Güçlü Bir Kadın Yetiştirmek İçin Bir Babanın Yapması Gereken 8 Şey

· 14 Haziran, 2018
Bir baba ve kızı arasındaki ilişki, kız büyürken izler ve değerler bırakacaktır.

Bir baba ve kızı arasındaki ilişki o kadar özel bir hale gelir ki, büyüdüğünde olacağı kadının temellerini oluşturur.

Karşılaştıkları andan itibaren, o kadar güçlü olan bir bağoluşur ki, onun neden olduğu duyguları açıklamak ya da tanımlamak çok zordur.

Tıpkı anneler gibi, babalar da çocuklarını yetiştirmede baş roldedir.

Duygularını nasıl ifade ettikleri farklılık gösterse de, babaları ve kızları, kızlarının kişiliğine önemli ölçüde damga vuracak bir bağlantıya sahiptir.

İşte bu nedenle, birlikte yaşadığınız zamandan nasıl yararlanabileceğinizi bilmek, özellikle de kendini koruma, sevme ve desteklenme ihtiyacı duyduğu yıllarda çok önemlidir.

Bu sadece unutulmaz anıların yaratılmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kendisine olan saygısının ve bağımsızlığının gücünü de etkileyecektir.

Bu makalede, her babanın güçlü ve kendine güvenen bir kadın yetiştirebilmek için akılda tutması gereken 8 şeyin bir listesini hazırladık.

1. Her zaman ona ilgi gösterin

kızı ile ilgilenen baba

Birçok baba bunu fark etmese de, kızları onları olabilecekleri kötü bir durumdan kurtarmak için orada olan süper kahramanlar olarak görüyorlar.

İhtiyaç duyduklarında onlara ilgi göstermek ve onlara zaman ayırmak, onlara sevildiğini ve dinlenildiğini hissettirecektir.

Zamanla, ilişki güçlenecek, gelecekte iletişimi ve güveni kolaylaştıracaktır.

Bunu da okuyun: Ailenizi Bağışlayın, Ellerinden Gelenin En İyisini Yaptılar

2. Ellerini tutun

Ellerini tutmak kadar basit bir şey, ilişkinin doğasını ve gücünü sonsuza dek etkileyebilir.

Babalarının güçlü ellerini hissetmek, onları korumada ve güvende hissetmelerini sağlar, bu da kızların hayatı güçlü ve destekli hissederek yaşamasını sağlar.

Başına ne geldiği önemli değildir: size güvenebileceğini bilecek.

3. Öz saygısını yetiştirin

kızı ile vakit geçiren baba

Her babanın kendi içinde, fiziksel niteliğinden daha fazlasını vurgulayacak, kızlarında iyi bir öz saygıyı geliştirebilecek araçları vardır.

Onlara küçükken güçlü olduklarını, harika yeteneklere sahip olduklarını ve olası her bir zayıflığın da aslında bir güç olduğunu öğretin.

Bu, kişiliğini şekillendirmeye yardımcı olacak ve özellikle başkaları ona ne derse desin kendisini sevmesine yardımcı olacaktır.

Başarılarını alkışlamak, hatalarını sert davranmadan düzeltmek ve ona ne kadar güzel olduğunu söylemek, güvenli bir kadını yetiştirmeye kesinlikle yardımcı olacak alışkanlıklardır.

4. Ona farklı deneyimler yaşatmaya çalışın

Deneyimler, tüm insanların gelişmesinde zenginleştirici unsurlardır.

Küçüklerin bunları keşfetmelerine ve deneyimlemelerine izin vermek, onların korkularının üstesinden gelmelerine yardımcı olacak ve onları hayatı dolu dolu hissetmeye ve yaşamaya teşvik edecektir.

Yürüyüşe çıkmak, bir film izlemek ya da onlarla küçük bir maceraya çıkmak, bağı güçlendirmek için yapabildiğiniz şeylerin küçük birer örneğidir ve elbette onlara öğretici olur.

5. Ona sağlıklı hobileri öğretin

kızına bisiklet öğreten baba

Sanat, müzik ve spor, çocukların büyümesine yardımcı olan aktivitelerdir. Bu sadece yeteneklerini geliştirdikleri için değil, aynı zamanda üretken ve sağlıklı bir şeyler yapmak için zaman harcadıkları için de geçerlidir.

Her gün çaba sarf etmeye, disipline ve yeni şeyler öğrenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Her türlü sanatı ya da sporu yapmak, benzersiz, anlamlı deneyimleri birlikte öğretmek ve paylaşmak için harika bir yoldur.

6. Gerektiğinde onun yanlışlarını düzeltin

Bazen zor ya da üzücü olsa da, erken dönemlerde yaptıkları küçük hataları düzeltmelisiniz.

Kızını eylemlerinden sorumlu tutmayı öğreten bir baba, bir hata yaptığında kabul edebilecek değerleri olan bir kadın yetiştimiş olacaktır.

7. İş yerinde onunla bir gün geçirin

işten önce kızı ile ilgilenen baba

Mümkünse, kızınızla birlikte iş yerinde bir gün geçirmek, ikiniz için de ödüllendirici bir deneyim olabilir.

İş yerinizi yakından görmesini sağlayarak size daha fazla saygı duymasını ve hatta ona ilham vermesini sağlayabilirsiniz.

Ona en iyisini vermek için çok çalıştığınızı görecek ve gurur duyacaktır.

Bu makaleyi de okuyun: Genleriniz Çocuğunuzun Görünümünü Nasıl Etkiler?

8. Ona güvenmeyi öğrenin

İletişim ve güven, iyi bir baba kız ilişkisinin temelidir.

Yapamayacağı veya yapmaması gereken şeylerle ilgili tehditlerle korkutmak yerine, ona öğretmek ve sırdaşı olmak için onunla diyalog kurmak önemlidir.

Babasını arkadaşı gibi hisseden bir kız, onu hayal kırıklığına uğratmamaya çalışacak ve daha akıllıca kararlar vermeye çaba gösterecektir.

Tabi ki, yukarıda bahsedilen tavsiyelere ek olarak, bir örnek kişi olmak ve onu sevmek, hayatın gösterebileceği her şey için hazır olan güçlü bir kızı yetiştirmenin iki önemli parçasıdır.

Daha fazla zaman kaybetmeyin! Siz daha farkına varmadan önce küçük kızınız kocaman bir kadın olacak.