Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal ile Tedavi

Sağlıklı bir beslenme düzeni, yaşam tarzında değişiklik yapmak isteyen herkes için gereklidir. Çünkü bu değişiklik hem sağlığınızı hem de yaşam kalitenizi arttırır. Bugünlerde insanlar, başlangıçta bu şekilde algılanmasa da, kötü beslenme ve sağlıksız yaşam koşullarından kaynaklanan çeşitli hastalıklara yakalanmaktadırlar.
Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal ile Tedavi

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Eğer bir an önce dengeli beslenmeye ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeye başlamazsanız, çok sayıda rahatsızlık sizi bulabilir. Dolayısıyla, vücudun fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamalısınız. Sarımsak, elma sirkesi ve bal ile yapılan bu özel karışımı deneyebilirsiniz.

Vücudunuza ekstra direnç kazandırmanın bir yolu; sarımsak, elma sirkesi ve bal tüketmekten geçer. Evet, doğru okudunuz. Muhtemelen şu anda mutfağınızda bulunan, günlük olarak tüketilmesi gerekli bu üç besin, sağlığınıza gerçek anlamda katkıda bulunabilir ve kanser gibi birçok hastalığı önleyebilir.

Sarımsak

sarımsak

Özellikle çiğ olarak tüketildiğinde sarımsağın sağlık üzerindeki olumlu etkileri dünya çapında bilinmektedir. Sarımsak, tansiyonu dengeleyici, kolesterolü düşürücü ve dolaşımı teşvik edici özelliklere sahiptir.

Ayrıca, hücre hasarını önleyen ve serbest radikallerle savaşmakta etkili selenyum isimli bir element içermektedir. Araştırmacılar, bu içerikler ve kanserle savaş arasında güçlü bir bağlantı olduğunu bulmuşlardır.

Sarımsak ayrıca antiseptik özelliktedir. Bu sayede de mantar, virüs ve bakterilerle savaşır ve sizi enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı ile grip gibi problemden korur.

Bu yazımıza da bir göz atın: Her Gün Bal Tüketmenin 9 Faydası

Elma Sirkesi

elma sirkesi

Elma sirkesi, uzun zamandır mutfaklarda kullanılmaktadır. Ancak, yemeklerde kullanımının yanı sıra, tıbbi özelliklerinin olduğu da bilinmektedir.

Alerji, akne, sinüs enfeksiyonları, grip, yüksek kolesterol, kronik yorgunluk, kontakt dermatit, boğaz ağrısı, gut hastalığı, artrit ve asidik reflü gibi çok sayıda hastalığa karşı etkilidir. Elma sirkesinden faydalanmak için damıtılmış veya sentetik olanlar yerine kesinlikle organik olanları tercih etmelisiniz.

Bal

Dünya üzerindeki en iyi doğal antibiyotik olarak tanımlanan bal, bağışıklık sistemimizi güçlendirici güce sahiptir. Özellikle enfeksiyon, grip ve soğuk algınlığı ile savaşta en önemli yardımcımız olan beyaz kan hücrelerini güçlendirici etkiye sahiptir. Bu besin aynı zamanda yaraları iyileştirmek, öksürüğü yatıştırmak için de oldukça etkilidir.

Bu Besinleri Hastalıklara Karşı Bir Tedavi Olarak Kullanmak İçin Nasıl Karıştırabilirsiniz?

Unutmayın ki, bu üç besin sağlığınız açısından çeşitli faydalar sağlar ve de hastalıklara karşı savaşta her biri çok güçlüdür. Bu besinleri tüketmenin en iyi yolu üçünü karıştırmaktır, bu sayede etkilerini de arttırmış olursunuz.

Sarımsak, elma sirkesi ve bal karışımı ile tansiyonu düşürücü, soğuk algınlığı ve enfeksiyonları iyileştirici, kanser, artrit, kısırlık ve iktidarsızlık gibi kronik problemleri gideren bir tedavi elde etmiş olursunuz.

Çeşitli araştırmalara göre bu üç süper besin kanserli hücrelerle savaşabilmek açısından inanılmaz güçlü bir tedavi ortaya çıkarıyor. Bu karışım ile tedavi gören hastalarda oldukça olumlu gelişmeler gözlemlenmiştir. 

Bu tarifi hazırlayabilmek için özel bir yol izlemenize gerek yoktur. Malzemelerin ucuz ve ulaşılabilir olması avantajlarına ilaveten tarifi hazırlamak da oldukça kolaydır.

Malzemeler

  • Bir fincan elma sirkesi (250 ml),
  • Bir fincan organik, pastörize edilmemiş bal (400 gr),
  • On diş sarımsak.

Nasıl Hazırlanır?

Cam bir kavanozda tüm malzemeleri karıştırın ve yaklaşık doksan saniye kadar çalkalayın. En ideali, bu karışımı beş gün içerisinde tüketmenizdir. Çünkü zaman geçtikçe faydalı özelliklerini kaybetmeye başlayacaktır. Buzdolabında muhafaza edebilirsiniz ancak her zaman kapağını kapalı tutmanız gerektiğini unutmayın.

Her sabah uyandığınızda iki yemek kaşığı tüketerek tedaviye başlayın. Eğer tadından rahatsızlık duyarsanız, bir bardak su veya meyve suyu ile karışımı seyrelterek de tüketebilirsiniz. Tedaviye başladıktan iki hafta kadar sonra, olumlu sonuçları gözlemlemeye başlayacaksınız.

İlginizi çekebilir ...
Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Elma Sirkesi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Elma Sirkesi

En iyi sonuçları elde etmek ve için doğal olarak fermente edilmiş organik elma sirkesi kullanarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.