Düz Bir Karın İçin Zencefil, Salatalık ve Naneli Limonata

Düz Bir Karın İçin Zencefil, Salatalık ve Naneli Limonata

Son Güncelleme: 14 Eylül, 2018

Düz bir karın herkesin sahip olmak istediği bir şeydir. Bazen, bu bölgedeki fazladan yağlanmanın nedeni karındaki şişkinlik olabilir – ödem sanki “birkaç kilo almışsınız” gibi görünmenize yol açar. Zencefil, limon, nane ve salatalıktan oluşan bu basit ve lezzetli içecekle bu etkiyi kolayca azaltabilirsiniz.

Düz Bir Karın İçin Limon, Nane, Zencefil ve Salatalık

Bazen karnınızın şiştiğini, kaslarınızın esnekliğini yitirdiğini ve gevşediklerini hissedersiniz. Ne kadar zayıf olursanız olun şişkinlik oradadır ve ondan kurtulmak, karnınızın düzleşmesini sağlamak için ne yapacağınızı bilemezsiniz.

Unutmayın ki kadınlarda, bu bölgede yağ toplanması normaldir. Bunlar, genellikle egzersize karşı dirençli olan yağ depolarıdır.

Eminiz başınıza gelmiştir, sabahları düz görünen karnınız gün içinde giderek şişer, özellikle yemeklerden sonra iyice büyük hale gelir. Peki bu neden olur? En büyük neden hareketsiz bir yaşam biçimi sürmektir. Bunun dışında yediklerinizin de etkisi büyüktür. Gazlı içecekler, marul ya da bakliyatlar gibi bazı yiyecekler şişkinliğe neden olur.

Bu limonata, sadece karnınızdaki şişkinliği azaltmakla kalmaz, vücudunuzun bu zorlu bölgesinden kilo vermenizi de sağlar. Nasıl olduğunu açıklayacağız:

1. Limon

düz bir karın için limon

Bu asitli meyve, yiyeceklerin daha kolay bölünmesini ve besinlerin rahatça emilmesini sağlayarak sindirime yardımcı olan askorbik asit içerir.

Ayrıca, içerdiği pepsin de yağ yakımını hızlandırarak proteinlerden daha fazla yararlanmanıza yardımcı olur. Bir başka deyişle, limonda bulunan asit beslenmenize olumlu etki yapacaktır. Limon sizi tok tutar, gazı önler ve yağ yakar. Metabolizmayı uyarmak için birebirdir.

2. Zencefil

zencefil

Zencefille kilo vermek mi? Evet, bu mümkün. Zencefil, çok iyi bir iltihap sökücüdür ve gingerol denilen harika bir madde içerir. Bu madde, bağırsakları ve karnı etkinleştirir, sindirime yardımcı olur, gazı ve ödemi önler, ayrıca yağ yakımını hızlandırır.

Zencefili burada sözünü ettiğimiz diğer malzemelerle birleştirdiğinizde, düz bir karna kavuşmak için ideal çözümü bulmuş olacaksınız.

3. Nane

Nane çayı

Nane, sindiriminiz için en yararlı bitkilerden birisidir. Gazı önler, mide asidini engeller, besinlerin emilimine yardım eder, iyi bir iltihap sökücüdür, sizi rahatlatır ve mide bulantısını geçirir. Kendi başına ya da yemeklerinizin yanında tüketebileceğiniz nane, tek kelimeyle harikadır.

4. Salatalık

Yumuşak, hafif, sindirimi kolay ve çok iyi bir iltihap sökücü. Ayrıca cildinizi beslemek ve göz altı torbalarını geçirmek için kullanabilirsiniz. Salatalığın, vücudunuza ne kadar faydalı olduğunu görüyorsunuz.

Bunların yanı sıra, salatalığın sıvıların vücuttan atılmasını kolaylaştıran iyi bir idrar söktürücü olduğunu ve sistit ve nefrit gibi karnınızda şişkinliğe yol açabilecek rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olduğunu da unutmamak gerekir.

Bu yazımıza da bir göz atın: Ödeme Karşı Salatalık

Zencefil, Salatalık ve Naneli Limonatanın Hazırlanışı

zencefilli içecek

Limonatayı yapmak için gerekenler

  • 2 Litre su
  • 1 limon
  • 1 orta boy salatalık
  • 2 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 10 adet nane yaprağı

Hazırlanışı

  • Çok basit. Yapmanız gereken ilk şey naneyi kaynatmak. 10 adet nane yaprağını yarım litre suyun içinde kaynatın ve 5 dakika demleyin. Hazır olunca, bir kenarda bekletin.
  • Şimdi, limon suyuna ihtiyacınız olacak. Limonun kabuğundan üç parça rendeleyin, sonra da limonun suyunu sıkın.
  • Üçüncü aşama salatalığı soymak ve ezmek. Sonra, limon suyu ve demlenmiş naneyle karıştırın.
  • Kalan bir buçuk litre içme suyunu da salatalık, limon suyu ve nane çayı karışımına ekleyin, rendelenmiş zencefili, limon kabuklarını ve dilerseniz birkaç nane yaprağını da karıştırın.

Zencefil, Nane, Salatalık Limonatasını Nasıl İçmelisiniz

Elde ettiğiniz iki litre limonatayı gün boyunca içebilirsiniz. Özellikle, ana yemeklerden; yani kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeğinden sonra içmeniz önemli ama gün boyunca içebilirsiniz.

Bu lezzetli ve ferahlatıcı limonatayı, dengeli ve düşük yağlı bir beslenme ve düzenli egzersizle birleştirdiğinizde hedeflediğiniz düz karına kolayca kavuşabilirsiniz. Bu limonatayı mutlaka deneyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.