En İyi Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

İdeal kilonuza ulaşmak, çok zor bir iş gibi görünebilir. Öte yandan sağlıklı bir diyet takip ederek ve belirli egzersizleri yaparak, hedefinize yaklaşacaksınız.
En İyi Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?
Grecia Morillo

Yazan ve doğrulayan Doktor Grecia Morillo.

Son Güncelleme: 19 Eylül, 2022

Kilo vermek zor bir süreçtir. Bu özellikle, sadece birkaç kilo fazlası olan ve hızlı bir şekilde zayıflamak isteyen kişiler için geçerlidir. Bu kişiler için önemli bir kilit nokta, en iyi kilo verme egzersizlerinin ne olduğunu bulmaktır.

Ardından, bu egzersizler ile yaktığınız kalori sayısına bağlı olarak istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz.

İstediğinizi almada disiplin önemlidir. Kilo vermenin yanında pek çok farklı faydaları vardır, örneğin:

  • Kaslarınızı sıkılaştırmak
  • Fiziksel direncinizi artırmak
  • Nefes alış verişinizi geliştirmek
  • Trigliserit ve kötü kolesterolünüzü düşürmek

Kilo vermek için en iyi egzersizler nelerdir?

Kondisyon bisikleti

kondisyon bisikleti

Bu egzersizle kaç kilo vereceğiniz, ne kadar hızlı gideceğinize bağlıdır. Daha iyi bir egzersiz ve rahatlama için kondisyon bisikletini açık havada bile kullanabilirsiniz.

Bu, çok basit bir egzersizdir. Artı olarak, kilo vermenize yardım etmenin yanı sıra, size bol miktarda kardiyo direnci kazandırır.

Bu, rekabetçi bir spordur. Eğer bunu diğer insanların yanında yaparsanız, sizi motive eden daha fazla şey bulursunuz.

Kondisyon bisikleti ile saatte 500 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Yürüyüş ve dağ yürüyüşü

Bu, en iyi kilo verme egzersizlerinden biridir. Bunun nedeni, daha hızlı gittiğiniz zaman aerobiğe dayalı bir efor harcıyor olmanızdır.

Yürüyüşünüz sırasında yaptığınız egzersiz miktarı; bacaklarınız, kalçanız ve poponuz üzerine odaklanır. Bunun nedeni, bu bölgelerin, her bir adımı atma hareketiyle ilgili bölgeler olmasıdır.

Her hafta dört gün, günde bir saat yürüyün. Bunu yaparak, istediğiniz sonuçları iki hafta sonra görmeye başlayacaksınız.

Yürüyüş yaparak saatte 800 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Yüzmek

yüzmek

Yüzmek, kilo vermek için mükemmel bir egzersizdir. Artı olarak, vücudunuzun değişik alanlarında biriken yağları yakmanıza yardım eder. Aynı zamanda yaz mevsimi için harika bir egzersizdir.

Egzersiz yaptığınız her saat, yaklaşık olarak 650 kalori yakarsınız. Bu egzersiz aynı zamanda her bir hareket için kullandığınız kasları da sıkılaştırır.

Eğer bu egzersizin sizin en sevdikleriniz arasında kalmasını istiyorsanız, sıkı bir yüzmenin ardından 30 dakikayı rahatlamaya ayırın.

Bu kaslarınızın çaba sarf etmeden şişmesine yardım etmekle kalmayıp aynı zamanda tüm vücudunuzu oksijenlemeye de yarar. Bu, muhteşem sonuçları olan düşük etkili bir egzersizdir.

Yüzdüğünüz zaman, saatte 650 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Racquetball

Kilo vermek istiyorsanız sürekli olarak koşmak, çok etkili bir egzersizdir. Koşmak, bunu hızlı ve etkili bir biçimde yapmanızı sağlar.

Racquetball sayesinde, hem kollarınız hem de bacaklarınız güçlenir. Bunun nedeni ikisini de mümkün mertebe kullanmanızdır.

Aynı zamanda, bu, başka insanlarla birlikte yapabileceğiniz bir spordur. O zaman çok daha eğlenceli hale gelir!

Racquetball oynayarak saatte 800 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Eliptik bisiklet

eliptik

Bu egzersiz için bir eliptik bisiklete ihtiyacınız vardır. Yağ yakmak, kısa sürede kilo vermek ve kaslarınızı sıkılaştırmak için harika bir seçenektir.

Bu makine sayesinde zaman hızlı geçer. Bu özellikle televizyon izliyorsanız, bir başkasıyla konuşuyorsanız ya da belki müzik dinliyorsanız geçerlidir.

Eğer spor salonunda egzersiz yapmaktan sıkılıyorsanız, bu en iyi seçenektir. Bunun nedeni zamanın ne kadar hızlı geçtiğine inanamayacak olmanızdır. Buna ek olarak, vücudunuz üzerinde harika etkilere sahiptir. Sizi daha zayıf hale getirir ve size daha sıkı bir vücut kazandırır.

Eliptik bisiklet sayesinde saatte 600 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Kürek çekmek

Kürek çekmek, kollarınızı ve karın kaslarınızı güçlendirmek için mükemmel bir egzersizdir.

Eğer egzersizlerinizin daha enteresan bir hale gelmesini istiyorsanız, yakınınızdaki bir kürek klubüne yazılabilirsiniz. En yavaş oturumu ya da belki en hızlı ya da en yoğun oturumu seçebilirsiniz.

Aynı zamanda spor salonundaki kürek çekme makinesini de tercih edebilirsiniz. Eğer öyleyse eğlenmeye hazır olun ve fazla kiloları verip kaslarınızı sıkılaştırdıktan sonra vücudunuza bir bakın.

Kürek çekme sayesinde saatte 500 ila 600 kalori arasında harcayabilirsiniz.

En iyi kilo verme egzersizlerinin tadını çıkarın ve ideal kilonuza ulaşma hayalinizi gerçekleştirin. Bu, size hem sağlık hem de muhteşem bir görünüm kazandıracak!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.