Yaban Mersinli Ayran ile Detox Yapın

11 Mart, 2019

Vücudu toksinlerden arındırmak çok önemlidir. Çünkü bu zararlı maddeler ve toksinler; yediğimiz yiyeceklerle, ilaçlarla veya çevreden vücudumuz tarafından emilerek dahi, sistemimize girip birikerek hastalıklara yol açabilirler.  Bugünkü yazımızda sizelere, vücuttaki toksinleri arındırmaya yardımcı olacak, harika bir mavi yaban mersinli ayran tarifi vereceğiz.

Yaban Mersinli Ayran ile Vücudu Toksinlerden Arındırmanın Faydaları

Mavi yaban mersini, doğal haliyle tüketildiğinde, vücuda inanılmaz faydalar sağlayan, şaşırtıcı bir meyvedir.

Mavi yaban mersini suyu, içerdiği polifenol ve flavanoid denilen antioksidanlar sayesinde; vücudu bir çok zararlı etkenden koruyarak, serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için, mavi yaban mersinini sıkça tüketmek çok önemlidir. Çünkü böylece, kanser de dahil, bir çok enfeksiyon ve rahatsızlıktan kurtulmaya yardımcı olurlar.

Yoğurt ve ayran da, özellikle midede biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar ve mideyi temizler. Aynı zamanda, bağırsak ve boşaltım sistemini düzenlemede de büyük öneme sahiptir.

Detoks Diyeti Nasıl Uygulanmalı?

Vücudu toksinlerden arındırmak yani detoks çok önemli bir işlem olduğundan dolayı, haftanın bir gününü tamamen bu işleme ayırmak çok önemlidir. Böylece vücutta biriken toksinler düzenli bir şekilde atılabilir.

Ayrıca okumanızı öneriyoruz: Baştan Aşağı Vücut Detoksu için Öneriler

Detox uygulamak kolaydır. Antioksidan oranı yüksek olan sebze ve meyveleri tüketmeli ve bu arada, mavi yaban mersinli ayranı da unutmamalısınız.

Yaban Mersinli Ayran Tarifi
yaban mersini

Bu doğal ve lezzetli içecek; vücudunuzu düzgün bir şekilde detoks etmenize yardımcı olacak ve çok zaman harcamadan hazırlayabileceğiniz mükemmel bir tariftir. Bu içeceği istediğiniz sıklıkta tüketebilirsiniz.

Ayrıca okumanızı tavsiye ederiz: Yaban Mersini ve Pancar Smoothiesi ile Karaciğerinizi Toksinlerden Arındırın

Malzemeler

  • Yarım bardak yoğurt
  • 1 bardak süt
  • Yarım bardak mavi yaban mersini
  • Buz

Hazırlanışı

Süt, yoğurt ve yaban mersinlerini blendıra atın. Yüksek hızda birkaç dakika karıştırın. Daha sonra buzları atıp, yüksek hızda birkaç dakika daha çırpın. Böylece, çok etkili ve lezzetli bir mavi yaban mersinli ayran içeceği elde edeceksiniz.