Ay İnsanları Nasıl Etkiliyor?

23 Kasım, 2020
İnsan üzerindeki etkileri söz konusu olduğunda ayın sadece tek bir önemi yoktur. Bu yazımızda ay ile ilgili daha fazla şey öğrenin.

Ay, dünyanın doğal uydusudur. Bize inanılmaz bir manzara sunar ve ay hakkında pek çok hikaye vardır. Bu nedenle ay insanları nasıl etkiliyor ve insanlara nasıl ilham veriyor öğrenmek isteyebilirsiniz.

Ayın gelgitleri etkilediği söylenir, ama aynı zamanda davranışımız üzerinde de belirli bir etkisi vardır. Bu şekilde, ruh halimiz ve kararlarımız, ayın aşamalarıyla doğru orantılı olarak değişebilir.

Özellikle ay dolunay şeklindeyken insanların uyku düzenini etkilediğine inanılmaktadır. Bu aşamada, insanlar uykuya dalmak için daha uzun süre harcarlar ve uyku kaliteleri kötü olur. Ay insanları nasıl etkiliyor öğrenmek için okumaya devam edin…

Ay hakkında yaygın inanışlar

Binlerce yıldır, ayın insan davranışları üzerinde belirli bir etkisi olduğu inancı olmuştur. Ayın enerjisinin çok güçlü olduğuna ve yaşamlarımızı değiştirebileceğine inanılmaktadır. Ayrıca, antik çağlardan beri, ayın dalgalar, mahsuller, hayvanlar ve insan duyguları üzerinde bir etkisi olduğuna da inanılmaktadır.

Bugüne kadar var olan inançları destekleyen kesin bir kanıta ulaşılamamıştır ancak bu insanların inançlarını paylaşmaya devam etmelerine ve ayın evrelerine göre faaliyet yürütmelerine engel olmamıştır.

Bu yazımızı da okuyun:

Ay Yaşamınızı Nasıl Etkiliyor?

Ayın evreleri ve etkileri

nasıl etkiliyor

Yeni ay

Bu evre yaklaşık 3 gün sürer. Bunun vücudu arındırmak için  belirtilen evre olduğu söylenir. Bu aşama yeni şeylere başlamak için uygun bir zaman olarak kabul edilir. Bu nedenle, yeni rutinlere başlamak, sahip olduğunuz veya beğenmediğiniz alışkanlıklarınızı değiştirmek için ideal bir süreçtir. Aynı zamanda çok huzurlu bir süreç olduğundan iç dünyanızı gözlemlemek için de ideal bir zamandır.

İlk dördün

ayın evreleri

Bu aşamada, ay sadece yarım görünür. Bu evrenin refah, sağlık ve canlılık verdiği söylenir. Yeni bir projeye, bir işe ya da sadece egzersiz yapmaya başlamak istiyorsanız, bu en uygun zamandır.

İlk dördün evresindeki ayın insanlara pozitif enerji verdiğine ve eylemleri de aynı şekilde etkilediğine inanılmaktadır. Bu evrede, saçlarınızı kestirmek daha iyi olacaktır böylece saçlarınız daha hızlı, daha güçlü ve daha parlak olacaktır.

Dolunay

Ayın tamamen yuvarlak olduğu ve güneş ışığını yaydığı evre budur. Bu evre insanlarda davranışsal değişikliklere neden olur. Bunlar ruh halindeki hafif değişikliklerden ani ruh hali değişimlerine dönüşebilir.

Dolunay, öfori (hoşnutluk) ve abartı ile ilişkilidir ancak aynı zamanda bereket ve başarı ile de ilişkisi vardır. Bu evrede, herkesin biraz dengesizleştiğine inanılır çünkü ayın enerjisi normalden daha fazladır.

Keşfedin:

Başarılı Olmak için Alçakgönüllü Olmalısınız

Şişkin ay

şişkin ay

Şişkin ay, gökyüzünün “ölümünü” temsil eder. Bu, döngü tekrar başlamadan önceki son aşamadır. Karar verme ve olgunlaşma zamanıdır. Ayrıca, ayın bu evresinde problemlerin ve olumsuz zihinsel düşüncelerin azalacağına inanılmaktadır.

Ayın etkileriyle ilgili en yaygın 4 inanış

1. Doğurganlığı artırır

Dolunay sırasında hamile kalmanın daha muhtemel olduğu söylenir. Özellikle de dolunay ışığında uyursanız. Ayrıca, ayın genel olarak kadınların doğurganlığına yardımcı olduğuna dair bir inanç vardır.

2. Dolunay sırasında tutku daha fazladır

manzarada oturan çift

Bu fenomen, tutkuyu ve partnerler arasındaki duygusallığı artırmasıyla bilinir. Ayrıca, ay her zaman insanlar için romantik bir unsur olmuştur.

3. İlk dördün sırasında evlenmek

İnanışa göre, ilk dördün sırasında evlenmek ilişkiyi kuvvetlendiriyor. Başka bir deyişle, evliliği şanslı ve uzun süreli hale getiriyor. Bu, ayın “büyüme” evresinde gerçekleşen her şeyin, hayatımızın diğer alanları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu inancından kaynaklanmaktadır.

4. Kanlı ay

kanlı ay

Ayın kırmızımsı bir tonu olduğunda, “kan” ile dolu olduğu düşünülür. Efsaneye göre, böyle zamanlarda ayın verdiği enerji, kini ortaya çıkardığından ve sahip olduğunuz nefretten ötürü insanlık için tehlikelidir.