Daha Kalın Kirpikler İçin Şahane Fikirler

Kirpiklerinizi her akşam yıkarsanız ölü derilerden kurtulur ve bu bölgedeki kan dolaşımını harekete geçirirsiniz.
Daha Kalın Kirpikler İçin Şahane Fikirler

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2019

Kim daha kalın kirpikler istemez ki? Kirpiklerimizle ilgilenmeyi ve onları güzelleştirmeyi hepimiz severiz… Herkesin bayıldığı o muhteşem görünümü kazanmak ve iyi bir sağlık ve optimizmi yansıtmak için her şey yapılır.

Ama bir dakika, bütün bunları elde etmek için kozmetik ürünlerine para akıtmanız gerekmez. İşte tam da burada daha bakımlı kirpiklere sahip olmak için her gün uygulayabileceğiniz birkaç tüyo bulabilirsiniz.

Daha kalın kirpikler için iyi bir beslenmeye başlayın

kesilmiş avokado

Belki siz de ince ve zayıf kirpiklere sahip olan kişilerden birisiniz. Hiç problem değil, birçok kadın bu problemi nasıl çözeceklerini buldular. Anlıyoruz ki birçok özelliğimiz genetik faktörler tarafından belirleniyor.

Şimdi, özel bir diyet ve isabetli makyaj sırlarını uygulayarak arzuladığımız kirpiklere ulaşabiliriz.Ve hayır, suni kirpik asla kullanmayacağız. Çok az bir zaman ve iyi alışkanlıklarla istediğimize ulaşacağız. En iyisi içeriden başlamak.

Madrid Dermatoloji ve Estetik Cerrahi Enstitüsü dermatologları dengeli beslenmenin, yani düşük yağlı ve A, B, C ve E vitamini yüksek olan yiyecek tüketiminin daha uzun ve parlak kirpiklere sahip olmaya yardımcı olacağını söylüyorlar. Neden onların tavsiyelerine uymayalım?

  • Badem. Günde yalnızca altı adet badem yesek ne olur? E vitamini yönünden zengin olduklarından kirpik köklerinizi mükemmel bir şekilde beslerler. Aynı zamada polifenol da içerdikleri için antioksidan görevi görüp kirpiklerin zayıf düşmelerini ve dökülmelerini önlerler.
  • Zeytin Yağı. Eminiz ki bu malzemeyi çoktan biliyorsunuz. Zeytin yağı kirpikleri kuvvetlendirir ve vücudun E vitamini ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda antioksidan görevi de gördüğünden kirpiklerinizin zayıf düşmesini ve yaşlanmasını önler.
  • Fasulye. Fasulye doğal bir demir, çinko ve kompleks B vitamini kaynağıdır. Peki bu madde kirpiklerimizin sağlığına ne gibi şeyler kazandırır? Kuvvetlendirir, besler, oksijen verir… muhteşemdir.
  • Brokoli. Yalnızca birkaç sebze ana işlevlerimiz için sağlıklı olduğu kadar dış güzelliğimize de katkıda bulunur. Mesela brokolinin size keratin sağladığını biliyor muydunuz? Bu madde sayesinde daha kalın kirpikler, güçlü ve elastik bir yapıya sahip olacaksınız.
  • Avokado. Birçok araştırma gösteriyor ki günde yarım avokado yemek bize 20’den fazla vitamin ve mineral kazandırıyor. Bunların her biri daha kalın kirpiklere sahip olmamız için idealler.

Kirpikleriniz için basit güzellik tüyoları

uzun kirpik

1. Her gece kirpiklerinizi tarayın

Basit olduğu kadar etkili olan bir yöntem. Kirpiklerinizi saçlarınızı düşündüğünüz gibi düşünün. Saçların uzamasına yardımcı olan önemli etmenlerden biri de taramaktır. Tarayarak ölü hücrelerden kurtuluruz ve bölgedeki devinimi tetikleriz. Bu çok iyi sonuçlar getiren gündelik bir rutindir.

