Anksiyete İçin 6 Meyve Suyu Tarifi

Kadınlar, erkeklere nazaran, onları daha sık anksiyeteye sevk edebilecek oranda fazla konu hakkında düşünmeye meyillidirler. Bu durumu çözümleyebilecek ve sıklığını azaltabilecek birçok doğal alternatif mevcuttur.
Anksiyete İçin 6 Meyve Suyu Tarifi

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Birçok insanın sahip olduğu modern yaşam tarzı sayısız yükümlülüklerle doludur.Bu da insanların kendilerini daha sık endişe içinde bulmalarına ve anksiyete sorununa neden olur.

Bu sorun da, diğer sağlık sorunları gibi tedavi edilmelidir.Çünkü eğer zamanında ve doğru şekilde tedavi edilmezse, yaşam kalitesini düşürebilir ve daha ciddi fiziksel ve duygusal problemlere neden olabilir.

Son yıllarda yapılan araştırmalar göstermektedir ki; her gün daha fazla görev üstlenmek durumunda olan kişiler, doğru orantılı olarak daha yüksek oranda kaygılanırlar.

Açıklamalar yine benzer şekilde, kadınların erkeklere oranla daha fazla anksiyete sorunu duymaya meyilli olduklarını göstermektedir. Bu da, kadınların daha çeşitli konular hakkında düşünüp kaygılanmaları ile açıklanmaktadır.

Ciddi anksiyete problemlerinin, konunun uzmanı tarafından tedavi edilmesi gerekiyorsa da; bu problemin oluşmasını engelleyebilecek ve muhtemel semptomlarını azaltabilecek harika alternatifler de mevcuttur.

Bu makalede, endişenizi kontrol altına alabilmenize yardımcı olacak en iyi meyve suyu tariflerinden bahsedeceğiz.

Anksiyete İçin Papaya ve Elma Suyu

anksiyete için papaya ve elma suyu

Bu harika meyve suyu, anksiyete seviyeniz açlığınızı tetiklediğinde ve ekstra bir tabak daha yeme isteği oluştuğunda, endişenizi kontrol altına almaya yardımcı olacaktır.

Bu meyve suyunun içeriğindekiler anksiyeteyi kontrol altına alacak ve tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da sindirim sistemi açısından da oldukça faydalıdır.

Malzemeler:

 • 1 adet doğranmış papaya,
 • 1 adet çekirdekleri çıkarılmış kırmızı elma.

Nasıl Hazırlanır?

Her iki meyveyi de karıştırıcıya koyun ve daha kolay karıştırabilmek için içine biraz su ekleyin. Bu meyve suyunu, yatmadan 2-3 saat önce veya yemeklerden yarım saat önce içmelisiniz.

Anksiyete İçin Lahana ve Havuç Suyu

Yüksek miktarda antioksidan ve C vitamini içeriği sayesinde lahana ve havuç suyu, anksiyete ile baş etmenize yardımcı olacaktır. Anksiyete ile savaşmanıza yardımcı olmasının yanı sıra, bağışıklık sisteminiz açısından da oldukça faydalıdır.

Malzemeler:

 • Orta boy bir lahananın dörtte biri, doğranmış olarak,
 • Üç adet büyük boy havuç,
 • İki ampul rezene, dörde bölünmüş şekilde.

Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri karıştırıcıya koyun ve güzelce karıştırın.

Anksiyete İçin Güçlü Meyve Suyu

Maydanozlu meyve suyu

Bu güçlü meyve suyu, sarımsağın, soğanın, biber ve maydanozun iyileştirici özelliklerini barındırmaktadır. Bu sayede de anksiyetenizi kontrol altına alabilmenize yardımcı olur. Bağışıklık sisteminiz açısından da oldukça faydalıdır.

Malzemeler:

 • Bir avuç maydanoz,
 • İki adet biber,
 • İki adet soğan,
 • İki diş sarımsak.

Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri karıştırıcıya ekleyin ve daha kolay karıştırabilmek için içerisine bir miktar da su ekleyin. Bu meyve suyunu iki günde bir ve soğuk olarak tüketmelisiniz.

Anksiyete İçin Muz, Çilek ve Armut Suyu

Bu lezzetli meyve suyu, anksiyete ile savaşta size yüksek oranda yardımcı olabilecek özelliktedir. Ayrıca, daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar; dolayısıyla aşırı yemek yeme isteğinizi azaltmış olur.

Bu meyveler size enerji verecektir, ayrıca ruh halinizi de iyileştirici etkileri vardır. Bu sayede de, yapmanız gereken tüm görevlerin üstesinden gelebilmenize olanak sağlayacaktır.

Malzemeler:

 • Bir adet muz,
 • 250 gram çilek,
 • Bir adet armut.

Nasıl Hazırlanır?

Tüm malzemeleri, yarım fincan su ile birlikte karıştırıcıya ekleyin ve akışkan bir kıvam elde edinceye dek birkaç dakika boyunca karıştırın. Bu meyve suyunu sabahları için.

Anksiyete İçin Yulaf Ezmeli Armut Suyu

Yulaf ezmesi

Anksiyete ve onun semptomları ile savaşmak dendiğinde, armut ve yulaf ezmesi harika bir ikilidir.

Yulaf ezmesi, kahvaltılık olarak harika bir alternatif olmasının ötesinde, bu meyve suyu içerisinde sizi daha tok tutmaya ve aşırı yeme isteğinin yok edilmesine yardımcı olacaktır. (Aşırı yemek yeme isteği, anksiyetenin en yaygın görülen sonuçlarındandır.)

Malzemeler

 • Olgun bir armut,
 • İki yemek kaşığı yulaf,
 • Bal,
 • Bir fincan nane çayı (200 ml).

Nasıl Hazırlanır?

Armutun suyunu çıkarabilmek için, katı meyve sıkacağı kullanın. Sonra bu meyve suyunu, yulaf ve nane çayı ile birlikte karıştırıcıya alın. Birkaç dakika boyunca, homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Son olarak, tatlandırmak için içerisine az miktarda bal ekleyin.

Anksiyete İçin Elma ve Ceviz Suyu

Elma ve ceviz suyu, anksiyetenizi kontrol altına alabilecek sağlıklı bir içecektir. Ayrıca, kendinizi tok hissetmenizi ve elma ile cevizin tüm iyi özelliklerinden faydalanmanızı sağlayacaktır.

Eğer ruh halinizi iyileştiremiyor veya anksiyete durumundan bir türlü kurtulamadığınızı hissediyorsanız, bu mükemmel meyve suyunu içmekte bir an bile şüphe etmeyin.

Malzemeler:

 • Bir adet yıkanmış elma,
 • Badem sütü,
 • Dört adet ceviz (sinir sistemi için faydalıdır),
 • Az miktarda portakal çiçeği balı (rahatlatır).

Nasıl Hazırlanır?

Bir adet soyulmamış elmanın suyunu çıkartabilmek için katı meyve sıkacağı kullanın. Sonra bu meyve suyunu, ceviz ve badem sütü ile birlikte karıştırıcıya koyup bir müddet karıştırın. Son olarak içine az miktarda portakal çiçeği balı ilave edin ve soğuk olarak tüketin.

İlginizi çekebilir ...
Anksiyetenin Vücudunuz Üzerinde Az Bilinen 6 Etkisi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Anksiyetenin Vücudunuz Üzerinde Az Bilinen 6 Etkisi

Kısa süreli stresli zorlu işler yüzünden oluşan, bir kaç saat veya gün süren türde olan istisnai anksiyete, vücudunuzda ciddi sonuçlara yol açmaz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.