Zayıflamanızı Sağlayacak 7 Meyve

Zayıflamanızı Sağlayacak 7 Meyve

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Meyve yemek sağlıklı olmak için kesinlikle gereklidir. Ayrıca bazı meyveler doğal yoldan zayıflamanızı sağlayacak özelliklere sahiptir.

Size günlük beslenmenize hangi meyveleri dahil etmeniz gerektiğini anlatacağız ve enerjinizi ve canlılığınızı kaybetmeden, aşırı sıvı, yağ ve toksinlerden kurtularak dengeli bir şekilde kilo vermenizi sağladıklarını fark edeceksiniz.

Limon, Zayıflamanızı Sağlayacak Meyvelerdendir

Bu meyve hem vücuttaki aşırı yağları yakmayı hem de kanı temizlemeyi sağlamada harikadır.

Mide yanması şikayeti olanlar bile kullanabilir çünkü asidik olmasına rağmen mideye girer girmez alkalize edici özellikler gösterir.

Kahvaltıdan önce gün içinde ve özellikle yağlı yemekler yediğinizde içmenizi öneririz.

limonlu su

Greyfurt

Greyfurt, kilo vermek için mükemmel bir meyvedir çünkü sıvı tutulumunu önler, vücudu arındırır, karaciğere faydalıdır ve yağları eritir.

Bu meyveyi bütün olarak yiyebilir veya suyunu içebilirsiniz. Acı tadını sevmiyorsanız biraz şekerotu ile tatlandırabilirsiniz.

Ayrıca esansiyel greyfurt yağı da tüketebilirsiniz, özellikle de mevsimi değilse (fakat alırken ağızdan kullanıma uygun olup olmadığından emin olun). Her sabah biraz bal veya zeytinyağı ile karıştırılmış şekilde bir damla yağı kullanın.

Karpuz

Yüksek su içeriği sayesinde bir yandan olağanüstü bir diüretik olarak görev görürken bir yandan da aşırı yemek yemenizi önleyecek doyurucu bir gıdadır.

Karpuzun % 90’ından fazlası sudan oluşur ve 100 gram karpuzda sadece 20 kalori vardır.

Ayrıca C vitamini, B grubu vitaminler, potasyum ve kanseri önleyen bir pigment olan likopen açısından zengindir.

Önemli olan yemeklerle karıştırarak veya tatlı olarak yememenizdir, çünkü şeker ve su içeriği nedeniyle sindirim sırasında olumsuz olarak karışacak ve kilo almanıza neden olacaktır.

Kahvaltıdan önce veya yemek aralarında tek başına yemenizi öneririz. Böylece bu büyük faydalarından yararlanabilirsiniz.

karpuz

Küçük yemişler

Böğürtlen, ahududu ve yaban mersini gibi küçük yemişler, yüksek lif içerikleri ve sodyum seviyesini düzenleme yetenekleriyle öne çıkar. Ayrıca bu leziz yiyecekler zayıflamanızı sağlayacak özelliklere de sahiptir.

Bunun nedeni, antosiyanin denen şeker ve yağ yakımını destekleyen maddeyi içermeleridir.

Bu özelliklerden en yüksek düzeyde yararlanmak için aynı çilekte olduğu gibi, sabah-öğlen arası veya öğleden sonra tüketmeniz gerekir.

Şeker ilavesiz halde reçel veya meyve suyu şeklinde veya dondurulmuş olarak da bulabilirsiniz.

Elma

Çoğu insan elmanın sıkıcı bir meyve olduğunu düşünür ancak en sağlıklı meyvelerden birisidir ve her gün bir elma yenmesi önerilmektedir. Eğer organikse kabuğunu da yiyin, içindeki ursolik asit sayesinde vücuttaki yağları yakmaya yardımcı olur.

Ayrıca lif açısından da zengindir ve çiğ, pişmiş veya biraz su ve tarçın ilavesiyle haşlanmış halde yenebilir.

zayıflamanızı sağlayacak meyvelerden elma

Armut

Armut, kilo vermek için esas olan iki antioksidanı içerir, katekin ve flavanoid. Sıvı tutulumu ile savaşır ve vücuttaki toksin ve yağların yakılmasını sağlar.

Bir hafta boyunca akşam yemeği olarak armut yiyip günün geri kalanında dengeli beslenirseniz zayıfladığınızı hemen fark edeceksiniz.

Ayrıca her iki haftada bir, bir gün boyunca sadece armut ve armut suyu ile beslenme rejimi de uygulayabilirsiniz. Böylece detoks yapmış olacaksınız.

Papaya

Papaya, lif ve sud açısından zengin, kalori bakımından fakir olan lezzetli bir egzotik meyvedir. Protein sindirimini düzeltmeye yardımcıdır.

Güne bir dilim taze papaya yiyerek veya içine çekirdeklerini de atacağınız taze papaya suyu içerek başlamanızı öneririz. Bu, genelde iştahı arttıran bağırsak parazitleriyle de savaşan mükemmel bir ilaçtır. 

Ayrıca C vitamini, folik asit, potasyum, A, E ve K vitaminlerinden de zengindir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.