2. Hint yağı ile bakım

Güvenilir, işe yarar ve ekonomik. Bu ürün her daim evde bulundurmaya ve güzellik kitinizde tutmaya değer. Sadece birkaç yağ hint yağı gibi kirpiklerimize fayda sağlar, kirpiklerimize maksimum nemlenmeyi sağlamak için doğal bir çözüm.

Bu çözümden yararlanmak için bir parça pamuğu hint yağına batırıp kirpiklerinize masaj yapmanız yeterli. Eğer geceleyin kirpiklerinizi taradıktan sonra bu yöntemi uygularsanız kirpiklerinizin yavaş yavaş kalınlaşmaya başladığını göreceksiniz.

3. Talk pudrasının sırrı

Makyaj artistlerinin en şahane sırlarından biridir talk pudrası. O kadar basit ki şaşıracaksınız:

  • Öncelikle maskarayı kirpiklerimizin yalnızca en uçlarına uygulayarak birbirinden ayrıldığından emin olmalıyız.
  • Daha sonra kirpiklerinize nazikçe talk pudrası serpin. Bunu aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi başka bir maskara ile uygulayabilirsiniz. Daha kolay olacaktır.
  • İyice pudra ile kaplandıklarından sonra (gözlerinize temas etmediğinden emin olun), maskarayı tekrar uygulayın. Uygulanma şeklini en iyi siz bilirsiniz, köklerden yukarıya doğru uygulayın. Sonlara doğru durmayın yukarı doğru kaldırarak devam edin, kirpiklerinize ekstra bir uzunluk kazandıracaktır.
kirpikleri uzat

4. Maskara her zaman siyah mı olmalı?

Bu genellikle milyon dolarlık bir sorudur. Doğruyu söylemek gerekirse, her zaman değil. Daha kalın kirpikler edinebilimemiz için birkaç değişik çözüm vardır:

  • Şeffaf parlatıcılı maskara. Bu özellikle sabahları daha parlak, hacimli ve mükemmel bir görünüm sağlar. Göz altı halkalarınızı azaltırsanız çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Siyah ile karıştırılmış kahverengi maskara: makyaj artistlerinin bir diğer sırrı. Kirpiklerin köklerinden orta kısımlarına kadar kahverengi maskarayı uygulayın. Ve sonra uçlarına doğru siyah maskarayı uygulayın, bu kirpiklerinizin daha uzun ve kalın görünmesine yardımcı olacaktır. Daha önce hiç denediniz mi? Oldukça heyecanlı.

5. Kirpik kıvırıcılara ve su geçirmeyen maskaraya dikkat edin

Biliyoruz ki kirpik kıvırıcıların görünümümüze etkisi olağanüstü, ama ölçüyü kaçırmayın. Her gün kıvırıcı kullanmak kirpikleri incitir ve zayıflama riskini arttırır. Her ne nedenle olursa olsun eğer kirpik kıvırıcıyı kullanmanız gerekirse kirpiklerinizi günde iki defa hint yağı ya da vazelin ile nemlendirin.

Aynı şey su geçirmeyen maskara için de geçerli. Biliniyor ki içerikleri sayesinde daha uzun dayanabiliyorlar ve havuza ya da denize bile silinme riskinden uzak olarak girebiliyoruz. Ama dezavantajları neler? Silmesi çok daha zor ve her zaman bir miktar maskara geride kalıyor ve kirpiklerin zarar görmesine neden oluyor.

Bu iki ürünü de aşırı kullanmamak en iyisi. Sonuç olarak, bu basit çözümler basit oldukları kadar ekonomikler de. Bu tüyolar hepimizin kullanabileceği değerli tüyolar. Bunlar ile şüphesiz daha kalın ve daha güzel kirpiklere sahip olacaksınız.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.