Gözaltı Kırışıklıklarına Karşı Doğal Ananas Maskesi

Doğal ürünleri kullandığınızda çoğu zaman sonuçlarını görmek beklediğinizden daha uzun zaman alabilir. Fakat bu ananaslı maske ile gözaltınızın iyice besleneceğinden emin olabilirsiniz.
Gözaltı Kırışıklıklarına Karşı Doğal Ananas Maskesi
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Ananas maskesi sayesinde, kadınların estetikle ilgili olarak en büyük endişelerinden biri olan çizgi ve kırışıklıklarla mücadele etmek mümkün.

Her ne kadar bu kırışıklıklar vücudun biyolojik yaşlanma sürecinin bir parçası olsa da bir çok insan bunu ertelemenin ya da genç görünümlerini daha uzun süre korumanın çeşitli yollarını aramaktadır.

Ancak eğer devamlı olarak güneş ışığına ve vücudun bozulmasına sebep olabilecek diğer çevresel faktörlere maruz kalıyorsanız bunu başarmak çok zordur.

Gözlerinizin altındaki bölge dış faktörlerden en çok etkilenen bölgelerden biridir. Ayrıca hassas ve ince cilt yapısı nedeniyle yüzdeki yaşlanma belirtilerini en çok belli eden bölgedir.

Ne var ki bu bölgenin görünümünü ve yenilenmesini önemli ölçüde sağlayan bir çok teknik geliştirilmiştir.

Bunların olumsuz yanı ise bu tekniklerin genelde pahalı olması ve her zaman %100 etkili olmamasıdır.

Bu sebepten bugün sizinle ticari ürünlerin etkisine benzer etkiler göstermeyi başaran bir doğal ananas maskesi tarifi paylaşmak istiyoruz.

Şimdi sizinle bu tariflerin detaylarını ve içerdiği malzemeleri tek tek paylaşmaya ve bu tarifi evde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatmaya başlıyoruz.

Denemeye hazır olun!

Bu doğal ananas maskesi, hangi faydaları sağlar?

göz maskesi

Ananas asırlar boyunca hem gıda olarak tüketilmiş hem de medikal tedaviler için kullanılmış olan tropikal bir meyvedir.

Ek olarak, bundan kısa süre önce ananasın deri için de harika bir meyve olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Bunu yanma ve kızarıkları azaltan ve vücudun doğal pH dengesini düzenleyen ve aktif bir olarak bilinen içeriğinideki bromelain enzimi sayesinde yapmaktadır.

Bu enzim doğal bir alfa hidroksi asit kaynağıdır. Bu bileşim de kırışıklık giderici kremlerin üretiminde kozmetik endüstrisi tarafından kullanılmaktadır. 

Bunlara ek olarak, ananasın hücrelere serbest radikallerden gelen zararları yavaşlatan moleküller olan antioksidan bakımından da zengin olduğunu belirtmemiz gerekir.

Ananasın içeriğinde yüksek oranda su bulunur. Dolayısıyla, cildin yağ üretimini düzenler ve parlak görünümünün önüne geçilmesine yardımcı olur.

Ananas ayrıca derinizin doğal nem oranının korunmasını sağlar. Kuruluk, soyulma ve egzama ile ilgili problemlerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Doğal ananas maskesi yapımı

ananas maskesi ile göz bakımı

Ananasın yukarıda bahsettiğimiz tüm bu faydalarından yararlanarak, göz altlarınızdaki o küçük kırışıklıkların görünümünü azaltmak için bir göz tedavisi uygulayabilirsiniz.

Etkilerini daha da arttırmak için biz ilave olarak bal da kullanacağız. Balın da kırışık engellemeye ek olarak ölü deri hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olduğunu biliyoruz.

Malzemeler

  • 1 büyük dilim ananas
  • 2 yemek kaşığı bal (50 g)

Hazırlanışı

  • Ananasın kabuğunu soyun ve büyük bir dilim kesin.
  • Ananas dilimini bir mikserde iyice karıştırın.
  • Doğal sıvı püre kıvamında olduktan sonra iki kaşık balı da ekleyerek karıştırın.

Uygulanışı

  • Akşamları, yüzünü yıkadıktan ve tüm makyajınızı temizledikten sonra, bu maskeyi gözlerinizin etrafına uygulayın, kırışıklıkları kapladığınızdan emin olun.
  • 20 – 30 dakika o şekilde bekletin ve daha sonra soğuk su ile durulayın.
  • Karışımdan geri kalanları daha sonra kullanmak için buzdolabında saklayabilirsiniz.
  • Her gün bu uygulamayı yapamasanız da en azından haftada 2 gün mutlaka uygulayın.

Bunları aklınızda bulundurun!

Ananasın içeriğindeki bazı bileşimler derinizi güneş ışığına karşı hassas kılabilir, onun için en iyisi bu maskeyi uyguladıktan sonra direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamaktır.

Güneş yanığı ya da diğer istenmeyen etkilerinden kaçınmak için bu maskeyi yalnızca geceleri uygulayın ve ertesi gün dışarıda uzun zaman geçirecekseniz güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

Eğer bilinir bir deri hastalığınız ya da hassaslığınız bulunuyorsa, en iyisi bu uygulamayı yapmadan önce gözlerinizin etrafına küçük bir test yapmaktır.

Ananasın bu kırışıklık giderici ve nemlendirici etkileri nedeniyle, dilerseniz bu uygulamayı boyun ve göğüs bölgelerinizdeki hassas kısımların yeniden nemlendirilmesi için de yapabilirsiniz.

Karışımdaki bal oranını bir miktar daha arttırırsanız maske her iki bölge için de daha etkili olacaktır.

Unutmayın ki, bu doğal bir maske tedavisi olduğundan dolayı, tedavinin görünür sonuçlarını almak biraz daha fazla zaman alacaktır.

Sonuçlarını olabilecek en kısa sürede alabilmek için bu tedaviyi diğer kozmetik uygulamalarınızla birlikte düzenli olarak halinde uygulayabilirsiniz.

Bununla birlikte sağlıklı bir beslenme uygulamak da gereklidir. Her zaman güneş koruyucu kullanın, güneş gözlüğü takın ve bol miktarda su tüketmeyi unutmayın.

Tüm bu adımları uygulayın ve sonucunda daha sağlıklı, genç ve güzel bir görünüm kazanmak için aslında çok para harcamanız gerekmediğini görmüş olacaksınız. İlginizi çekebilir ...

Harika Bir Cilde Kavuşmak İçin Aspirinle Yapabileceğiniz 4 Yüz Maskesi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Harika Bir Cilde Kavuşmak İçin Aspirinle Yapabileceğiniz 4 Yüz Maskesi

Aspirinli yüz maskeleri bugünlerde güzellik dünyasında çok moda. Daha önce duymadıysanız harika bir cilde kavuşmak için yazımızı okumaya devam edin...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.