Regl Hakkında Kimsenin Söylemediği 7 Şey

Hem de en iyi dostunuz hem de en kötü düşmanınızdır ve hayatınızın her ayında sizi ziyaret eder. Bu regl kanamanızdır ve gençken onun hakkında muhtemelen bilmek isteyeceğiniz bir çok şey vardı.
Regl Hakkında Kimsenin Söylemediği 7 Şey

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Bir çok kadın regl kanamaları yüzünden planlarını değiştirmek zorunda kaldığı için sinirlenir ya da ortada herhangi bir işaret bile olmadan endişeler başlar.

Peki, bu aylık hediyenin hikayesi nedir? Bildiğiniz gibi regl kanamaları kişiden kişiye farklılık gösterir. Ve elbette deneyimde kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı kadınlar için bu nimet bir işkenceye dönüşebilir.

Şüphesiz ki kanamalar hakkında konuşacak çok şey var, ama bunun hakkında kimsenin size söylemeyeceği bazı şeyler var ve bunları bilmeniz kesinlikle faydalı olacak.

1. En iyi arkadaşınız olabilir

regl dönemi sancı

Kanamanın gerçekleşmemesi çok kötü bir işaret olabilir. Sonuçta bazı şeyler olabilir:

  • Dün gece içkiyi biraz kaçırdınız: Bir sonraki gün bir adamın yanında uyandınız ve koruma kullanıp kullanmadığınızı hatırlamıyorsunuz. 
  • Birlikte olduğunuz kişinin geçen sene başka biriyle ilişkiye girdiğini öğrendiniz. Aynı zamanda bir baktınız ki, birkaç hafta gecikmişsiniz. 

Bu durumlarda regl kanaması, başınıza gelecek en iyi şey olacaktır! Bu konudaki önerimiz cinsel ilişkiler konusunda her zaman dikkatli olmaktır. Elbette, beklenmedik olayların gerçekleşmesini de anlıyoruz.

2. Regl kanaması en kötü düşmanınız olabilir

Eşinizle çocuk sahibi olmak hakkında konuşmaya başladığınız zaman, regl kanamanız gerçekleşebilecek en kötü şey olabilir. Çünkü bu durumda mesaj oldukça net ve hayal kırıcıdır: “Hamile değilsin.” Şimdi beklemek için 28 günümüz daha var ve bir sonraki ay aynı şeyi yaşamamayı umuyorsunuz.

3. Belki de olabilecek en kötü zamanda geliverir

evlenmiş çift

Bu “sevgili arkadaş” planlarınızı yeniden düşünmenize sebep olabilir, ama kesinlikle eninde sonunda bir gün, onu davet etmediğiniz bir zamanda çıkagelecek.

Aslında gerçek şu ki o planları etkilemek zorunda değildir. Bunların çoğu, durum ciddi sağlık sorunlarına yol açmadığı ya da derin ağrıya sebep olmadığı sürece mesele değildir.

4. “O şeylerden” birini istemek zorunda olduğunuz bir zaman olacak

Her genç kızın hayatında o an belirebilir. Eninde sonunda beklemedikleri bir anda regl olurlar. Bu herkesin başına gelebilir: O gün başka bir çanta kullanabilir, alışveriş yapmaya gittiğimizde en sevdiğiniz pedi almayı unutabilir ya da sonuncusunu ihtiyacı olan birine vermiş olabilirsiniz.

Bu durum regli ilgilendirmez, o yine de gelir. Bir anda oluverir ve kendinizi “bir şeyler” ararken bulursunuz.

5. Diğer kadınlarla bağ kurmak size yardımcı olur

yürüyüş yapan kadınlar

Kanamalar sadece kadınların paylaşabileceği ve anlayabileceği bir şeydir. Ve en iyi ya da kötü durumlarda, regl kanamaları kadınların beraber ağlamasını ya da gülmesini sağlayabilir.

6. Regl kanamalarının reklamların sunduğu imajla hiç bir alakası yok

Gerçekten regl kanaması geçiren birini hoplayıp zıplayıp, dağlara tırmandığını ya da beyaz şort giyerek ateş etrafında dans ettiğini düşünemiyoruz.

Ayrıca regl kanaması geçiren kadının bir mumya gibi kendini yatağa attığını da görmüyoruz. Antik Roma döneminden beri bu konuda bayağı aşama kat edildi. Hatta o dönemlerde bile kadınlar pamuktan tamponlar kullanıyordu. Ne olursa olsun, bahtsız durumlarda akıntı olma ihtimali her zaman vardır.

Bikini giyerken tamponun bacağınızdan sarkması gibi kazalar gerçekten utandırıcı olabilir. Yine de, bu tür şeyler hepimizin başına gelir ve sizi kesinlikle anlıyoruz!

7. Regl kanamanızın sonu eninde sonunda gelecek

menopoza girmiş kadın

sonsuza kadar duracakçikolata

Ancak kırklı yaşlarınıza geldiğinizde sıcak basmaları yaşatan, cinsel arzuları düşüren menopozu yaşamaya başladığınız zaman her şey o kadar harika olmayacak.

Ne olursa olsun, bardağa dolu tarafından bakıyoruz: bir gün, son bulacak!

İlginizi çekebilir ...
Regl Dışı Vajinal Kanama Neden Olur?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Regl Dışı Vajinal Kanama Neden Olur?

Adet dönemi dışında vajinal kanama ne sebeple olur? Olası tüm nedenleri ve nasıl tedavi edileceğini bugünkü yazımızda öğrenin.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.