Düz Bir Karın için 3 Nefis Sabah İçeceği

Düz bir karna sahip olmak için aç kalmak yerine kahvaltılık yiyecekleri ve yağ yakımını teşvik edecek içecekleri beslenmenize dahil etmeniz önemlidir.
Düz Bir Karın için 3 Nefis Sabah İçeceği

Son Güncelleme: 18 Ocak, 2019

Hem kadınların hem erkeklerin en yaygın ortak endişelerinden biri o hep arzuladıkları düz karın sahibi olmalarını engelleyen fazla yağlarından kurtulmaktır.

Bu yalnızca estetik açıdan bir problem de değildir — mümkün olduğunca erken önlem almazsanız, ciddi sonuçlar doğuracak sağlık problemlerine sebep olacaktır.

Karın bölgenizde yağ depoladığınızda, bu dokularınızda baskı ve iltihaplanmaya yol açar. Bu problem eğer kronik hale gelirse ciddi kalp sorunlarına sebep olabilir. Ayrıca bu göbek yağı, özellikle bel çevresindekiler, vücudunuza yavaş yavaş insülin direncini arttıran bir protein sınıfı olan sitokin ürettirecektir.

Gördüğünüz üzere, düz bir karna sahip olma hayali yalnızca aynada düzgün görünme arzusuyla bağlantılı olmamalıdır. Bel ölçünüze dikkat etmeniz ve beslenme düzeninizi değiştirmeyi bir düşünmeniz hayati önem arz etmektedir.

İşte bu yüzden bugünün makalesinde gününüze bu üç doğal içecekten herhangi biriyle en iyi şekilde başlamanızı öneriyoruz.

1. Düz bir karın için naneli limonata

ince bel

Göbek yağlarını vermenin zor olmasının ana sebeplerinden biri yaştır. Beğenseniz de beğenmeseniz de gerçek şu ki yıllar geçtikçe metabolizmanız yavaşlıyor.

Kadınlarda ise menopozun da buna katkısı çok olabilir. Östrojen ve progesteronda düşüş demek karnınızda daha fazla yağ birikecek ve azaltmak da daha zor olacak demektir.

 • Şimdi; bunların hiçbiri kalıcı değil. Doğru beslenmeyle istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Öyleyse durmayın ve o işlenmiş gıdaların hepsini beslenme düzeninizden kaldırıp, her sabah kahvaltınıza bu doğal içeceği ekleyin.
 • Limon, ılık su ve nane sayesinde iltihaplanmaları azaltır ve karın dokularını nemlendirir.

Çok sayıda antioksidan ile birlikte idrar söktürücü ve canlandırıcı etkileri, bu doğal meyve suyunu çok güçlü kılar. Ayrıca fazla sıvıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur, metabolizmayı hızlandırır ve toksinlerin atılmasını teşvik eder. 

Ayrıca Bakınız: Toksin atmak için 4 çorba

Malzemeler

 • 1 bardak ılık su (200 ml)
 • 1 limonun suyu
 • 1 nane yaprağı

Nasıl yapılır?

 • Limonun suyunu sıkarak başlayın. Ardından nane yaprağını dövmek için havan kullanın. Ezdiğinizde, nane aromasını ve doğal faydalarını daha fazla verecektir.
 • Naneyi ve limon suyunu ılık suya ekleyin.
 • Mideniz limonun tamamındaki suyu kaldıramayacaksa, limonun yarısını ya da biraz daha azını kullanmayı deneyin.

Gününüze bu sağlıklı içecekle başlamak göbek yağlarınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

2. Kızılcık, ananas ve armut suyu

kızılcık suyu

Bu içecek lezzetli olduğu kadar sağlıklı da. Bunu tercih etmenizi gerektiren en önemli nedenlerden biri ise kan kortizol seviyelerinizi düzenlemeye yardımcı olma gücüdür.

Muhtemelen bildiğiniz gibi kortizol stres hormonudur. Yüksek stres ve kaygı altında bazı insanlar daha fazla kilo kaybederken; diğerleri tam tersini deneyimleyebilir.

 • Bunun sebebi kortizolun her insan vücudunu farklı etkilemesidir. Ancak en sık görülen etkisi, bu hormonun özellikle göbek çevresinde yağ hücrelerini büyütme ve onları daha esnek hale getirme eğiliminde olmasıdır.
 • Bu üç meyvenin birleşimi bunun oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir.

Örneğin ananas kortizol üretimini düzenlemeye ek olarak, hazmı kolaylaştırmak ve şişkinlikle mücadele etmek için proteini parçalamaya yardımcı olan bromelain enzimini içerir.

Kızılcık sayısız enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur, ayrıca armutla birleştirildiklerinde gerginliği ve anksiyeteyi hafifletmek ve daha sağlıklı ve düz bir karın için metabolizmayı hızlandırmak için idealdir.

Malzemeler

 • 10 kızılcık
 • 1 dilim taze ananas (125 g)
 • 1 armut
 • 1 bardak su (200 ml)

Hazırlanışı

 • Yapmanız gereken ilk şey tüm malzemeleri yıkamak. Daha sonra armutu soyup dört parçaya bölün ve ananası doğrayın.
 • Malzemelerin hepsini miksere koyun: kızılcıklar, ananas ve armut. İyice harmanlayın ve bir bardak suyla karıştırın.

Bunu her zaman sabahları için.

3. Koyu kahve

öğütülmüş ve çekirdek kahve

Evet, her sabah bir bardak koyu kahve gibi basit bir içecek bile daha düz bir karna ulaşmanıza ve karaciğer – kalp sağlığınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

 • Bu özelliklerinden yararlanabilmek için beyaz şeker, tam yağlı süt ya da krema eklememeniz gerektiğini unutmamanızda fayda var.
 • Kafein, termojenez nedeniyle metabolizmanızı hızlandırmak için mükemmeldir. Daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur, açlık hissini azaltır ve güçlü antioksidanlarından yararlanırsınız.

Kahvaltınıza bir bardak kahve eklemekten hoşlanacağınıza eminiz. Ama unutmamanızda yarar var: sadece bir bardak kahve atar damarlarınız ve beyniniz için doğal bir ilaçtır ve o riskli göbek yağlarını azaltmanıza yardımcı olur.

İlgini çekebilir ...
Güzel Kalçalar İçin En İyi Egzersizler
Sağlığa bir adımRead it in Sağlığa bir adım
Güzel Kalçalar İçin En İyi Egzersizler

Kalçalarınız küçükse, istenen şekle ulaşmak için biraz çalışmanız gerekebilir. Bu yazımızdaki alıştırmalar güzel kalçalar için size yardımcı olacaktır. • Pasanisi, F., Contaldo, F., de Simone, G., & Mancini, M. (2001). Benefits of sustained moderate weight loss in obesity. NUTRITION METABOLISM AND CARDIOVASCULAR DISEASES. https://doi.org/ARTN e53820rDOI 10.1371/journal.pone.0053820