Yansımanız Olan Kişileri Kendinize Çekersiniz

Kendinize saygı göstermiyorsanız, başkalarının size saygı göstermesini bekleyemezsiniz. Hayatınıza çektiğiniz kişilerin aslında sizi yansıttığını unutmayın.
Yansımanız Olan Kişileri Kendinize Çekersiniz

Son Güncelleme: 02 Mart, 2019

Hayatınıza giren insanlar kendi yansımanızdan başka bir şey değildir. Bunu kabul etmek zor olabilir ancak, size zarar veren bu insanları hayatınıza siz davet ettiniz. Bu isteyerek yaptığınız bir şey değildi. Ancak, yaydığınız enerji sebebiyle bu insanları hayatınıza çektiniz.

Peki, buna bir son verebilir misiniz?

Hayatınıza giren insanlardan ders çıkarın

küs çift

Hatalarınızdan ders çıkarabilirsiniz. Her başarısızlık bir kaybediş değildir. Aksine, bazı şeyleri doğru yapmadığınızı görmenin bir yoludur. Bu durum insanlar için de geçerlidir. Başınıza gelen her şeyden ders çıkarmayı bilin. Gözlerinizi açın! Etrafınızdaki insanlar aslında sizin yansımanızdır.

Kendinize üzülebilirsiniz çünkü etrafınızdan biri sizi incitmiştir. Ancak, hep aynı şeylerin başınıza geldiğinin farkında mısınız?

Partnerlerinizi suçlamayın, burada kurban siz değilsiniz. Problemin sizden kaynaklanabileceğini düşünmek önemlidir. Eğer sürekli aynı tipte insanlarla karşılaşıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Belki fikirlerinizi en başından açık olarak ifade etmiyorsunuzdur. Ya da partnerinizin sizi kontrol etmesine izin veriyorsunuzdur. Eğer bu şekilde davranıyorsanız, farklı biriyle birlikte olmanız imkansız olacaktır.

Buna son vermek sizin elinizde. Sadece davranış şeklinize dikkat etmeniz yeterlidir. Örneğin, birkaç ay sonra birlikte olduğunuz kişiyi beğenmemeye başlarsanız, ki bu çok sık rastlanan bir durumdur, belki sorun en başından partnerinizi kafanızda mükemmel olarak kodlamış olmanızdır.

Hak ettiğimizi düşündüğümüz sevgiyi kabul ederiz

sahilde çift

Kendinize saygı duyuyor musunuz? Kendinizi seviyor musunuz? Peki, kendinize değer veriyor musunuz? Bunlar çok basit sorulardır ancak birden yanıt veremezsiniz. Bazen, cevabın “evet” olduğunu düşünürüz ancak aslında öyle değildir.

Eğer etrafınızdaki insanlar size saygı duymuyorsa, kendinize saygı duyup duymadığınızı sorgulamanız faydalı olabilir. Peki, neden sizi sevmedikleri halde sevdiklerini söylüyorlar? Belki de kendinizi sevemediğinizdendir çünkü kendinizi eksiksiz hissetmek için başkalarının sevgisine ihtiyaç duyuyorsunuz.

İlişkileri, korkulu rüyanız olan yalnızlıktan kurtulmak için bir araç olarak görüyor olabilirsiniz. Size hayran olan birini bulmak isteseniz de aslında istemsiz olarak hak ettiğiniz sevginin daha azı olduğuna inanıyorsunuz.

su kenarında kadın

Eğer kendinize değer vermiyorsanız, çevrenizdeki insanların size değer vermesi imkansızdır. Kendinize veremediğiniz bir şeyi başkasından nasıl beklersiniz?

Güçlü bir sevgiyi hak etmediğinizi, birisi için yeterli olmadığınızı, değersiz olduğunuzu ve çekici olmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bunlar doğru değil!

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı ve yıpratıcı olmayı bırakın. Siz özelsiniz ve her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Aksini düşünmek sizi mutlu etmeyecek ve hayatınızı güzelleştirecek insanı size getirmeyecek.

Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin

Vücudunuzda yaşıyor olmanız, kendinizi çok iyi tanıdığınızı göstermiyor. Eğer kendiniz hakkında yukarıdakileri düşünüyorsanız, yapmanız gereken çok şey var.

Her sabah aynada gördüğünüz kişiyi sevmelisiniz. Kusurlarınıza rağmen, doğal halinizle olduğunuz gibi güzelsiniz! Kendi fikirlerinizin başkalarının düşüncelerinde boğulmasına izin vermeyin. Ne istediğinizi bulmak için kendinizi keşfetmeye çekinmeyin.

Sizi gerçekten mutlu eden şeyi bulun ve hayatınızdan, size mutluluk getirmeyen her şeyi çıkarın. Sürekli aynı şeyleri yaşamanıza neden olan alışkanlıklarınızı da bir kenara bırakın.

Hayatınıza çektiğiniz insanlar sizi üzmüyor, onları davet ederek bunu kendinize siz yapıyorsunuz. Zamanınızı ve enerjinizi bu insanları değiştirmeye çalışarak harcamaktan ve şanssızlığınızdan yakınmaktan vazgeçin.

Şimdi değişim vakti, artık kendinize odaklanmalısınız. Kendinizde bulunmayan sevgiyi ve saygıyı başkalarında aramayın. Bu, sadece kendinizi yetersiz hissetmenize neden olur. İnsanlar hayatınıza girerler ancak pek azı sonsuza dek sizinle kalır.

Her zaman güvenebileceğiniz, sizi terk etmeyecek tek kişi yine kendinizsiniz. Bu yüzden, kendinizi sevin, kendinize özen gösterin çünkü bunu hak ediyorsunuz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.