Size Bir Şey Kazandırmayan İnsanlardan Uzak Durmak

Birlikte olduğunuz kişinin enerjinizi tükettiğini ve genel ruhsal durumunuza zarar verdiğini fark ederseniz, ondan uzak durun. Zor olsa bile, size karşılığını vermeyen insanların ihtiyaçlarını tatmin etmeden önce kendinize özen göstermeyi öğrenin.
Size Bir Şey Kazandırmayan İnsanlardan Uzak Durmak

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Hayatınıza herhangi bir katkıda bulunmayı bırakan insanlardan uzak durmak iyi bir fikirdir. Bu insanlar bir zamanlar size enerji verdiler, ama şimdi şunu anladınız ki, niyetleri sadece bunu sizden geri alabilmek.

Bazıları bu kişileri toksik insanlar, diğerleri ise duygusal vampirler olarak adlandırır. Kesin olan şey, kendinizi iyi hissetmenize neden olmadıkları, geri çekilmeniz gerektiğini fark etmeniz, ancak bunu yapmanızı engelleyen bir şeyin varlığıdır.

Bu nedir?

Sizi manipüle etmeye çalışan insanlardan uzak durmak

insanlardan uzak durmak için anıları yakmak

O insanlardan uzak durmak istediğinizde, kendinizi kötü hissetmenize yol açan şeyleri söylemeye başlayan insanlar vardır. Örneğin, “Nankörsün” ya da “Senin için yaptığım onca şey karşılığında bunu bana nasıl ödediğine bir bak” ya da “Ben olmasaydın sen bugün hiçbir şey olamazdın” gibi.

Bütün bu cümleler kendinizi kötü ve onlara karşı borçlu olduğunuzu hissetmenize neden olsa da, bunları söyleyen kişinin sizi manipüle etmeye çalıştığını hatırlamak zorundasınız.

Sizi seven ve takdir eden biri size asla bu şekilde hitap etmez. Aksine, kararlarınıza saygı duyar. Artık size iyi gelmeyen kişiden kurtulmaya hakkınız vardır. İlişkiler ve insanlar değişir. Bu, muhakkak kötü olan bir şey değildir çünkü sizin yanınızda olan kişilerin gerçekten kim olduklarına ışık tutar.

Sadece gelip enerjinizi sizden alan insanlardan uzak durmak iyi bir fikirdir; artık sizden alabilecekleri bir şeyler kalmadığı zaman sizi terk edeceklerdir. Bahsettiğimiz, yüzünüze gülümseyip arkanızdan sizi eleştiren insanlardan uzak durmak.

Şüphelerinizin doğru olup olmadığı konusunda kesinlikle eminseniz, her ne kadar sizi aksine neye inandırmaya çalışsalar da, hiç kimsenin sizi kötü hissettirmesine izin vermeyin.

Bir ilişkide iyi olanlardan daha çok sayıda kötü anlar olduğu zaman, bu derin rahatsızlığı hissettiğiniz o an, söz konusu kimseyle aranıza biraz mesafe koymanızın zamanı gelmiştir.

Bazı şeyleri geride bırakmak acı verebilir, ancak bazen gereklidir

Size çok fazla şey ifade eden o kişiyle dostluk kurmak istediğiniz romantik ilişkiler de vardır. Bazen bu gerçekleşebilir ve çok tatmin edici olabilir. Ama ya dener de size hiçbir şey getirmediğini fark ederseniz?

Bir çift olmak size çok şey kazandırdı, ancak şimdi hiçbir şeyi desteklemiyor. Bir kişi sizi teşvik etmeli ve onlarla birlikte olmak konusunda iyi hissettirmelidir. Sizi zenginleştirdiklerini bilmeniz gerekir.

Birisiyle birliktesiniz ve bu şekilde hissetmiyorsanız ya da söz konusu kişinin varlığı olmaksızın hayatınızın daha sakin olacağının farkındaysanız, neden onunla birlikte olmaya devam edesiniz? Dürüst bir arkadaşlığa sahip değilsiniz. Bazı şeyleri geride bırakmak acı verici çünkü sizin için çok önemli olan bir şeyleri serbest bırakmak canınızı yakacaktır.

Ancak bunu kötü bir şey olarak görseniz bile, inanın ki öyle değil. Hayatınızda bazı bölümlerin kapatılması, sizin için daha verimli olma potansiyeli olan diğerlerini açacaktır. Kötü hissetmekten ya da bir zamanlar ilişkiye inanmış olmaktan korkmayın. Eğer derinde bir yerlerde gitmeniz gerektiğini biliyorsanız, bunu yapın.

Bazen, kurtulmak en iyisidir, böylece büyüyebilirsiniz

açılan kapıdan adama doğru sürüklenen kağıtlar

İlişkilerde çatışma ile dolu olan ve her iki tarafın da bu konuda katkıda bulunamadığı zamanlar vardır. Buna rağmen birlikte kalırsınız.

Farkında değilsiniz, ancak bazen büyümek için bu durumdan kurtulmanız gerekir. Belki de ilişki içinde olduğunuz kişide bulamayacağınız bir şeyi aradığınız için herhangi bir katkıda bulunamaz haldesiniz.

Birbirine bağımlı olan ve biriniz olmadan boş hissettiğiniz bir ilişkiden söz ediyoruz. O kişiye yanı başınızda sahip değilseniz, artık iyi veya mutlu olamıyorsunuz demektir. Bu durumda, eğer diğer kişi ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa genellikle sonuç misilleme yapmak olur.

gölde çömelmiş yalnız kadın

Onlardan kurtulmak, bir birey olarak büyümeniz için gereklidir. Gelecekte, bu durum, daha zenginleştirici bir şekilde tekrar denemenizi mümkün kılar.

Size bir katkıda bulunmaya son vermiş ya da size yalnızca acı ve kötü anılar getiren insanlardan uzak durun. Bazen, bu durum büyümek için ya da en başta seçmeniz gereken yolu seçmeniz için ikinci bir fırsat olabilir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.