Bir Çift Olarak Aklınızı Kaçırmadan Taşınmak

Bir çift olarak taşınmak çok fazla strese kaynak olabilir ve çoğu zaman çatışmalara yol açar. Bundan dolayı, sabırlı olmanın yanında girişken olmalı, empati kurmalı ve anlayışlı olmalısınız. Bugün size bunu nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bazı ipuçları vermek istiyoruz.
Bir Çift Olarak Aklınızı Kaçırmadan Taşınmak

Tarafından yazılmıştır Francisco María García

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Bir çift olarak taşınmak dolayısıyla ortaya çıkan stresi aşmaya çalışmak az kişinin kaçabileceği bir geçiş sürecidir. Bu, dünyamızı temelinden etkileyen büyük bir değişikliktir. Hepimiz bu değişikliği büyük ihtimalle bir noktada deneyimleyeceğiz. Partnerimizde sevimli bulduğumuz o küçük şeyler birden büyük şeyler haline geldiğinde stresli olduğumuza dair bir fikrimiz oluşur.

Bir çift olarak taşınmak dolayısıyla ortaya çıkan stresle nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek ister misiniz? Eğer istiyorsanız okumaya devam edin!

Bir Çift Olarak Strese Girmeden Taşınmak

Taşınma sırasında kutuların ortasında oturan bir kadın.

Yeni bir eviniz, yeni komşularınız var ve sizi kaçınılmaz bir şekilde etkileyecek yeni yollara yaklaşıyorsunuz. Yine de, anksiyetenizin sizi alt etmesine izin vermeyin. Olayların pozitif tarafını bulmak ve her şeyden en iyi şekilde yararlanmak önemlidir. Ayrıca, taşınma sürecinin dengeli ve biraz da olsa eğlenceli bir deneyim olmasını sağlamak için bazı önlemler aldığınızdan emin olun.

Taşınma sürecinizi organize ederken, özellikle de başka bir insanla birlikte taşınıyorsanız, her zaman gönlünüz rahat ve enerjiniz pozitif olmalıdır. Taşınmak dolayısıyla ortaya çıkabilecek stresten kaçınmak için duygularınızı kontrol etmeniz gereklidir. Bundan dolayı, sakin kalmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Taşınmanızdan Önceki Gün

Taşınma gününüzden çok daha önceden artık kullanmadığınız şeyleri atmaya çalışınGenelde temizlik yararlı bir organizasyon metodudur. Taşınmaya karar verdiğinizde daha az işiniz olmasını sağlar. En başında neden sakladığınızı bile anlamadığınız çok fazla şey bulacaksınız, işe bunları atarak başlayın.

Sonra, bir çift olarak tam olarak ne zaman taşınmak istediğinize karar verince ikinizin de günlük bir şekilde yapması gereken şeyleri planlamaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmazsanız her şeyi en son güne bırakırsınız ve aşırı derecede bunalırsınız. Kısaca, ortaya beklenmedik rahatsızlıklar ve öngörülememiş şeylerin de çıkacağını ve büyük ihtimalle bunların da sizi strese sokacağını aklınızda tutun. Bu problemlerden plan yaparak kaçınmaya çalışın.

Örneğin yeni evinizde mobilyalarınızı nereye koymak istediğinizi çizebilirsiniz. Bu, her ikinizin de yeni ortamınıza nasıl adapte olacağınız hakkında spesifik bilgiler edinmenin iyi bir yoludur. Aynı şekilde, bu bir şeyleri atmanız gerekip gerekmediğini ve yeni bir şey almaya ihtiyacınız olup olmadığını anlamak için de iyi bir zamandır.

Eşyalarınızı Paketlemek

Daha önceden taşınma tecrübesi olanlar bir günde tüm evinizi taşımak ne kadar imkansız olabilir, bilirler. Bundan dolayı kendi eşyalarınızı önceden paketlemeye başlayın ve eşyalarınızı ayırıp etiketlemeyi unutmayın. Ayrıca her gün kullandığınız şeyler ile nadiren kullandıklarınızı da ayırın.

Etikete hem kutudaki objelerin sayısını, hem de bir açıklamasını yazın. Ayrıca bu kutunun hangi odaya gitmesi gerektiğini de eklemeye çalışın. Kutuda kırılabilecek herhangi bir obje varsa bunu da vurgulayın. Bu bilgiler hem eşyalarınızı taşımak için hem de kutuları açarken işinize yarayacaktır.

Bir Çift Olarak Taşındığınız Gün

Taşınmakta olan mutlu bir çift.

Taşındığınız gün herkesin morali bozuk olacak, bundan dolayı sabırlı olun. Bu tip deneyimler ortaya hem yeni şeyler için mutluluk, hem de arkada bıraktıklarınız için bir nostalji çıkarır. Bundan dolayı, elinizden geldiğince olumlu yönlere odaklanmaya çalışın.

Partnerinizle birlikte taşınmak ve ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım almak her zaman iyi bir plandır. Bu durumda kaostan kaçınmak için insanlara önceden görevler vermenizi öneririz. Bazı durumlarda kendi aracınızla taşınmak mümkün olabilir ancak bir nakliye şirketi tutmanız da gerekebilir. Tercihiniz ne olursa olsun bunun için yeterince zaman ayırmaya dikkat edin.

Yeni Bir Organizasyon Metodu

Sonunda yeni evinize girdiğinizde etrafınız her türlü kutu, koli ve mobilya ile çevrili olacak. Tabii ki her şeyi ait olduğu yere alabilmeniz birkaç gün sürecek. Eski planınızda değişiklikler ve yeniden düzenlenen yerler olması ihtimaline açık olun. Taşınmak dolayısıyla ortaya çıkan stresi aşmak için en yardımcı olacak şeyin sabır olduğunu unutmayın.

Partneriniz ile bir evi paylaşma hedefiniz şimdi neredeyse gerçekleşmiş durumda, ve kendinize bunun keyfini çıkarmak için izin vermelisiniz. Hemen kullanacağınız şeyleri ayarlayıp kalanını taşınmayı takip eden günlerde düzenlemek en uygun olan stratejidir.

Bu yazımızla da ilgilenebilirsiniz: Mutlu Çiftlerin Her Hafta Yaptığı 6 Şey

Bir Çift Olarak Taşındıktan Sonra Dinlenmek Elzemdir

Koltukta rahat bir şekilde oturan bir çift.

Hayallerinizin evine sahip olma arzusu sizi ev üzerinde çok fazla çalışmaya itebilir. Taşınmak ile oluşan gerginliği ve o günlerde sarf ettiğiniz fiziksel eforun etkilerini sonrasında hissedersiniz. Dolayısıyla kendinize mola verip tekrar şarj olma iznini verin ki ruh haliniz kötü bir şekilde etkilenmesin. Hatırlayın ki organizasyon, temizlik ve dekorasyon için bir sürü zamanınız var. Nihayetinde, artık orada yaşıyorsunuz!

Önceden Plan Yaparak Sakin Kalın

Hem sizin hem de partnerinizin günlerinizi, görevlerinizi ve rollerinizi içeren ayrıntılı bir liste yapmak gerginlik ve stresten kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman öngörülemeyen olaylar olabileceğini aklınızda tutun ve bunun ruh halinizi etkilemesine izin vermeyin. Bu değişiklikle olabildiğince rahat bir şekilde başa çıkın. Son olarak, gelecekteki evinizi hayal edip evin keyfini çıkarmayı unutmayın!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.