Kilo Vermek İçin Ananas Ve Kereviz Smoothiesi

Ananas ve kereviz, diüretik ve detoksifikasyon özelliklerinden dolayı kilo verme konusunda ve sıvı tutulumuna karşı çok iyi olabilir.
Kilo Vermek İçin Ananas Ve Kereviz Smoothiesi
Elisa Morales Lupayante

Yazan ve doğrulayan beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Bugün kolay kilo vermeyi destekleyen birçok tamamlayıcı yöntem vardır. Bu, mucize bir plana dahil olmak değildir. Aslında, bazı yöntemler metabolizmanın hızlandırılmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden bugün size ananas ve kereviz içeren bir smoothie önereceğiz.

Popülerlik kazanmış bir alternatif, bir diyet planına kolayca dahil edilebilecek lezzetli meyve ve sebze smoothiesidir. Bunlar tok hissetmenize yardımcı olan düşük kalorili içeceklerdir. Aynı zamanda, enerjiyi artırır ve toksinleri ortadan kaldırırlar.

Bu iki bileşen, yağ yakıcı ve anti-enflamatuvar etkileri ile öne çıkıyor. Faydalarını ve canınız istediğinde evde bu smoothie’yi nasıl hazırlayacağınızı öğrenin. Onu seveceksiniz!

Ananas ve kereviz smoothie, kilo vermeye yardımcı lezzetli bir içecek

Ananas ve kerevizi birleştirerek çok sağlıklı bir içecek yapabilirsiniz. Sonuç olarak, kolayca kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu gıdalar, temizleyici ve enerji verici özelliklere sahiptir. Ek olarak, yağları ideal şekilde yakan metabolik aktiviteye katkıda bulunurlar.

Ananasın kilo vermenize yardımcı olacak özellikleri

doğranmış ananas

Ananas, kilo vermek için popüler hale gelmiş lezzetli bir tropikal meyvedir. Bu sadece kalori bakımından düşük olmasından değil, aynı zamanda vücutta tutulan toksinlerin atabilmesinden ve tok tutucu özelliğinden de kaynaklanmaktadır.

 • Tatlı ve ekşi arası tadı, diğer gıdalarla çok iyi gider ve günün belirli saatlerinde gerçekleşen şeker kazınmalarını azaltır.
 • Protein sindirimini artıran, brom olarak bilinen bir sindirim enzimine sahiptir. Bu aminoasitlerin ayrışmasını kolaylaştırır.
 • Bu madde doğal bir anti-enflamatuvardır. Bu nedenle, mide şişkinliğini azaltır.
 • Su, C vitamini ve boşaltım organı fonksiyonlarını destekleyen temel mineralleri içerir. Sonuç olarak, kilo vermeye ters olan kalıntıları ortadan kaldırır.

Kerevizin kilo vermenize yardımcı olacak özellikleri

doğranmış kereviz

Kereviz her tür diyet için ideal olan sebzelerden biridir. Düşük kalorili ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için, sağlıklı bir diyet yaparken kilo vermenize yardımcı olan bir gıdadır.

 • Sindirim sürecini geliştiren güçlü fito besin maddeleri içerir. Bu nedenle, toksinlerin tutulmasını ve yağlı bir kolona sahip olmayı önlemeye yardımcı olur.
 • Yüksek mineral içeriği elektrolit seviyelerinde dengeyi korumaya yardımcı olur. Böylece dehidrasyon ve enerji kesintilerini önler.
 • Diyet lifinden az miktar sağlar, bu; kolesterol ve mide kazınmalarını kontrol etmeye yardımcı olan bir besin maddesidir.
 • Diüretik özellikleri, sıvıların tutulmasıyla savaşmasına yardımcı olur. Bu konu şişkinlik problemleri ve metabolizma zorlukları ile bağlantılıdır.

Ananas ve kereviz smoothie’nin hazırlanışı

yeşil smoothie

Ananas ve kereviz smoothie lezzetli bir temizleme planının bir parçası olabilir. Onlar, vücuttaki kiloyu vermek için, toksinleri ortadan kaldırmaya ve sindirim sürecini düzenlemeye yardımcı olur.

Bununla birlikte, isteğe bağlı olarak bu smoothie’yi beslenmeniz için tamamlayıcı olarak düşünebilirsiniz. Örneğin, öğün aralarında mide kazınmaları anlarında içmek için idealdir.

Malzemeler

 • 3 dilim ananas
 • 2 sap kereviz
 • 1 bardak su
 • Sıkılmış yarım limon

Hazırlanışı

 • Ananası küpler halinde kesin ve kerevizle karıştırın.
 • 1 bardak su ile beraber, blenderdan geçirin.
 • Topaksız, iyice karıştırılmış bir içecek elde edinceye kadar birkaç dakika çalıştırın.
 • Hazır olduğunda hemen servis yapın ve sıkılmış limonu ekleyin.

Talimatlar

 • Eğer amacınız detoks ise, takip eden 3 hafta boyunca aç karnına içebilirsiniz.
 • Kilo verme etkilerinden yararlanmak için sabah veya öğleden sonra saatlerinde haftada en az 3 kez içilmelidir.

Bu içeceğin kilo verme etkilerinin, her kişinin metabolizmasına ve alışkanlıklarına bağlı olarak değişebileceğini düşünmek önemlidir. Bazı durumlarda, sonuçları kısa sürede görebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı kişilerin de hedeflerine ulaşmak için biraz daha sıkı çalışması gerekir.

Önemli olan bu smoothie’yi kalori bakımından kontrollü bir diyetle tamamlamaktır. Ek olarak, bol su ve fiziksel egzersiz gereklidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Salud, O. M. de la. (2013). Dieta, nutrición y prevención de enfermedades crónicas. Alimentacion Y Dieta, Consecuencias De Habitos Alimentarios Inadecuados Pdf. https://doi.org/10.1007/s13398-014-0173-7.2
 • Izaga, M. A., Pablo, A. M. R., Alday, L. A., Apalauza, E. P., Beti, I. S., & Ochoa, E. R. (2006). Calidad de la dieta, sobrepeso y obesidad en estudiantes universitarios. Nutrición Hospitalaria. https://doi.org/10.1021/ac971375e
 • Martínez, M. I., Hernández, M. D., Ojeda, M., Mena, R., Alegre, A., & Alfonso, J. L. (2009). Desarrollo de un programa de educación nutricional y valoración del cambio de hábitos alimentarios saludables en una población de estudiantes de Enseñanza Secundaria Obligatoria. Nutrición Hospitalaria. https://doi.org/10.1213/ANE.0b013e3182110f9f

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.