Ruh Eşini Bulmanın 6 Kilit Noktası

Ruh eşinizi bulmadan önce, kendinizi bulmalısınız. Hayatınızı zenginleştiren kişi bağlantı kurabilmek için önce kendinizi tanımak ve sevmek zorundasınız.
Ruh Eşini Bulmanın 6 Kilit Noktası

Son Güncelleme: 13 Ekim, 2018

Ruh eşini bulmak bir sihir olmadığı gibi, kaderin ağlarını doğru örmesini beklemekle ilgili de değildir.

Her şeyden önce, doğru kişiyi bulmak – duygusal, psikolojik ve hatta ruhsal olarak her şeyin birbiriyle uyum içinde neredeyse mükemmel bir şekilde bir araya gelmesi – için içsel meseleleri halletmek gerekir.

Yaşam tarzınızı, değerlerinizi ve prensiplerinizi, isteklerinizi, kim olduğunuzu ve sizi neyin tanımladığını bilmiyorsanız, sizin için uygun olan duygusal partnerinizi bulamazsınız.

Daha önceden duymuş olabileceğiniz gibi, “kendimizde olanı ararız”. Bu nedenle, her şeyden önce, kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Olgunluğa, güvenilirliğe, takdir edilmeye ve başkalarına en iyi özgünlüğü sunabilmeye ihtiyacınız var.

Eğer bu noktalarda kendinizi geliştirirseniz, ruh eşinizi bulmak düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir. Bunların sizin için yararlı ve ilham verici olacağından eminiz.

1. Önceliklerinizi net bir şekilde belirleyin

öncelikleri belirlemek

Herkesin, duygusal hikayelerden, mutlu zamanlardan ve geçmişe gömülmüş aşk hikayelerinden yani kişisel deneyimlerden oluşan bir “sırt çantası” vardır.

Ancak, tüm bu yaşam deneyimlerinizden gerçekten bir şeyler öğrendiniz mi? Geçmişte deneyimlediğiniz her şey size bir hayat dersi olarak hizmet etmelidir. Sadece bu şekilde kendinizi daha iyi tanıyabilir, ne istediğinizi ve ne istemediğinizi netleştirebilirsiniz.

Yaşamın önünüze çıkardıklarını ya da daha spesifik olarak yolunuzun kesiştiği insanları eleyebilmek için önceliklerinizi kesin bir şekilde belirlemelisiniz. Aynı hataları yapmak ve geçmişteki yanlış inanışlara tekrar kapılmak iyi bir şey değildir.

2. Yolculuğunuzun, hayatınızın ve kendinizin keyfini çıkarın

Ruh eşinizi bulmayı bir takıntı haline getirmek yerine, ruh eşinizin sizi bulmasına izin verin. Sevginin hayatınıza girmesine izin verin ve bu arada, hayattan, kendinizden ve etrafınızdakilerden zevk almaya bakın.

Bazen günlerinizi kendinize koyduğunuz hedeflerle dolduruyorsunuz ve bunu yaparken de çok önemli bir şeyi unutuyorsunuz: yavaşlamak, anın değerini bilmek ve hoş tesadüflerle gerçekleşen güzelliklerin farkına varmak.

Yolculuklarından zevk alan ve kendilerini oldukları gibi seven insanlar, bunun ne kadar değerli olduğunu anlamaya başlarlar. Aynı zamanda, başlarına gelen şeylere karşı daha anlayışlı hale gelirler.

3. Duygusal açıdan olgunlaşın

Yalnızlığınızı unutmanıza, geçmişteki yaralarınızı iyileştirmenize ya da bir başkasının geride bıraktığı boşluğu doldurmanıza yardımcı olacak birini aramayın.

Bir başka önemli nokta ise, imkansız bir şeyler aramayın ve romantik aşk beklentilerinizi beslemeyin: olgun bir sevgi ve cesur bir ilişki arayışında olun.

  • İstediğiniz ve istemediğiniz şeyler üzerine net kararlarınızın olması sizin için çok yararlı olacaktır.
  • Ancak, ruh eşinizi ararken ruhsal olgunluğa erişmek de önemlidir.

Sorumluluk bilinci olan, empati yapabilen, samimi, dinlemeyi bilen, bağımlı olmadan sevmeyi ve kontrolcü olmadan sevgiyi paylaşan birisini istiyorsanız, bu özellikleri önce kendiniz uygulamaya başlayın.

4. Ruh eşinizi bulmadan önce kendi ruhunuzu bulun

kuşların uçtuğu gökyüzü

İnsan kendi ruhunu nasıl bulur? Metaforun ötesine geçersek, bu konuda tartışılmaz bir gerçek vardır. Hiç kimse, kendisini tanımadan bir başkasına bir şey veremez.

Aksine, nasıl birisi olduğunuzu, sizi rahatsız eden, sizi inciten ya da gerçek ihtiyaçlarınızın neler olduğunu bilmiyorsanız, bir başkasına bağımlı hale gelmek çok kolaydır.

Kendinizi tanımanın önemini asla küçümsememelisiniz. Limitlerinizin, değerlerinizin, kusurlarınızın neler olduğunu ve güçlü yanlarınıza ek olarak zayıf yönlerinizi de bilmelisiniz.

5. Sezgilerinizi dinleyin

Sezgilerin kalbin sesi olduğu söylenmektedir ama aslında bundan çok daha fazlası vardır.

Sezgi, bağırsak hisleri gibi, bilinçaltınızın yansımasıdır. Bilinçaltınız, gerçek özünüzün, anılarınızın, kişiliğinizin ve bildiğiniz her şeyin bulunduğu ve en çok ihtiyaç duyduğunuzda hızlı cevaplar oluşturmanızı sağlayan bir yerdir.

Öyleyse, bu özel insanla karşılaştığınızda sezgileriniz size bunu söyleyecektir. Güvenmeyi ve her şeyden önce, altıncı hisinizi nasıl dinleyeceğinizi öğrenin.

6. “Ruh eşiniz” ile birlikte gelişin ve yeniliklere açık olun

Birisi gerçekten ruh eşiniz olabilir mi? Buna inanmak doğru mu?

Bazı şeyleri net olarak bildiğiniz sürece, ruh eşine inanmakta bir sakınca yoktur:

  • Ruh eşi, sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olan biri değildir. Ruh eşi, kişinin “bir kopyası” ya da diğer yarısı değildir.
  • Ruh eşiniz, aranızda bir bağ kurduğunuz kişidir ve buradaki büyülü tek şey aranızdaki özel “bağ”dır.
  • Farklılıklara rağmen bağlanmak, birbirinizi anladığınızı ve geliştirdiğinizi göstermektedir.
  • Bu, “iki” farklı bedende tek “bir” parça oluşturduğunuzun göstergesidir. Her zaman, kendi özünüzü koruyarak aynı yolculuğun keyfini çıkarıyor ve aynı amaçları taşıyorsunuz.
birbirini öpen sevgililer

Son olarak ise, “ruh eşi” teriminin romantizmin ve sembolizminin ötesine geçerek, aslında çoğu insanın kusursuz partner olarak tanımladığı duygusal ve psikolojik süreçleri vardır.

Ruh eşi, sevildiğinizi bilerek hayat yolculuğunda hep birlikte olacağınız kişidir. Kendiniz kadar güvendiğiniz kişi…

Öne çıkarılmış görsel © wikiHow.com


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.