Göbek Yağlarını Eritmeye Yardımcı Yiyecekler

Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla beraber pek çoğumuzu deniz kenarına ya da yüzme havuzuna gitme korkusu sardı. Vücudumuz arzu ettiğimiz gibi görünmüyor olabilir ama istediğimiz görüntüye ulaşmak hayal değil. İstediğiniz vücuda kavuşabilmek için yapabileceğimiz en önemli şey, yıl boyunca dengeli beslenmek ve karın gibi “stratejik” bölgelerdeki yağları yakan yiyecekleri tüketmektir. Bu yazımızda, karın bölgesindeki “yağları yakan” yiyecekleri sizinle paylaşacağız.

Göbek Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin En Çok Önerilen Yiyecekler

Göbeğimizdeki yağları eritmek deyince ilk aklımıza gelen yemek aralarında saatlerce aç kaldığımız, sıkı diyetler olsa da, bu diyetler istediğimiz sonuçlara ulaşmamızı sağlamaktan çok kendimizi kötü hissetmemize yol açar.

Ancak tek yol bu diyetler değil. Eğer yıl boyunca sağlıklı bir beslenme düzenini takip edersek, yaz ayları geldiğinde bunun verdiği sonuçları açıkça görebiliriz. Yani “acı çekmeye” hiç gerek yok, aksine yediklerinizden zevk alabilirsiniz. Göbeğinizdeki yağları eritmenize yardımcı olacak bazı yiyecekler şunlardır:

  • Yoğurt: Yoğurt, kilo vermek isteyenler için harika bir seçenek oluşturur çünkü fazlasıyla protein içerir. Vücut proteini yakmak için çalışırken bir o kadar da kalori yakacaktır. Ayrıca, yağ yakımı sırasındaki kas kaybını da en aza indirir.

3-kirmizi-biber

  • Yeşil Çay: 5-yumurta

    • Yulaf: Yulaf kompleks karbonhidratlar, protein ve lif yönünden zengindir ve düşük glisemik endekse sahiptir. Ayrıca, doymamış yağlar, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfor içerir. Bunlar kasların gelişimi için ihtiyaç duyduğumuz besinlerdir.
    • Tam tahıllı kahvaltılık yiyecekler: Aldığınız kalorileri arttırmadan yeterli beslenmek için günlük beslenmenize tam tahıllı yiyecekleri dahil etmelisiniz. Tam tahıllar lif, çinko, E vitamini, magnezyum ve B6 vitamini içerir. Bu bileşikler, hastalıkları önlemeye ve aynı zamanda karın bölgesindeki yağları yakmaya yardım eder. Tam tahılları ekmeklerde, pizzalarda, makarnalarda, tatlılarda ve pek çok diğer yiyecekte bulabilirsiniz.