Selülit İçin Alkol ve Biberiye Tedavisi Yapımı

Bu alkol ve biberiye tedavisini hazır alabiliyor olsanız da, temizliğinden ve kalitesinden emin olmak için evde yapmanız en iyisi.
Selülit İçin Alkol ve Biberiye Tedavisi Yapımı

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Selülit, dolaşımda ya da lenf sisteminizdeki bir problem sebebiyle yumuşak dokular iltihaplandığında ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır. Bu yazıda, alkol ve biberiye tedavisinin faydalarını sizle paylaşmak ve evde yapmayı denemeniz için basit bir tarif vermek istiyoruz.

Cildin altındaki yağın küçük yumrular halini aldığı, çukur ya da portakal kabuğu gibi görüntüsüyle karakterize edilmiştir.

Sürekli hormonal değişimler, fazla kilo ya da yeterince egzersiz yapmama yüzünden, kadın nüfusunun %90’dan fazlası bu problemi yaşar. Erkekleri de etkilese de, kadınlar buna, kilolarından bağımsız bir şekilde daha çok maruz kalırlar.

Şimdiye kadar, selülit oluşumunu açıklayan kesin bir sebep yok ve kötü alışkanlıkların devamlı kullanımının selülit oluşumuyla fazlaca ilgisi olduğu kanıtlanmasına rağmen tedavisi zor.

Neyse ki, selülitle savaşmayı ve cildinizi sıkı ve pürüzsüz göstermeyi amaçlayan çok sayıda kozmetik ürün ve terapi var.

Bu ürünlerdeki sorun, pahalı olmaları ve bu yüzden onları kullanmak isteyen herkes için uygun olmamaları. İyi haber şu ki %100 doğal, ucuz tedaviler var ve düzenli kullanıldıklarında mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz. Bu alkol ve biberiye tedavisi, lokal kullanımı selülit problemini önemli ölçüde azaltabilen bir ürün.

Bu alkol ve biberiye tedavisini neden kullanın?

selülit

Alkol ve biberiye, bu bitkinin faydalarını cildin emmesi için en iyi yollardan biridir.

Faydaları, içeriğindeki dolaşımı artıran, güçlü iltihaplanma karşıtı eylem sayesinde, sıvı tutulmasıyla mücadele eder ve dokulardaki iltihaplanmayı azaltır.

Cildin sıkı kalmasına ve sarkmayı önlemeye yardımcı, doğal bir losyon olarak görülür. Bu önemli özellikleri sayesinde, kadınlar biberiyeyi selülit görünümünü azaltmak için bir süre güzellik rutinlerinde kullanmıştır.

Bununla birlikte, uygulamaya karar vermeden önce, mucizevi bir ürün olmadığını açıkça belirtmemiz gerekir.

Bu alkol ve biberiye tedavisinin selülit konusunda pek çok faydası olduğu kanıtlansa da, diğer alışkanlıklarınızdan bağımsız bir şekilde problemli bölgeleri tamamen yok etmesini beklememelisiniz.

Bu problemle savaşmak için, diyetinizi geliştirmeniz, bol miktarda egzersiz yapmanız ve yağ yakmayı destekleyen diğer iyi alışkanlıklar kazanmanız gerekir.

Alkol ve Biberiye Tedavisi Tarifi

alkol ve biberiye tarifi

Birçok iyileştirici uygulaması olduğu için, ticari üretim alkol ve biberiye karışımı eczanelerde ve sağlıklı besin dükkanlarında bulunur. Öte yandan biz, %100 organik olduğundan emin olmak adına ev yapımı karışımı öneririz.

Malzemeler

 • 5 dal taze biberiye, yaprakları ve çiçekleri dahil
 • 3/4 bardak tuvalet ispirtosu (150 ml)
 • 1 hava geçirmez cam şişe

Hazırlanışı

 • Taze biberiyeleri küçük parçalar halinde doğrayın ve cam şişenin içine koyun.
 • Biberiyeyi tamamen kaplayana kadar etil alkol ekleyin.
 • Cam şişeyi sıkıca kapatın ve 15 gün boyunca karanlık bir yerde saklayın.
 • Bu sürenin ardından, alkolü biberiyeden süzmek için temiz bir kumaş kullanın.

Kullanımı

 • Yapmanız gereken ilk şey, iyileştirmek istediğiniz bölgenin derisini, emme kapasitesini artırmak için ovun.
 • Bu adımdan sonra, bölgeyi kurulayın, bir parça pamuğu biberiyeli alkole batırın ve nazik bir masaj hareketiyle cildinizi ovun.
 • Yukarıya doğru hareketler yaptığınızdan emin olun. Diz bölgenizden başlayın ve sonra uyluk ve kalçanıza doğru çıkın.
 • Bacaklarınızın arkasına odaklanın, kalçanızın hemen altına; çünkü selülit en çok orada bulunur.
 • Biberiyeli alkol tedavisini soğuk suyla durulamadan önce 15 dakika emmesini sağlayın.
 • En iyi sonuçlar için, tedavinizden sonra sıkılaştırıcı krem uygulayın.
 • Bu uygulamayı her gün, problemli bölgeleriniz üzerinde tekrar edin.

Şunu unutmayın ki bu etkiler hemen gelmez ve sadece eğer istikrarlı olursanız başarabilirsiniz. Sabırlı olmaya çalışın ve sonuçları almaya başlamak için tavsiyelerimize uyun.

Mahallenizdeki aktardan tüm malzemeleri alın ve en iyi faydaları almak için bu tarifi evde hazırlayın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Merino, J., & Noriega, M. (2011). La piel: Estructura y Funciones. Universidad de Cantabria.
 • Llagostera Pagès, M. (2006). Cuidados de la piel. Atencion Primaria. https://doi.org/10.1157/13094777
 • Manuel Moreno, G. (2012). Definición y clasificación de la obesidad. Revista Médica Clínica Las Condes. https://doi.org/10.1016/S0716-8640(12)70288-2
 • Godínez Gutiérrez, S. A., Marmolejo Orozco, G. E., Márquez Rodríguez, E., Siordia Vázquez, J. de J., & Baeza Camacho, R. (2002). La grasa visceral y su importancia en obesidad. Revista de Endocrinología y Nutrición.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.