Bel Çevresini Eritecek Mucizevi Yiyecekler

Bu yiyecekleri tüketmek bel çevresi yağlarınızı yakmanın yanı sıra, genel sağlığınız için de çok yararlı besinler almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, bu yiyeceklerle beslenmek sizin için çok faydalı olacaktır.
Bel Çevresini Eritecek Mucizevi Yiyecekler
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Büyülü gıdalar ya da mucizevi yiyecekler yoktur. Bununla birlikte, metabolizmayı hızlandıran ve bel çevresi yağlarını yakmaya yardımcı olan gıdalar vardır. Formunuzu korumak için aşırı ağır diyetlere ihtiyacınız yoktur. Aşağıdaki gıdaları not etmelisiniz:

Bel Çevresini Eritecek Mucizevi Yiyecekler

1. Zeytinyağı

Zeytinyağı, kötü yağlardan kurtulmaya yarayan mükemmel bir sağlıklı yağ türüdür.

Ayrıca, kortizol seviyenizi kontrol etmeye yardımcı olur. Bu hormon aynı zamanda stres hormonu olarak da bilinir ve kilo artışına da neden olabilir.

 • Zeytinyağını düzenli olarak, tercihen pişirmeden tüketin.
 • Her gün kahvaltıda bir çorba kaşığı yiyebilirsiniz. Ayrıca, salatalarınıza, ekmeğinize ya da çorbalara da ekleyebilirsiniz. Ancak, çiğ tüketmek daha iyi olacaktır.

2. Elma

kırmızı elma

Elma, vitamin ve antioksidan açısından zengin bir meyvedir. Böylece, bel çevresi yaşlarınızı yakmanıza yardımcı olur.

Yapılması gereken en iyi şey günde en az bir tane elma yemek olacaktır. Elma yemek için günün en güzel anına gelirsek, hiçbir şey kahvaltıda bir elma yemekten daha iyi değildir. Çünkü bu şekilde etkisi daha büyük olacaktır.

3. Mucizevi yiyecekler: Yağlı balıklar

Yağlı balıklar omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Bu madde fazla yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, vücudunuzdaki yağ oluşumlarını da engelleyecektir.

Ne tür balıkların yağlı olduğunu bilmiyorsanız, bunları not almalısınız. Bu balıkların arasında şunları sayabiliriz:

 • Somon
 • Orkinos
 • Ringa
 • Tuna
 • Sardalya
 • Hamsi
 • Kılıçbalığı

4. Muz

muz

Muz potasyum bakımından zengindir. Ayrıca büyük miktarlarda kalsiyum, magnezyum ve vitamin içerirler. Bu meyveyi her gün yerseniz, vücudunuzda depolanmış yağlardan ne kadar kolay kurtulabileceğinizi göreceksiniz.

5. Mucizevi yiyecekler: Turunçgiller

mucizevi turunçgiller

Turunçgiller C vitamini bakımından zengindir. Ayrıca yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olurlar. Genel olarak, bu meyveler vücudunuzda salgılanan insülinden kurtulmanıza yardımcı olurlar.

Diyetinizin şunları içermesi gerektiğini unutmayın:

 • Portakal
 • Misket limonu suyu
 • Greyfurt

6. Deniz ürünleri

Deniz ürünleri, tekli doymamış yağ bakımından zengindir. Bu nedenle yağların depolanmasını önlemenize yardımcı olacak besinlerden biridirler.

Ayrıca, bu kategorinin büyük çoğunluğu omega 3 açısından zengin bir içeriğe sahiptirler.

7. Kavun ve karpuz

kavun

Kavun ve karpuzun birçok ortak noktası vardır.

 • İlk olarak, bunlar yaz aylarında bulabileceğiniz besinler.
 • Ayrıca, her iki meyve da su ve potasyum açısından zengindir. Bu içerik, abdominal şişkinliği önleyecektir.

8. Kestane ve badem

Kestane ve badem Omega 3 yağ asitleri açısından zengin iki yemiş çeşididir.

Badem şeker seviyenizi kontrol etmeye ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca, protein açısından da zenginlerdir.

9. Mucizevi avokado

Avokadoların tek iyi özelliği harika lezzetleri değildir. Ayrıca oleik asit açısından zenginlerdir. Bu asit sizin açlık duygusundan kurtulmanıza yardımcı olur.

Bu besin yüksek miktarda lif ve tekli doymamış yağ içerir.

10. Mucizevi yiyecekler arasında kinoa

Kinoa mükemmel bir besindir; çünkü çok miktarda lif ve çok az kalori içerir. Bu da açlığınızı bastırmanızı sağlar. Aynı zamanda, metabolizmanızı hızlandırır. Bu durum da yağ yakmanıza sebep olur.

Kinoa, protein, antioksidan ve demir, çinko, selenyum ve E vitamini gibi diğer besin maddeleri bakımından zengin bir besindir. Pirince bir alternatif olacak şekilde tüketebilirsiniz.

11. Domates

domates

Domates, kandaki yağ oranını azaltmakta çok iyidir. Çünkü domates arındırıcı bir gıdadır. Ayrıca likopen içerirler. Bu da oldukça güçlü bir antioksidandır.

Domatesi günlük diyetinize dahil etmenizi öneriyoruz.

12. Kahve

Kahve, klorojenik asit bakımından zengin bir içecektir. Bu asit sindirim sisteminizdeki şeker emilimini azaltmaya yarar.

Bu asit, yağ depolarınızı yakmak için mükemmel bir bileşendir. Aynı zamanda karaciğerinizin metabolizmasını da hızlandırır. Bu da daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur.

13. Mucizevi yiyecekler: kırmızı orman meyveleri

mucizevi kırmızı meyveler

Kırmızı meyvelerin en belirgin özelliği tok tutmalarıdır. Çünkü bu meyveler antosiyanin içerirler. Bu içerik yağ ve şeker sindirimini azaltabilir.

Aşağıdaki meyveleri diyetinize dahil etmeye çalışın:

 • Kiraz
 • Çilekler
 • Ahududu
 • Böğürtlen
 • Yaban mersini

Ayrıca, kirazdan bahsetmek gerekirse, bu meyve kolestrol ve ürik asit seviyenizi düşürmeye bile yardımcı olur.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.