Yapabileceğiniz En Cesurca Şey Bırakmak Olabilir

Daha önce bazı şeylerden vazgeçmediğinizde, başka şeylerin gelip onların yerini almasına engel olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Onlara potansiyellerini gösterme şansı verin.
Yapabileceğiniz En Cesurca Şey Bırakmak Olabilir

Son Güncelleme: 02 Mart, 2019

Bırakmak korkutucu bir şeydir. Ancak alabileceğiniz en sağlıklı kararlardan biridir, çünkü bu zor karar sizin iyi olmanızı sağlayacak şeylere neden olabilir. Geçmiş sizi bağlar, korkularınız bu gerekli sonuca gelmenizi engeller. Belki de başarısız olduğunuzu hissediyorsunuz.

Ama aslında kaybetmediniz; kazandınız.

Çok güçlü olmalısınız ve üzüntü ve şüphelerin zihninizi istila edeceğini, kafa karıştırıcı olacağını ve geri dönmek isteyeceğinizin farkında olmalısınız. Ne kadar cesur olduğunuzu hatırlayın. Sonuçta, bırakmak neredeyse her şeyden daha çok cesaret ister.

Bırakın ve ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulun

özgür kuşlara dönüşen kadın

Bunu görmek istemeyebilirsiniz, ancak bağımlılığınız ve bırakma korkunuz, o kadar önemli olduğunu düşündüğünüz şeyin aslında gereksiz olduğuna işaret eder.

Dolabınızda bahar temizliği yaparken giysileriniz arasında dolaştığınızı düşünün. Çoğu zaman şu ana kadar atmanız gereken giysiler vardır. Ancak, bir şey onları tutmanıza neden olur. Bir zamanlar bizim için önemli olan şeylerden kurtulmak zordur.

Sosyal ilişkilerimiz vazgeçilmezdir. Hepimiz başkalarıyla etkileşime geçmesi gereken sosyal varlıklarız. Bununla birlikte, ilişkiler duygularla beraber gelir; bu da acı çekebileceğiniz anlamına gelir. Mutluluğun tadını çıkarırsınız, diğer insanlarla ilgilenirsiniz.

Artık yürümediği için yıllarca içinde olduğunuz bir ilişkinin sona ermesi, göründüğü kadar basit değildir. Beraber neler yaşadığınızı ve ilk başta neden birlikte olduğunuzu düşünürsünüz.

hüzünle camdan içeriyi izlemek

Bazen kendinizi suçlayacaksınız, fakat şunu da unutmayın: Her şeyinizi verdiyseniz, devam ettirmenin bir yolu yoktur. Ve birlikte olduğunuz kişi sizi terkettiğinde ne olacak? Ayrılıklar arkada daima kırık kalpler bırakır. Bu kolay değildir, acı verir ve geri dönmek istersiniz.

Bununla birlikte, bu tavrın artık şimdisi olmayan ve asla geleceğiniz olmayacak bir geçmişte yaşamanıza neden olduğunun farkında değilsiniz.

Bırakma korkusu

Bırakmakta güçlük çekiyorsanız, belki de bunun nedeni eylemlerinizin size yardımcı olmaması ve aslında sizi yönetiyor olmasıdır. Bunu bilinçsizce yaparsınız, ancak bazen negatif duygular karar verme sürecinizi bulutlar. Kötü seçimler yapmanıza neden olurlar.

Kendinizi içinde bulduğunuz o toksik ilişkiyi düşünün, içinden bir türlü çıkamıyorsunuz. Farkında olmadan, öfkenizi besliyor olabilir ya da belki durumunuzu bir kurban gibi hissetmek için kullanıyor olabilirsiniz.

Ne zaman mutsuz olursanız, bırakıp gitmekten korkup korkmadığınıza dikkat edin.

gidenin arkasından koşan kadın

Adeta acı veren deneyimlere doğru çekiliriz. Bize takılırlar ve iyi bir hayatı görmemize engel olurlar. Ancak, yakalandığınız bu kısır döngüden kurtulabilirsiniz.

Bırakmak, özgürleşmek demektir

Acı verse bile, bırakma kararını verdiğinize pişman olsanız bile, doğru olan bir şey de bunun özgürleştirici olmasıdır. Bir düşünün:

  • Yalnız kalmaktan korkmayın: Aslında yalnız değilsiniz, ama öyle hissetmeniz normaldir.
  • Çünkü hayatınızın büyük bir parçası olan şeylerden vazgeçtiniz. Bununla birlikte, sabırsızlıkla bekleyecek çok şeyiniz var ve içinde bulunduğunuz bu his uzun sürmeyecek.
  • Gitmek, sevmeyi bıraktığınız anlamına gelmez: Bencillikten dolayı biriyle kalmamak onu ne kadar çok sevdiğinizin bir göstergesidir. Sonuçta, birisini sevmek, ona sahip olmak anlamına gelmez.
  • Başarısız olmadınız, bir şeyler öğrendiniz: Bazen, başkalarının mutluluğundan sorumlu olduğumuzu düşünürüz, ancak böyle düşünmek büyük bir hatadır. Başkalarının mutluluğunuzdan sorumlu olmasına izin vermeyin. Eğer böyle yaparsanız, gittikleri zaman bomboş hissedebilirsiniz.

Gitmeden önce, okumanızı öneriyoruz: Hiçbir Şey Bizi Mutlu Etmediğinde Nasıl Devam Etmeliyiz?

denizi izlemek huzur verir

Bırakmak cesur insanların alabileceği bir karardır ve gereklidir. Zordur, ama zor olması bunu yapmakmak için bir sebep değildir. Hayatınızda, ilerlemeye devam etmek için bir şeyi ya da birini bırakmanız gereken zamanlar olacaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.