Yeni Mayo Trendlerini Keşfedin

Bu makalede 2018 yazı için yeni mayo trendlerini size göstereceğiz. Kaçırmayın!
Yeni Mayo Trendlerini Keşfedin

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

2018’de mayo alanında bu yaza damgasını vuracak trend kuşkusuz doksanların geri dönüşüdür. Ünlü televizyon dizisi Sahil Güvenlik‘i hatırlıyor musunuz?

Eğer hatırlıyorsanız mayo trendlerinin ilhamının nereden geldiğini görmüşsünüzdür.

Sahil Güvenlik koca bir jenerasyona damgasını vuran ve plajları ısıtan bir diziydi. Herkes oyuncuların ünlü ettiği mayoları taklit etti çünkü onlar kadar çekici, taze ve her şeyden önce seksi görünmek istiyordu.

Bu yazın trendi o dönemin şehvetini harika bir zariflikle geri getiriyor. Kare kesim yaka geri döndü ve mayonun geri kalanına da bazı ilginç sürprizler eklendi.

Bu makalede bu sürprizlere göz atacağız.

Mayo trendlerinde 2018

Yaka tipleri

Öncelikle tek parça mayolar bu sezon çok moda.

Bu, arkasındaki açıklığın neredeyse yanlara kadar geldiği ve genellikle belin başladığı noktada sonlandığı o “sonsuz” yakaya sahip olan, mayolar için özellikle geçerlidir. Bu yaka tipi ortalama 74 santimetredir ve ortalama 25 santimetre olan geniş kol oyuklarına sahiptir, bu da her silüetin doğal kıvrımlarını belirginleştirmeye yardımcı olur. Bu sayede sırt tamamen açıktır.

gigi hadid mayo

Tek parçaların bacaklar etrafında oldukça retro görünen bir kesimi vardır. Epey bir Sahil Güvenlik gibidir.

Fakat, arkasında yarım dikişi olan ve oldukça derin V yakaları olan alternatif versiyonları da bulunmaktadır. Hatta Selena Gomez ve Kylie Jenner gibi ünlüler bu stili oldukça fazla kullanmaktadır.

Öte yandan bazıları ise gizemi koruyarak kare yaka kesimleri tercih ederek sadece sırtlarını göstermektedir. Kare yaka kesimi tüm kadın silüetlerini güzel gösterir ve ayrıca düz bir karın ilüzyonu yaratır. Şimdi asıl sorumuza gelelim: Kim istemez ki bunu?

Elbette her zevke uygun stiller bulunmaktadır. İnce askılı, çapraz veya fırfırlı seçenekler de bulunmaktadır. Artık Sahil Güvenlik mayosu bir “sahil” prensesi kıyafetine dönüşmektedir. Bazıları diğerlerine göre daha cesurdur fakat hiçbiri göz ardı edilemez.

Moda olan renk paletleri

  • Yine, çoğu parçada yıldız renkler ten rengi tonlarıdır, aynı zamanda gül kurusu ve farklı tonları da popülerdir.
  • Her biri tek renk olan bu mayolarla fiziğinizi en iyi şekilde gösterebileceksiniz.
  • Hem havuz hem de plaj söz konusu olduğunda beyaz kesinlikle mayolarda bulunmalıdır.
  • Bir başka popüler renk ise sakız pembesidir, özellikle daha oyuncu ve dışa dönük kişiliği olan kızlar için idealdir.
  • Siyah, risk almak istemediğinizde her zaman en iyi tercih olacaktır; fakat bu sezonun “basic” renklerinden biri olmayacaktır.

Baskı ve desenler moda

Elbette her mayo tek renk değildir. Farklı baskı ve desende olanlar da olacaktır.

Denizci stili kesinlikle popüler olacak fakat ufak puantiyeler en büyük trend olacaktır. Fırfırları olan bir puantiyeli mayo harika bir tercih olacaktır çünkü hem çok cilveli olacaktır hem de sizi muhteşem gösteren zamansız bir hava katacaktır.

plaj modası

Orman çiçek baskısı da bu yaz oldukça moda olacak. Gül kurusu, ten rengi veya beyaz olanlar için özellikle geçerlidir bu, çünkü orman yaprakları ve çiçek desenlerine bir tatlılık katacaktır kesinlikle.

Kişinin ismi veya bazı cümle baskılarıyla hazırlanan kişiye özel mayolar da oldukça popüler olacak. Bu tip tasarımlar kendini sevme ve kişiliğe atıfta bulunmaktadır. Sosyal medya fenomenleri ve birçok insan düşünmeden kendi ismini mayosuna yazdıracaktır.

Peki bu mayoları neyle kombinlemelisiniz?

Oldukça basittir: güneş gözlükleri elbette. Doksanlar dokunuşuna sahip olabilecek bir aksesuar olduğundan mükemmel olacaktır. Başka birçok aksesuar kullanılmayacaktır, dolayısıyla en iyisi sadece mayonuzu ve güneş gözlüklerinizi kullanmaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.