Ayrılıktan Sonra Bağımsız Olmak

İlk başta benim için zor olsa da, artık, her geçen gün, seni biraz daha unutuyorum. Kendime ve refahıma odaklanıyorum çünkü hayat devam ediyor.
Ayrılıktan Sonra Bağımsız Olmak

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Ayrılıktan sonraki ilk birkaç gün gerçekten cehennem gibidir. Bu, sadece yolunuza devam etmeye başlayabileceğiniz zamanın uzantısıdır. Zaman geçtikçe anıları unutup bağımsız olmak kolaylaşacaktır.

Yaşanan kötü ve iyi şeyler hakkında düşünmeden edemiyorsunuz. Ama artık o zaman geçti gitti. Arada sırada aklınıza takıntılı düşünceler, şüphe, zamanda geriye gitme isteği gibi şeyler düşebilir.

Bu tamamen doğaldır. Hayatımızın önemli bir parçası olan bir sürü şeyi paylaştığımız birini unutmak zor olur. Ancak en azından biraz beklediğimizde, hayatımızın bu bölümünü kapatabilir ve yeniden yaşamaya başlayabiliriz.

Seni unuttum ama bazen hatırlıyorum

bağımsız olmak

Ayrıldığımız zamandan beri seni unuttuktan sonra hayatımı daha önce olduğu gibi yaşamaya devam ettim. Bunun nedeni, ciddi olduğu düşünülebilecek “bir ayrılık noktası” olmaması. Bazen anlamsız olduğunu düşünsem de her gün uyanmaya devam ediyorum.

Biraz daha az yemek yiyorum ama yine de yiyorum Ancak yediklerimden çok tat almıyorum. Çalışırken seni unutuyorum, işteki arkadaşlarla konuşurken seni unutuyorum.

Ama eve geldiğimde ve evim boş boş beklerken karanlığın içine batıyorum. Daha önce beni beklerdin ama şimdi korkunç bir sessizlik var. Yatağa girdiğimde bana sarılmak ve sıcak tutmak için orada olmayacaksın.

Biriyle bir ilişkimize son verdiğimizde, yıllardır rutinimiz olan şey değişir. Değişim iyi bir şey olmasına rağmen, başladığında biraz isteksiz olabiliriz. Bizim için çok önemli olan bu kişiyi bir gecede unutamamak doğaldır. Ancak er ya da geç onu unutabiliriz.

Bu nedenle, o kişi olmadan yaşayamayacağımız fikrine takılmamak çok önemlidir. Çünkü bunu kesinlikle yapabilirsiniz. Bağımsız olmak için y olunuza devam etmelisiniz.

Sevgilimle ayrıldık. Ne yapacağım?

ayrılıktan sonra bağımsız olmak

Sevgilimizden ayrıldığımız, kendimizi kaybolmuş gibi hissederiz. Pek çok yer bize onu hatırlatır ve düşüncelerimiz bir sürü “belki”, “acaba” gibi şüphelerle ve zaman içinde geri dönme isteğiyle doludur. Ancak, nasıl hareket edeceğimizi ve ilerleyeceğimizi öğrenme zamanı geldi.

İlişkinin başarısızlığından sorumlu olduğunuzu hissediyor olabilirsiniz. Ancak, ne olduğunu kabul etmeliyiz ve şu anı yaşamak zorundayız. Geçmişi değiştiremeyiz. Yani, durumla biraz daha iyi başa çıkmak ve bağımsız olmak için ne yapabilirsiniz?

Kendinize iyi bakın ve kendinizi sık sık şımartın

Kötü beslenmeye, egzersiz yapmamaya ve tembelliğin sizi ele geçirmesine izin vermek çok kötü bir şeydir. Kendimizi hiçbir şekilde yardım alamayacak yozlaşmış bir ruh haline sokarız. Sanki önemli değilmişiz gibi kendi kendimize zarar verme eğiliminde oluruz.

  • Yemek yemek işe yaramıyor gibi gelse de daha iyi beslenmeye çalışmalıyız.
  • Dışarı çıkmak ve egzersiz yapmak “onu unutma” sürecine yardımcı olur. Dikkatimizi dağıtır, daha iyi hissetmemize yardımcı olur ve bize biraz mutluluk verir.

Arkadaşlarınız ve ailenizden destek alın

Kendimizi terk etmeye ek olarak, adeta üzüntüyü ifade etmekten kaçınırcasına etrafımızdakilerden ayrı kalmaya başlarız, içimizdekileri tutmaya devam ederiz.

Bizi tanıyan ve buluşmaya zorlayan bazı harika arkadaşlara sahip olmak çok olumlu bir şey olabilir. Ağlamaktan, duygularımız hakkında konuşmaktan ve tamamen açılmaktan utanmamalıyız.

Bu çok güzel bir şeydir ve bizi özgür hissettirir. Aile ve arkadaşlar çok önemli sütunlardır. Ayrıca, suçluluk ve inkâr duygularımızın doğal ayrılık sürecini kesintiye uğratmasına yardımcı olabilirler.

İlişki bitti diye hayat da son bulmaz

sarılan aile

“Hayatımızın aşkı”, “diğer yarısı” ya da “hayat arkadaşı” hakkındaki bazı inançları sorgulamamız da önemlidir. Birçok insan birinden ayrılırken başka kimseyi bulamayacaklarını ya da o kişi ile birlikte olmaları gerektiğini düşündükleri için hayatı da salarlar. Bu konuda arkadaşlarınız ve ailenizle konuşmak size cesaret verici olacaktır ve gerçek bir bakış açısı sağlayabilir.

Ayrılık ne sondur ne de rezilliktir. Bir şeyler öğrenirsiniz, insanlar gelip gider, yeni ilişkiler başlar ve biter. Bir ilişki bittikten sonra hayat her zaman devam eder.

İlginizi çekebilir ...
Ayrılık Sonrası Kendinizi Yeniden Keşfedin
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Ayrılık Sonrası Kendinizi Yeniden Keşfedin

Ayrılık sonrası bir trajedi olması yerine, onu bir birey olarak gelişmek ve kendinize vakit ayırmak için bir fırsat olarak görmelisiniz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.