Saçınız İçin Biberiye ve Isırgan Tedavisi

Saçınızı doğal olarak nasıl güçlendireceğinizi öğrenmek ister misiniz? Biberiye ve ısırgan otu ile yapılan losyonlar gibi farklı ev tarifleri vardır. Bu kombinasyon saçınızı güçlendirecek ve istediğiniz parlaklığı verecektir.
Saçınız İçin Biberiye ve Isırgan Tedavisi

Son Güncelleme: 27 Mart, 2021

Gür ve bakımlı saçlar, güzelliğin ve sağlığın bir yansımasıdır. Moda olan kesimler ve saç stilleri ne olursa olsun sağlıklı saçlar öne çıkıyor ve herkesin dikkatini çekiyor. Bu yüzden her zaman yeni ve iyileştirilmiş saç tedavilerine sahip olmamız şaşırtıcı değil. Biberiye ve ısırgan otunu saçlarınız için kullanmayı denediniz mi?

Saç dökülmesi kalp kırıcıdır ve kişisel özgüveninizi olumsuz etkiler. Zayıf saçlara sahip olmak veya kırılgan, ince ve donuk bir görünüm sergilemek de öyle. Genellikle, duygusal dengesizlikler bu kaybın nedenlerinden biri olabilir: stres ne kadar büyükse, dökülmeler o kadar dramatik ve şiddetli olacaktır.

Ek olarak, saç aslında organizmanın iç durumunu yansıtır. Diyetinizin kalitesinin yanı sıra beslenme ve hidrasyon seviyelerinin göstergesidir. Bazen, bir kişinin saçına yaptığı muamele, kendilerine bakıp bakmadıklarını bilmemizi sağlar.

Seyrekleşen saç

saç dökülmesi
Bazı sağlıksız saç alışkanlıkları dökülme eğilimli kırılgan saçlar oluşturabilir.

Saç derisinin kötüye kullanılması neredeyse her zaman günlük eylemlerden kaynaklanır. Agresif ve sürekli fırçalama, kurutuculardan gelen aşırı ısı veya bazı kimyasallara kontrolsüz maruz kalma saçımıza zarar veren alışkanlıklardır.

Benzer şekilde hormonal dengesizlikler zayıf ve kırılgan saçlara neden olabilir. Bu nedenle, özel duruma göre bir tedavi belirleyebilmeleri için bir uzmana danışmalısınız.

İlginizi çekebilecek diğer bir makale: Sağlıklı ve İpeksi Saçlar Elde Etmek İçin Altı Sır

Harika bir çözüm: Saçınız için biberiye ve ısırgan otu

Büyük sağlık ve güzellik bakımlarının sırrı doğada bulunabilir. Ek olarak, saçınızı ev tarifleri ile güçlendirmek, zamanı ve maliyeti azaltmak için harika bir seçenektir.

Biberiye, tonik görevi gören ve dolaşımı harekete geçiren şifalı bir bitkidir. Fazla yağı veya sebumu düzenlemek için mükemmeldir. Saçın güçlenmesinde güçlü etkisi olan bir nemlendirici görevi görür.

Alopesi ve büyük hacim kaybını önlemek için ısırgan otu mükemmel bir seçenektir. Kel bölgelerde saç büyümesini desteklediği için doğal bir onarıcı görevi görür. Ayrıca antiseptik, analjezik ve dolaşım sistemini düzenleyici niteliklere sahiptir.

Mükemmel kombinasyon

ısırgan otu
Biberiye ve ısırgan otunu birleştirmek, yağ üretimini, saç yenilenmesini ve onu güçlendirmek için diğer önemli hususları kontrol eder.

Her iki bitkinin kombinasyonu – biberiye ve ısırgan otu – derinlemesine saç onarımında ve nemlendirmede etkilidir. Ancak aşırı saç dökülmesi yaşarken her zaman bir tıp uzmanına danışmanızı öneririz.

Saçınızı güçlendirme konusunda etkinliği ile öne çıkan ev bakımları arasında biberiye ve ısırgan otu maskesini öneriyoruz. Hazırlamak için bir avuç biberiye ve ısırgan otunun yanı sıra su ve alkole ihtiyacınız var.

Prosedür iki aşamadan oluşmaktadır. Birincisi, biberiye filizlerini 40 gün boyunca alkollü cam bir kaba koyup karanlık bir yerde dinlendirmektir. Bu dönem bittiğinde ısırgan otunu demleyebilirsiniz. Bunu yapmak için parçalara ayırın ve 10 dakika kaynatın.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, her birini eşit parçalar halinde ekleyerek her iki öğeyi bir kapta karıştırma zamanıdır. Daha sonra parmak uçlarıyla nazikçe masaj yaparak cildin derinlemesine emmesi için doğrudan saç derisine uygulayın. Son olarak, tercihen gece boyunca en az sekiz saat kalmasına izin verin.

İlginizi çekebilecek bir diğer makale: Isırgan Otunun Saçınıza Faydaları

Saçınız için ikinci bir biberiye ve ısırgan otu solüsyonu

Yaygın olarak kullanılan bir diğer saç toniği, biberiye ve ballı ısırgan maskesidir. Bunu yapmak için Seylan tarçını ve doğal arı balına ek olarak iki bardak su, biberiye yaprağı ve ezilmiş ısırgan otu gerekir. Bu bileşenlerin her birinden yaklaşık 60 gram gerekir.

Suyu ocağa koyun. Kaynarken biberiye ve tarçın ekleyin. 10 dakika sonra ısırgan otunu ekleyin. Dinlenmeye bırakın ve ılındığında balı ekleyin. Son olarak cam bir kaba koyun ve buzdolabında saklayın.

Bu doğal losyon doğrudan saç derisine sürülmeli, tonik ile kafa derisindeki tüm cildi kaplamak için parmak uçlarınızla masaj yapmalısınız.

Daha sonra saçınızı termal bir başlık veya plastik bir torba ile sarmalı ve 30 dakika bekletmelisiniz. Losyonu çıkarmak için bol su ile durulayın. Bu karışımın 10 günden fazla saklanamayacağını unutmayın.

This might interest you...
Yağlı Saçların Bakımı İçin Ne Yapmak Gerekir?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Yağlı Saçların Bakımı İçin Ne Yapmak Gerekir?

Yağlı saçların bakımı konusunda bazı önerileri dikkate almak gerekir. Yağlı saçlardan kurtulmak için doğru ürün kullanımak önemlidir.