Bal ve Elma Sirkesi İle Selülitle Savaşın

Selülitlerden etkili bir şekilde kurtulmak ve vücudunuzu içeriden çözmek için, bölgesel tedavilere, fiziksel aktiviteye ve çarelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu yazımızda çok etkili bir çözüm hakkında bilgi edinin.
Bal ve Elma Sirkesi İle Selülitle Savaşın
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Selülit cildinizin yüzeyinin altındaki yağ birikimiyle oluşur. Bu neredeyse her zaman kalça bölgesinde ve glute kaslarının olduğu yerlerdedir. Bu kadınların sahip olduğu en yaygın problemlerden birisidir, özellikle de aşırı kilo, obezite, genetik veya hormonal sorunlar da varsa.

Selülit, cildinizin yüzeyinde küçük çukurların görünümü ile karakterize edilir ve cildinizin portakal kabuğuna benzemesine sebep olmaktadır. Ciddi bir sağlık sorunu olmasa da, sıvı tutulumunun veya dolaşım veya lenf sistemlerinizdeki sorunların bir işareti olabilir.

Neyse ki, selülit görünümünü en aza indiren ve cildinizi daha sağlıklı ve daha pürüzsüz hale getiren birçok ürün ve teknik bulunmaktadır. Gerçekten yardımcı olabilecek, doğal elma sirkesi ve bal tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Elma sirkesi ve bal ile selülite karşı savaşın

bacak ve selulit

Elma sirkesi bal ile birlikte, yıllardır, selüliti en aza indirgemek için alternatif bir tedavi yöntemi olmuştur. Her iki bileşen antioksidan ve organik asitler içerir. Bunlar bedeninize detoks yapmaya yardımcı olur ve böylece lenf sisteminiz daha iyi çalışır.

İçindeki lif ve temel vitaminler bağırsaktaki yağların doğru şekilde sindirilmesini teşvik eder. Bu, yağ birikimini azaltmak için bir anahtardır. Ayrıca, lipitlerin kanda birikmesini önler, kolesterolü düşürmenize yardımcı olur ve hayat kalitenizi etkileyebilecek diğer koşulları önler.

elmalar ve elma sirkesi

Hem sirkede, hem de balda metabolizmanızı iyileştiren doğal maddeler var. Bunlar kalori yakmayı artırır ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Orta derecede tüketilmesi, kan akışınızda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur, böylece kanın serbestçe akmasına izin verir.

Bu, vücut dokularındaki aşırı enflamasyonu kontrol eder. Aynı zamanda selülit ile ilişkili sıvı tutulumun azalmasını da tetikler. Bu tarifin doğal bir alkalin olduğunu belirtmek gerekir. Başka bir deyişle, vücudunuza girdikten sonra, kan pH’ını düzenlemeye yardımcı olur. Bu da, hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Nasıl yapılır?

bal ve elma sirkesi tedavisi

Bu doğal tarif ile, selülitle sadece içten savaşmakla kalmazsınız, ayrıca şunlar da olur:

  • Vücudunuzun detoksifikasyonunu desteklersiniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz.
  • Kronik sağlık sorunlarını önlersiniz.
  • Cildinizin sağlıklı olmasını sağlarsınız.

Fakat, selülit için mucize bir tedavi olmadığını açıklığa kavuşturmamız önemlidir. Sonuçta, alacağınız sonuçlar diyet, fiziksel aktivite ve dış tedaviler gibi yaşam biçiminizin diğer bölümlerine de bağlı olacaktır.

Bu, en iyi sonuçları almak için yaşam biçiminizi tamamen değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu durumla birlikte yaşanan yağ birikimi ile savaşma çabalarınızı da yoğunlaştırmanız gerekir.

Buna ek olarak, sirke ve balın % 100 organik olması gerektiğini belirtmek önemlidir. Daha ekonomik seçenekler bulabilirsiniz evet, fakat tüm faydaları görmek istiyorsanız organik kullanmalısınız. Şimdi, nasıl yapılacağına bir göz atalım.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi (20 ml)
  • 1 bardak ılık su (200 ml)
  • 1 yemek kaşığı doğal bal (25 g)

Hazırlanışı

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesini ılık suya karıştırın ve bal ile tatlandırın.
  • İyice karıştırıldıktan sonra tüketilmeye hazırdır.

Kontraendikasyonlar

Az miktarda elma sirkesinin sağlık için bir riski yoktur. Fakat, bu tarifte, asla önerilen dozu aşmayın. Aşırı asit, hazımsızlığı, ishali ve gastrik asitlerin fazla üretilmesini tetikleyebilir.

Bunu aldıktan sonra, karın ağrısı ya da enflamasyon hissederseniz, tüketmeyi durdurun. Elma sirkesini seyreltmeden tüketmek iyi bir fikir değildir, çünkü diş minesine zarar verebilir ve midedeki koruyucu mukus duvarını etkileyebilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.