Kilo Vermek ve Toksinleri Atmak İçin Ananas Yiyin

Kilo Vermek ve Toksinleri Atmak İçin Ananas Yiyin

Son Güncelleme: 23 Şubat, 2022

Ananas, ana vatanı Güney Amerika olan, vücudu toksinlerden arındırmak ve doğal bir şekilde kilo vermek için en çok önerilen meyvelerden biridir. Bununla beraber, özellikle de taze olarak tüketildiğinde, ananasın çok lezzetli bir meyve olduğunu biliyoruz. Aşağıda, sizlere bu şahane meyvenin vücudumuza sağladığı faydaları anlatacağız.

Toksinlerden arınmak için ananas

Ananas, idrar sökücü özelliği sayesinde vücudumuzda biriken fazla suyu atmamıza yardımcı olur. Bu sayede, vücutta biriken bazı toksinler de atılmış olur.

Vücudun su tutmasına neden olan etkenlerden biri de sağlıksız yaşam tarzıdır. Çok uzun süre oturmak, çok tuzlu yemek yemek gibi davranışlar buna örnektir. Sorun dolaşım sistemi ile ilgili de olabilir, ki böyle bir durum varsa acilen bir hekime danışmalısınız.

Unutmayın ki ananas, her idrar sökücü gibi, doğal ve kararında tüketilmelidir. Aşırı sıvı kaybı vücudun kurumasına neden olabilir.

Kilo vermek için ananas

Ananasın bir diğer faydası da, tabii ki kilo verdirmesidir.  Vücudun fazla sıvıları atması ile birlikte, suların genel olarak depolandığı yüz ve karın bölgesindeki şişkinlikte ortadan kalkacaktır. Ayrıca, düşük kalorili olduğu ve büyük bir kısmı sudan oluştuğu için, ananası kalori hesabı yapmadan, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Ayrıca okumanızı tavsiye ediyoruz: Günde Bir Elma Yiyerek Kilo Vermek

dilimlenmiş ananas

Aynı şekilde, ananasta bulunan lifler (bunları yerken kolayca fark edebilirsiniz) sindirime yardımcı olurlar. Bu harika meyvede, kırılması zor proteinleri işleyen, bromelayin adında bir enzim bulunuyor. Hazmı zor yiyeceklerden kaynaklanan kabızlık, şişkinlik ve gaz gibi rahatsızlıkların önüne geçmede bromelayinin üstüne yok.

Son olarak şunu hatırlatmakta fayda var. Ananastan tam fayda sağlayabilmek için, günlük taze olarak tüketmelisiniz. Bu sayede tüm besleyiciliği ve liflerinden faydalanmış olursunuz. Umarız bu söylediklerimiz alışverişe çıktığınızda aklınıza gelir ve meyve reyonundan bir ananas alıp sepete atarsınız.

Görseller, Hans ve Tamorlan’a aittir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.