Yüzünüzü Hızla Canlandırmak İçin 7 İpucu

· 24 Nisan, 2017
Yüzünüzü canlandırmak için çok sayıda pahalı krem ve tedavi vardır. Bununla birlikte, soğuk su ve kendinize masaj yapmak gibi kolay şeyler de, diğer harika doğal güzellik reçeteleri gibi, mucizeler yaratabilir.

Yorgun, şiş ve mat bir ciltle mi uyanıyorsunuz?

Yüzünüzü doğal yollarla canlandırmanın mümkün olduğunu bilmelisiniz. Birkaç adımda, güzellik ipuçları sayesinde bunu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunların neler olduğunu bu yazımızda paylaşacağız.

Kolay bazı yöntemler kullanarak bir dakika içinde nasıl ışıl ışıl bir cilde sahip olabileceğinizi keşfedin.

Yüzünüzü doğal yollarla canlandırın

Çoğu kadın sabahları yorgun, mat ve yaşlanmış bir yüz ile uyanır.

Birkaç saat sonra ya da makyaj yaptıktan sonra daha iyi görünmeye başlarlar. Güne başladıktan sonra, yüzleri zaman faktörü ile stres, uykusuzluk ya da yaşlanma belirtilerini azaltır.

Bununla birlikte, çoğu kadın bölgesel güzellik bakımına başvurmaktadır.

Bu yazımızda, size yüzünüzü canlandırmak için kolay ve doğal 7 ipucu vermek istiyoruz. Hem çok iyi geleceklerdir hem de etkilerini çok çabuk göreceksiniz.

Ne olduklarına bir göz atalım.

1. Soğuk su

Soğuk su hem en ucuz hem de en hızlı tedavidir. Yüzünüzü birkaç saniye içinde canlandırır.

Çoğu kadın zaten yüzünü suyla yıkar, bunun için ılık su da kullanabilirler. Su ne kadar soğuk olursa cildinizi o kadar çok sıkılaştıracaktır.

Eğer gözleriniz en çok emek isteyen bölgelerden biri ise, gözleriniz kapalıyken yüzünüze soğuk su çarpmanızı öneririz. Bunu birkaç saniye içinde çok defa yapmalısınız.

2. Kendinize masaj yapmak

Aynı soğuk su gibi, kendinize yapacağınız iyi bir masajın cildiniz üzerinde sıkılaştırma etkisi vardır. Ayrıca, soğuk bir cilt ile uyanan kadınlar için de çok iyidir.

Kendinize iki ya da üç dakika masaj yapmak için birazcık bitkisel yağ (Hindistan cevizi, badem, zeytin, buğday tohumu) kullanabilirsiniz.

Ardından cildinizi sıcak, nemli bir havluyla temizleyin. Bu, cildinizin nemli ve sıkı kalmasını sağlayacaktır.

3. Biberiye toniği

Biberiye toniği ya da suyu, eski bir güzellik sırrıdır. Cildini genç ve canlanmış tutmak isteyen kadınlar tarafından kullanılır.

Biberiye, dolaşımınızı artıran tıbbi bir bitkidir. Bu nedenle kırışıklıkları ve sarkık cilt görünümünü engeller.

Evde konsantre bir biberiye çayı kullanabilirsiniz. Bunu buzdolabında saklayabilir ve her sabah bir sprey olarak uygulayabilirsiniz.

4. Kahve ve Hindistan cevizi eksfoliantı

Sabahları kahveye ihtiyacınız var mı? Yüzünüzün de var.

Kafein cildinizdeki kan akışını etkinleştirmeye yardımcı olabilir. Bu, kahvenin sizi uyandırmaya yardımcı olması ile aynı şekilde çalışır.

Bu reçete çok pratiktir. Bunun nedeni, kullanılmış kahve telvelerini tekrar kullanmanızı sağlamasıdır. Onları cildiniz için mükemmel bir eksfoliant haline getirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey:

  • Eksfoliant uygulamasına yardımcı olmak ve aynı zamanda cildi nemlendirmek için kahve telvelerini Hindistan cevizi yağı ile karıştırın.
  • Bunu yüzünüzü nazikçe ölü derilerden arındırmak için kullanın.

5. Avokado ve limon maskesi

Eğer cildinizin daha parlak ve sıkı görünmesi gerekiyorsa, bu maskeyi denemelisiniz. Avokado ve limon, bu maskeyi vitamin, mineraller ve yağ asitleri açısından zenginleştirir.

Yapmanız gereken tek şey:

  • Bir parça olgun avokadoya ihtiyacınız olacak. Bunu bir çatalla ezmelisiniz.
  • Daha sonra buna, birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin.
  • Bunları iyice karıştırın ve maske artık kullanılmaya hazırdır.

Uyguladıktan sonra en az 3 dakika boyunca etkisini göstermesine izin vermenizi öneririz. Daha sonra, yüzünüzü durulayabilir ve normalde yaptığınız gibi nemlendirebilirsiniz.

6. Yüzünüze bardak çekme

Bardak çekme terapisi giderek daha popüler bir hale gelmektedir. Zira, birçok seçkin sporcu enflamasyon ve ağrıyı hafifletmek için bu terapiyi kullanmaktadır.

Fakat buna rağmen çok bilinmeyen bazı küçük vakum bardakları da vardır.

Bu boyut, daha küçük, daha narin alanlar için kullanılabilir. Mesela bu alanlardan biri yüzünüz olabilir.

Bu terapiyi yapmak için biraz yağ uygulamanız gerekir. Bu bardakların kaymasını kolaylaştırır. Bu sayede, cildinize sadece birkaç dakika içinde çok derin bir masaj uygulayabilirsiniz.

Çürükler veya başka izlerin oluşmaması için bu terapiyi, nazikçe, dikkatli bir şekilde ve çok seyrek yapmalısınız.

7. Doğal yoğurt ve C vitamini

Yüzünüzün nemlenmesi gerekiyorsa ya da yüzünüzde kırışıklıklar gördüyseniz, bu doğal yoğurt ve C vitamini reçetesini zaman zaman kullanmalısınız.

Yoğurt bol miktarda nemlendirme sağlar. Buna ek olarak, C vitamini cildinizi ölü hücrelerden mükemmel bir şekilde arındırır ve kolajen üretimini artırır.

Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi karıştırmak ve bu kremle cildinize iki dakika boyunca masaj yapmaktır. Sonra, iki dakika daha bırakın ki etkisini göstersin ve ardından durulayın.

Bu harika güzellik reçetelerini bir deneyin!