Elma Sirkesi ile Selülit Probleminden Kurtulun

Olumsuz reaksiyonu önlemek için, önce krem veya esans yağ gibi diğer malzemelerle elma sirkesini seyreltmek çok önemlidir.
Elma Sirkesi ile Selülit Probleminden Kurtulun

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Aramızda selülit problemi olmayan var mı? Her kadın hayatında en az bir defa selülit sorunuyla karşılaşmıştır. Selülitler kısa şortlardan veya bikiniden kendini gösteren ve göze hoş gelmeyen küçük nodüllerdir.

Belki siz selüliti bir sorun olarak görmüyorsunuz veya vücudunuzda artık o kadar belirgin hale gelmiş ki nasıl geçeceği hakkında hiçbir fikriniz yok.

İlk önce, dürüst olalım: selülitten bir gecede kurtulmamız mümkün değil. Bazen ise, vücudu selülitten kurtarmanın tek yolu ameliyattır. Ancak selülitleri düzgün beslenerek ve egzersiz yaparak önemli ölçüde azaltabilirsiniz

Bugün sizlere selülitten kurtulmak için nasıl elma sirkesini kullanabileceğinizi göstermek istiyoruz. Bu yöntem iyi beslenme ve aktif bir hayat tarzını amacınıza yönelik olarak takviye edecektir. Bu basit püf noktalar selülitinizin azalmasına yardımcı olacak.

Denemeye hazır mısınız?

Elma sirkesi beni selülitlerimden nasıl kurtarabilir?

selülitli bacak

Elma sirkesinin en enteresan faydalarından biri de hücrelerdeki fazla yağı azaltma özelliğidir. Vücudunu arındırır ve bu lipitlerin birikmesini önler.

Elma sirkesi kandaki fazla yağı düzenlemeye yardımcı olmasına rağmen, gün içinde sağlıklı bir beslenmenin yerine alternatif olarak tüketilmemelidir. Bunu asla yapmayın. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yalnızca sağlıklı ve dengeli bir beslenmeyi takviye edebilir.

 • Elma sirkesi aşırı kilolular ve selülitten şikayet edenler için harika bir seçenektir. Toksinleri uzaklaştırmanın yanı sıra birikmiş yağı da parçalamamızı sağlar.
 • Hazmı kolaylaştırır.
 • Lenfatik sistemimize iyi gelir ve kan dolaşımını iyileştirir.
 • Tansiyonu ve kötü kolesterol olarak bilinen LDL’yi düşürür.
 • Elma sirkesi aynı zamanda tıpkı karbonat veya limon gibi vücudun sağlıklı pH seviyesini korumasına yardımcı olur.

Selülitten kurtulmak için elma sirkesini nasıl kullanabilirim?

Selülitten kurtulmak için, ayın iki haftası aşağıdaki tedaviyi uygulamalısınız. Diğer bir ifadeyle bu tedaviyi 15 gün boyunca uygulayın ve geri kalan 15 gün dinlenin.

1. Elma sirkesi tüketerek tedavi

elma sirkesi

Malzemeler

 • 1 litre su
 • 2 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı

Yalnızca bir litre suyu iki yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırıp gün içinde aşağıda verdiğimiz sırayla içeceğinizi içmeniz yeterli:

 • Sabah kalkar kalkmaz aç karna bir bardak için.
 • Öğle yemeğinden 20 dakika kadar sonra, hazma yeni başlamışken bir bardak daha içerseniz  elma sirkesi yağları uzaklaştırma görevini yerine getirebilir.
 • Akşam yemeğinden 20 dakika sonra son bardağı için.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu uygulamayı arka arkaya 15 gün boyunca yaptıktan sonra iki hafta boyunca dinlenin. Bu uygulamayı her zaman düşük yağlı ancak lif, taze meyve ve sebze yönünden zengin bir beslenme ve egzersizle birleştirin. 

2. Elma sirkesi ile topikal tedavi

selülit kremi

Bu tedaviyle, elma sirkesinin özellikleri doğrudan cildinize nüfuz edecektir. Nasıl olduğunu öğrenmek ister misiniz? İşte şöyle:

Malzemeler

 • Bir yemek kaşığı elma sirkesini her zaman kullandığınız nemlendirici kreminiz veya esans yağlarınız ile birleştirin.

Hazırlanışı

 • Günde bir kez sabah duş aldıktan sonra ve bir defa da yatmadan önce olmak üzere iki defa uygulayın. Çok basit bir şekilde, bu sirkeyi krem veya losyonunuzla karıştırın ve selülit bölgelerine masaj yaparak uygulayın.
 • Kan dolaşımını hızlandırmak için dairesel hareketler uygulayın. İsterseniz daha derinlemesine bir masaj için uygun bir sünger de kullanabilirsiniz.

Bu tedaviyi her gün uygulayabilirsiniz. İstikrarlı olmanın önemini ve selülitin sabır ve çaba gerektiren bir düşman olduğunu unutmayın. Dengeli beslenin ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyin!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.