiz Yürümedi ve Hiçbir Şey Değişmeyecek

İlişkimiz yürümedi ama hatıralarımızın tadını çıkarıp seni özlemektense hayatıma devam edip sensiz yaşamayı öğrendim. Yapmam gereken buydu.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.