Bu Meyve Suyu ile Karın Yağlarını Yakın

Malzemeler metabolizmanızı hızlandıracak özellikler taşıyor. En iyi sonuçları almak için bu içeceği diyetinize ekleyin ve bol bol egzersiz yapın.
Bu Meyve Suyu ile Karın Yağlarını Yakın

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Karın bölgesi vücutta en çok yağ toplayarak bu konuda insanların en çok başını ağrıtan ve bu karın yağlarını yakmak için en çok çözüm aradıkları yerdir. Bu yazımızda karın yağlarından kurtulmak için mucizevi bir meyve suyu tarifi paylaşıyoruz.

Vücudun bu bölgesi fazla kilonun en çok fark edildiği yerdir. Sıvı tutulumu, yemek alerjileri ve diğer problemler karın bölgesinin görünümünü kolayca etkileyebilir.

Bu problemle uğraşmak ve karın yağlarını en etkin biçimde yakmak için, en önemlisi içeriğinde dengeli bir diyetin ve egzersizin olduğu sağlıklı bir yaşam tarzı edinmektir. 

Ama bunun da ötesinde karındaki şişkinliği indirmek ve bu sarkık karna sebep olan atık maddeleri vücuttan çıkarmak için atabileceğiniz başka adımlar da vardır.

Vücudun bu bölgesinde kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra, içeriğindeki yüksek oranda besleyici maddeler sayesinde diyetinizi destekleyen özel bir meyve suyu tarifimiz var. Bu konuda daha fazla bilgi almak ister misiniz? Evet ise okumaya devam edin!

Ananas, salatalık, kereviz, zencefil ve limon suyu

ananas ve limon

Ananas, salatalık ve kereviz gibi malzemeler idrar söktürücü özellikleriyle bilinirler, böylece de vücutta birikmiş ve kilo alımına sebep olan sıvıların atılmasına yardımcı olurlar.

Zencefil ve limon şişkinliğe karşı özellikler taşır ve sindirim sistemindeki şişkinlik ve enfeksiyonlara iyi gelir. Aynı zamanda gaz ve karın bölgesinde gerginlik problemleri gibi problemlerin çözümünde kullanılırlar.

Bu yiyecekleri tek bir içecekte birleştirmek; vücudu temizlemek, kilo vermek ve sağlığı geliştirmek için harika doğal bir çözüm oluşturur.

Ana faydaları arasında aşağıda sıraladıklarımız da bulunur:

 • Vücudun yağ yakmasını kolaylaştırır.
 • Karın yağlarını yakarken kabızlıkla savaşır.
 • İdrar söktürücü etkisi böbreklerin çalışmasını ve vücuttan sıvıların dengeli bir biçimde atılmasını sağlar.
 • Kilo kaybına destek olurken kendinizi daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. 
 • Metabolizmayı hızlandırır ve böylece vücudun yağ yakmasını kolaylaştırır.
 • İçeriğindeki farklı tip antioksidanların bir arada olması onu organların düzgün işlemesini önleyen, kansere ve erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerden arınmak için harika bir içecek yapar

Bu meyve suyu karın yağlarını yakmaya nasıl yardımcı olur?

göbek yağı

Şişkin bir karnın en büyük sebebi bu bölgede zayıf beslenmeden kaynaklı yağ birikimidir.

Vücudunuza güçlü bir antioksidan temizleyici kaynak olan bu doğal meyve suyunu sunduğunuzda, kalorilerin yakılmasını ve yağ birikimini önlemeyi sağlamış olacaksınız. 

Dahası, şişkinlik gastrointestinal problemlerin sonucunda gerçekleşmiş olabilir, bu içeceği sık sık içmek bu soruna da iyi gelecektir.

Ayrıca vücudun sıvıları atamadığı, karın ve diğer bölgelerin etkilenmiş olduğu durumlarda kardiyovasküler problemlerin ve aşırı kilolu olma riskinin ortaya çıktığını unutmayın.

Bu meyve suyunu nasıl hazırlayacağım?

meyve suyu

Bu meyve suyunda kullanılan malzemeleri bulmak çok kolaydır ve aynı zamanda mevsimine göre bunlar ekonomik olarak da uygundur.

Malzemeler

 • ½ salatalık
 • 2 kereviz sapı
 • 1 kap su
 • 1 limon
 • ½ çay kaşığı zencefil
 • ½ kap küp küp doğranmış ananas
 • ¼ yeşil elma

Hazırlanışı

 • Salatalığı soyun ve dilimleyin. Kerevizi ve diğer malzemeleri yıkayıp limon haricinde hepsini bir miksere koyun.
 • Mikserden geçirdikten sonra da limon suyunu ekleyin.

Bu meyve suyunu aç karnına içmenizi öneriyoruz. Böylece kilo vermek ve vücuda enerji kazandırmak için bu içecekten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

İdeal olarak bunu her sabah içmelisiniz, sonra da 3 hafta ara vermelisiniz. Kilo verme amacınıza ulaştığınızda bunu haftada en az 2-3 kez içmeye devam edin.

Dikkat!

Bu içecek kilo vermenize yardımcı olur ama kesinlikle dengeli bir diyet ve egzersize takviye olarak kullanılmalıdır. Tek başına bu içeceği tüketerek büyük bir sonuç bekleyemezsiniz.

Hiç bir koşulda bu meyve suyunu öğünleriniz yerine tüketmeyin, çünkü vücudun ihtiyacı olan bütün besleyici maddeleri sağlamaz.

Ayrıca aşırı tüketimi bağırsaklarınızı çok fazla çalıştırıp amacınızın aksine etki edebilir. Günde en fazla 2 bardak içmelisiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.