Beni En İyi Arkadaşımla Aldattı: Şimdi Ne Olacak?

Beni En İyi Arkadaşımla Aldattı: Şimdi Ne Olacak?

Son Güncelleme: 26 Aralık, 2018

İster romantik olsun, ister arkadaşlar arasında olsun, her türlü ilişkinin bir porselen tabak gibi kırılgan olduğunu unutmayın. Sadakatsizlik onları sonsuza dek kırabilir… parçaları toplayıp tekrar bir araya getirebilirsiniz, ancak artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Kimsenin aldatılmaktan hoşlanmadığı aşikardır. Ancak, diğerlerinden daha fazla acı veren bazı durumlar vardır. Özellikle de, aldatmaya dahil olan üçüncü şahsı tanıyorsak.

Buna inanmak zor olsa da, eski sevgilileri tarafından, kendine yakın olan insanlar ile aldatılan birçok kadın vardır.

“Beni en iyi arkadaşımla aldattı” demekten daha acı verici ve korkunç bir durum var mıdır?

Muhtemelen yoktur.

Bugünkü yazımızda, size bu korkunç durum karşısında ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Beni en iyi arkadaşımla aldattı: şimdi ne yapmalıyım?

Belki, sevgilinizi iş üstünde yakaladınız. Belki şüphelendiniz, mesajlar ya da kanıtlar buldunuz… Ya da belki (şimdi eski olan) sevgiliniz, ağır bir vicdan hesabı yüzünden oldukça sinirli.

Kesin olan, mümkün olan en kötü durumu tespit ettiğinizdir: sizi en iyi arkadaşınızla aldattı. Her iki tarafında ihanetini hissedebilirsiniz, çünkü bunu yapan sadece sevgiliniz değil aynı zamanda arkadaşınızdı da.

Elbette, ilk tepkiniz çıldırmak, öfkeden kudurmak ya da umutsuzluğa düşmek olabilir. Akabinde bir acı ve ıstırap dönemi de yaşayabilirsiniz. Ancak, bir noktada, ne yapmak istediğinizi ya da sizin için en iyi seçeneğin ne olacağını düşünüp, bir karar vermelisiniz.

Durumu ele almanın farklı yolları vardır ve her biri belirli bir derecede sakin bir kafa ve zaman gerektirir.

Bir dakika içinde geleceğimize karar veremezsin. Artıları ve eksileri eleştirel olarak düşünmeniz ve analiz etmeniz gerekir.

En bilinen seçenekler:

Seçenek 1: Erkek arkadaşınızdan ayrılmak ve arkadaşınızla kavga etmek

Eğer aldatılmayı kabul edemiyorsanız veya belki de bu durum erkek arkadaşınızın yediği ilk halt değilse, en iyi seçeneğiniz ayrılmak olur. Ne de olsa, her iki insan da (erkek arkadaşınız ve yakın arkadaşınız) size korkunç bir biçimde davranıp, sizi sırtınızdan bıçakladı.

Elbette bu durum, sadece eşinizi ya da sevgilinizi değil aynı zaman da yakın bir arkadaşınızı da kaybettiğiniz için acı vericidir.

Son derece acı verici olacağını, insanlara tekrar güvenmenin zor olacağı ve gerçekte olanlar hakkında konuşabileceğiniz birilerini bulmanız gerektiğini bilin. Profesyonel yardım almak da harika bir seçenek olabilir.

adam ve kadın ayrılıyor

Seçenek 2: Partneriniz ile konuşmak ve bir karara varmak

Bazı kadınlar, eşlerinin en iyi arkadaşlarıyla onları aldattığını öğrendikten sonra eşleriyle birlikte kalmayı tercih ederler. Diğer kadınları suçlarlar ya da çocukları için ilişkiye devam etmeyi ya da affetmeyi seçebiliyorlar.

adam kadın ile konuşuyor

Bu tür bir karara varmak için, kendinizi sakinleştirmenin yanı sıra, eşinizin hikayenin kendi tarafını anlatmasına izin vermeniz de önemlidir. Belki bir hata, karışıklık, zayıflık veya sarhoşluk anı oldu… Tabii ki de bunlar sadece birer bahane olabilir ve inanıp inanmamak tamamen size kalmış bir durumdur.

Her durumda, affetmesek bile, diğer kişinin söylediklerini dinlemenizde de fayda var. Ancak, eşinizle bir orta yol bulmaya ve bir çift olarak devam etmeye karar verirseniz, bir şeylerin değişmesi gerekir: belki bir çift terapisine gitmelisiniz, birlikte daha fazla dışarı çıkmalı, daha iyi seks yapmalısınız, vs.

Seçenek 3: Hikayenin (eski?) en iyi arkadaşı tarafını dinlemek

Bu da başka bir seçenek. “Erkek arkadaşım beni en iyi arkadaşımla aldattı” deyip de,  çok güvendiğiniz o kişiye karşı öfke veya saldırganlık hisleri beslememenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, arkadaşınıza neler olduğunu ve olayın nasıl meydana geldiğini anlatması için ona bir şans vermelisiniz.

Tıpkı bir önceki seçenekte olduğu gibi, arkadaşınızın hikayesini kabul etmek ve en önemlisi, onu affetmek ya da arkadaşlığı sona erdirmek size bağlıdır. Hikayesinin ne kadar doğru olduğuna ve hala onunla arkadaş kalmak isteyip istemediğiniz, yine tamamen size bağlıdır.

İster romantik olsun, ister arkadaşlar arasında olsun, her türlü ilişkinin bir porselen tabak gibi kırılgan olduğunu unutmayın. Sadakatsizlik onları sonsuza dek kırabilir … parçaları toplayıp tekrar bir araya getirebilirsiniz, ancak artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

kadın arkadaşı ile konuşuyor

Verdiğiniz her karar için sabırlı ve sakin olmanız şarttır. Öncelikle, geleceğinizi düşünmek için kafanızın rahat olması gerekir. Üzüntü patlamaları, kıskançlık ve paranoya normal olarak görülebilir.

Hiç şüphesiz, aldatmanın savunulacak bir yanı yoktur ve düşmanımızın başına bile gelsin istemeyiz… ama birisine güvenmeden önce daha dikkatli olmayı öğrenmek ya da ilişkiye yeni bir şans vermek için de yeni bir fırsat olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.